Úprava psů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 09.12.17 13:44
Úprava psů

Ahoj holky, ráda bych se zeptala jestli se tu některá nevěnujete stříhání a úpravě psů…co jste pořizovaly do začátku, jakè kurzy jste absolvovaly? Rozumějte, nechci se tím začít teď živit, spíš mě to zajímá jako hoby, nasbirat nejprve zkušenosti, praxy v kruhu přátel a jejich mazličku, takže mě momentálně ani tak nezajímá zisk, spíše vaše doporučení, vșeobecne postřehy z praxe, úskalí, základní vybavení apod.

Reakce:
Horalka62
Nováček 7 příspěvků 09.12.17 15:30

Ahoj do diskusí nepřispívám, ale koukám, že nikdo nereaguje, tak se podělím o svoji zkušenost. Bohužel není úplně pozitivní, ale asi na to nemám úplně povahu a taky kurz, co jsem absolvovala nebyl dobrý. Pokud se na kurz chystáš, tak ti do sz můžu napsat, kterýmu se vyhnout, veřejně nechci někoho hanit. Beru to jako zkušenost, která mě teda stála spoustu času a hlavně peněz, ale nakonec se tomu nevěnuju ani jako koníčku ani jako přivýdělku, což je asi škoda, protože koukám kolem sebe a psů je opravdu hodně. Hlavně je to o tom se nebát a mít asi trochu i zkušenosti umět psy usměrnit, protože je to činnost, kterou opravdu nemají rádi a podle toho se taky chovají. Dokázala by sis poradit s agresivním psem? Ale jinak každá práce se zvířaty je určitě fajn :) tak tě nechci odradit

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 09.12.17 15:41

@Horalka62 Děkuji moc…nemám tušení zda bych si dokazala poradit, proto hledám zkušenosti druhých…ráda bych se tomu naučila, jak samotné úpravě tak i jednání se psy, proto nespecham, je to ve fázi uvažovani…je mi jasné že kvalitní kurz je základ…v létě jsme si pořídili westika který je na upravu srsti poměrně náročný a jak jsem se začala zajimat a sjíždět videa zabrousila jsem i do jiných plemen a zacalo mě to zajimat..vím že od teorie k praxy je velký kus cesty, nespecham na nic, nechci být nějaká rychlokvaška…mám stabilní praci, určitě v tom nehledam obživu..mohu se zeptat co konkrétně tě odradilo?

Horalka62
Nováček 7 příspěvků 09.12.17 16:09

Tak určitě to chce mít podnikavého ducha, což já nemám, takže jsem úplně nedokázala shánět zákazníky. Ale asi největším problémem bylo, že to s psy úplně neumím. Je něco jiného si ostříhat svého psa, který je na tebe zvyklý a cizího, u kterého není vůbec jistá jeho reakce, takže jsem právě nezvládala, když byl pes agresivní, začal vrčet a vlastně jsem se jich nakonec začala bát. Není to jen o stříhání, musí se taky stříhat drápy, čistit uši, řitní žlázy. Třeba jen ty drápy, kolikrát jsem měla strach, abych nestřihla moc, což se mi jednou stalo, to pak teče krev, samozřejmě se musí ošetřit desinfekci, ale co potom reakce majitele, to moc nadšený není. Jinak psům se samozřejmě dají dát náhubky a uvázat je na „šibenici“ a taky někteří majitelé třeba chtějí být u toho, ale to potom záleží co si ty dáš do podmínek. Je toho fakt hodně. Já to neměla jako práci, spíš takovou terapii v těžkým období. No zjistila jsem, že to není nic pro mě, fakt jsem měla taky nakonec obavu, abych nějakýmu psovi i neublížila. Musíš mít třeba i více hlavic na stříhání, protože se ti zahřívá a musíš je měnit, abys případně psa nespalila. Není to levná záležitost, pokud chceš stříhat i veřejně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 16:18
@Oplatečka píše:
Ahoj holky, ráda bych se zeptala jestli se tu některá nevěnujete stříhání a úpravě psů…co jste pořizovaly do začátku, jakè kurzy jste absolvovaly? Rozumějte, nechci se tím začít teď živit, spíš mě to zajímá jako hoby, nasbirat nejprve zkušenosti, praxy v kruhu přátel a jejich mazličku, takže mě momentálně ani tak nezajímá zisk, spíše vaše doporučení, vșeobecne postřehy z praxe, úskalí, základní vybavení apod.

Prosím o zachovani anonymu.
Dělala jsem si kurz svopap.cz, je tam i praxe, což je fajn.
Na konci je závěrečná zkouška.
Zjistíš co a jak, vyzkousis…

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 09.12.17 21:21
@Horalka62 píše:
Tak určitě to chce mít podnikavého ducha, což já nemám, takže jsem úplně nedokázala shánět zákazníky. Ale asi největším problémem bylo, že to s psy úplně neumím. Je něco jiného si ostříhat svého psa, který je na tebe zvyklý a cizího, u kterého není vůbec jistá jeho reakce, takže jsem právě nezvládala, když byl pes agresivní, začal vrčet a vlastně jsem se jich nakonec začala bát. Není to jen o stříhání, musí se taky stříhat drápy, čistit uši, řitní žlázy. Třeba jen ty drápy, kolikrát jsem měla strach, abych nestřihla moc, což se mi jednou stalo, to pak teče krev, samozřejmě se musí ošetřit desinfekci, ale co potom reakce majitele, to moc nadšený není. Jinak psům se samozřejmě dají dát náhubky a uvázat je na „šibenici“ a taky někteří majitelé třeba chtějí být u toho, ale to potom záleží co si ty dáš do podmínek. Je toho fakt hodně. Já to neměla jako práci, spíš takovou terapii v těžkým období. No zjistila jsem, že to není nic pro mě, fakt jsem měla taky nakonec obavu, abych nějakýmu psovi i neublížila. Musíš mít třeba i více hlavic na stříhání, protože se ti zahřívá a musíš je měnit, abys případně psa nespalila. Není to levná záležitost, pokud chceš stříhat i veřejně.

Právě že náš pes zatím nespolupracuje ani při česání takže ho navykam postupně…našla jsem na netu i moznosti pár dennich kurzu které lze případně rozšiřit…mohu zkusit nejprve v kruhu přátel jakože vyloženě řeknu že sama sebe testuju :D podnikaveho ducha má manžel, a díky tomu mám i celkem slušné podminky, rád by mě v případě že bych to jednou chtěla rozjet podpořil…prostory mám taky přímo doma…takže záleží jen na mé šikovnosti..zázemí mám…děkuji moc za tvou zkušenost ;)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 09.12.17 21:22
@Anonymní píše:
Prosím o zachovani anonymu.
Dělala jsem si kurz svopap.cz, je tam i praxe, což je fajn.
Na konci je závěrečná zkouška.
Zjistíš co a jak, vyzkousis…

Určitě mrknu, díky ;) venujes se tomu tedy?

Horalka62
Nováček 7 příspěvků 10.12.17 08:34

Tak to máš super, že máš podporu i zázemí. Mám doma na rozjezd docela slušné vybavení, stále se nemůžu dokopat k tomu, abych to nafotila a hodila na bazoš, tak snad se konečně mezi svátky donutim. Mám profi strojek, několik nůžek, kleštičky na drápky, nůž trimovací i nějakou knížku apod. Kdybys měla zájem, budu ráda když to někdo využije a mně to nebude doma ležet a něco si přilepšim, ale samozřejmě nenutím. Jinak ať se ti daří to pěkně rozjet určitě to bude fajn :mavam:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 10.12.17 09:08
@Horalka62 píše:
Tak to máš super, že máš podporu i zázemí. Mám doma na rozjezd docela slušné vybavení, stále se nemůžu dokopat k tomu, abych to nafotila a hodila na bazoš, tak snad se konečně mezi svátky donutim. Mám profi strojek, několik nůžek, kleštičky na drápky, nůž trimovací i nějakou knížku apod. Kdybys měla zájem, budu ráda když to někdo využije a mně to nebude doma ležet a něco si přilepšim, ale samozřejmě nenutím. Jinak ať se ti daří to pěkně rozjet určitě to bude fajn :mavam:
Děku ji, jsi moc hodná…tak až to tam budeš mít, tak mužeš hodit odkaz když si vzpomeneš a já to omrknu ;)
Horalka62
Nováček 7 příspěvků 10.12.17 10:43

Ok dám :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >