Jak uspat dvouleťáka ve velké posteli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 13:44
Jak uspat dvouleťáka ve velké posteli

Ahoj maminky,

snad poradíte :think:. Přečetla jsem už spoustu diskuzí, ale už fakt nevím…
Máme dvouletýho ďáblíka, který odmítá usínat. Naučil se vylézt z malé postýlky, takže jsem ho z důvodu bezpečnosti asi před měsícem přesunula už do velké postele. Tam si ale odmítá v klidu lehnout a usnout. I když si k němu lehnu, povídám, čtu nebo dělám, že spím, tak pořád utíká, běhá po pokojíčku, nebo mi „skáče po hlavě“. Nevydrží chvíli ležet v klidu a usnout. Když už to vypadá, že zabral, tak si na něco vzpomene a jedeme nanovo. Hračky, čůrání, pití, číst… Když odejdu, tak dostane hysterák a utíká i z pokojíčku za mnou. Jsou to boje každý večer min. na 2 hodiny, pak prostě odpadne. Zkoušela jsem ho dát spát později, ale to nepomohlo.. Ty 2 hodiny hysterického řvaní a nahánění po celém domě se jen odloží. Odpolední spaní je podobné, ale odpadne dřív. Zrušit odpolední spaní ještě nechci. Když neusne, tak je celé odpoledne strašně protivný a umrčený a večer je to možná ještě horší.
Přitom v malé postýlce už nám to docela fungovalo. Odpoledne úplně v pohodě, to jsem ho položila, vybral si knížku nebo hračku a hrál si, já odešla a malý do půl hodiny spal. Večer občas zabrečel a já se vracela na další tulení nebo další pohádku, ale max. do hodiny spal a hlavně bez hysterického řvaní.
Zkoušeli jsme, že uspává táta, ale to malej vůbec neakceptoval. Pořád visel na brance na schodišti a volal mě. Teď tu mám na týden babičku (moji mámu) a tu teda na uspávání bere, ale průběh je stejný jako se mnou. Zato když je u druhé babičky na noc, tak je to prý naprostý andílek, který usne do 5 minut sám. Co je doma špatně :nevim: :,(?
Už jsem z toho zoufalá, navíc čekáme druhé mimi a bojím se, jak to bude probíhat pak.

Omlouvám se za dlouhý román :oops: a díky za reakce. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 14:14

Nam vedle garaze bydli bubak a zabira to :). Jinak to probihalo podobne jako u vas… Od te doby klid, v tu ranu spi. Obcas bubakovi i volame na mobil (manzelovi na sluzebni cislo bez fotky) a ten pak dela bububu do mobilu. V kancelari pry mivaji veselo :) Tuhle dcera nesla bubakovi i svacinu, bere ho jako clena rodiny.

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 29.06.19 14:16

A neruší ho tvoje přítomnost v pokojíčku? To byl problém u nás. Syn vždycky hezky usínal u prsa, když se v 8 měsících odstavil, na noční usínání jsem i přes UM zachovávala stejné postupy jako při kojení (stejná poloha, kontakt, mazlení, hlazení), až usnul, přenesla jsem ho do postýlky, ale čím byl starší, tím hůř se mu usínalo. Držela jsem ho v posteli, dveře zavřené, prostě je noc a jde se spát a nikam se nevylézá. Jeden večer mu to dlouho trvalo, pořád se po mně smolil, chtělo se mi čůrat, měla jsem žízeň a hlad a nervy už praskaly ve švech. Tak jsem se ho zeptala, jestli to nechce zkusit sám v postýlce, že potřebuju pět minut k alespoň částečnému naplnění svých potřeb. Ozvalo se souhlasné “hm”, tak jsem ho uložila do postýlky, dala pusu a šla. Asi 30 sekund plakal, pak si lehnul a spal jak špalek. Od té doby usíná sám, i po přesunu do velké postele. Prostě přečtu pohádku, dám mu pusu a dobrou noc a odcházím. Ale trvalo nějaký čas, než mi došlo, že ho má přítomnost ruší a potřebuje se rozplácnout podle svého, najít si příjemnou pozici pro spánek. V říjnu bude mít dva roky. Držím palce! :palec:

ElucaK
Kecalka 356 příspěvků 29.06.19 14:18

Neporadím asi nejlepší řešení, ale nám jakž takž zafungovalo, abych nepřišla o nervy, byli/jsme na tom stejně. Udělali jsme spolu domluvu, že buď bude ležet v posteli a snažit se spát, nebo půjdu pryč a bude spát sama. Párkrát jsem odešla, byl hysterák. Když jsem se po nějaké době přišla zeptat, jestli už bude hodná a hezký hajat, tak na to přistoupila. Já si k ní lehla a za chvíli spala. Celé se to ale táhlo i tak 1,5h :roll: a mě se blížil termín druhého porodu. Chvíli jsme takhle válčili i po porodu, jen mě zastoupil přítel. A pak jsme se s dcerou najednou domluvili, že to zkusí sama a když bude hezky zajat, tak ji budu chodit dávat pusinky. Výsledkem po 14 dnech je, že je v osm v posteli, kde leží, ale hraje si a povídá a v půl desáté sama usne. Ten čas se mi vůbec nelíbí, před půl rokem usínala v osm. Ale smířila jsem se s tím, ať si dělá co chce, hlavně, když budu mít večer volno. Nemusím se na ní zlobit a ona je spokojená. A já to volno trávím uspáváním mimina :roll:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 29.06.19 14:23

U nas bylo s prechodem do velky postele to samy. I kdyz ne mozna tolik, ale taky nam holka utikala. Vzdycky jsem si s ni ve stejnou hodinu lehla, prohlidli jsme knizku, zazpivali pisnicku/y, pomazlili jsme se a nechala jsem ji tam. Kdyz vylezla, tak jsem ji dovedla zpatky, i za doprovodu revu, treba desetkrat za sebou. Hlavne uz jsem si k ni znovu nelehala, protoze to by jinak nebralo konce. Po par dnech vylejzat prestala, kdyz zjistila, ze to nema cenu. Udela mi papa a spi.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 29.06.19 14:46

@Sovik13 mám to samé, od dvou let, kdy vylezla z postýlky, spí na velké posteli, a usíná v půl desáté, před tím furt vybíhá - a někdo s ní musí ležet já nebo babička, poslední dobou pouštím v tabletu O pejskovi a kočičce, je to takové uklidňující - ale radu nemám, jen že to máme stejné - teď má 2 r 8 měsíců

Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 18:55
@Anonymní píše:
Nam vedle garaze bydli bubak a zabira to :). Jinak to probihalo podobne jako u vas… Od te doby klid, v tu ranu spi. Obcas bubakovi i volame na mobil (manzelovi na sluzebni cislo bez fotky) a ten pak dela bububu do mobilu. V kancelari pry mivaji veselo :) Tuhle dcera nesla bubakovi i svacinu, bere ho jako clena rodiny.

Jee, to je dobrý. Představa bububu v kanceláři mě rozesmála :D
U nás bydlí v komoře čerti, ale na spaní moc nezabírají a ani ho nechci před spaním moc strašit, ať nemá zlý sny. Na ostatní zlobení ale platí.

berry4
Nadpozemská drbna 28661 příspěvků 29.06.19 19:03

Nemá mantinely. Nemá nic. Druhá babička evidentně ví, jak na něj a má z ní respekt. To stejné mám doma s vnučkou. Co neudělá doma, to udělá u mne. Zamysli se.

Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 19:24

@Kalukap Děkuji. On už právě hezky usínal sám, ale v malé postýlce. Teď večer dostane hysterák, když odejdu a letí za mnou. Spíš mi přijde, že mě tam chce. Odpoledne, když je hodně unavený, tak to občas zabere. Zeptám se, jestli to zvládne sám, že musím uklidit nádobí po obědě nebo prostě něco udělat a on mi to odsouhlasí, zůstane v posteli a usne sám. Ale je to spíš výjimka :(

Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 19:27

@Pajka89 Díky, to vyzkouším - už si k němu znovu nelehat. Jen ho tam odvézt, třeba ho to taky přestane bavit :)

Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 19:32
@berry4 píše:
Nemá mantinely. Nemá nic. Druhá babička evidentně ví, jak na něj a má z ní respekt. To stejné mám doma s vnučkou. Co neudělá doma, to udělá u mne. Zamysli se.

Přesně to tu dělám. Snažím se zamyslet, co by pomohlo.
A s těmi mantinely je to přesně obráceně. Doma se snažím držet režim. Druhá babička mu povolí naprosto všechno, skáče, jak on píská, až se mi to někdy nelíbí, ale říkám si, že babičky jsou od toho, aby rozmazlovaly. Navíc bydlí daleko, takže se nevidí až tak často, tak si ho chce užít.

berry4
Nadpozemská drbna 28661 příspěvků 29.06.19 19:37

@Sovik13 myslíš? Jakto, že u ní usíná? Já taky rozmazluju, ale není režim jako režim. ;)

Petule030
Kelišová 5948 příspěvků 29.06.19 19:43

Taky mám doma takového dáblíka a co pomohlo nám, odbourat spánek přes den. Sice byl ze začátku odpoledne protivný, ale když se nám jej podařilo udržet vzhůru třeba do sedmi, spal najednou hezky celou noc až do rána, třeba do osmi. A když se dlouze vyspal v noci, nebyl už takový problém vydržet vzhůru zase do večera. Takhle spí na jeden zátah cca 11h. Já si prostě myslím, že některé děti nejsou vyloženě spáči, nejsou večer pořádně unavení, když přes den naberou další energii a potom je to usínání nekonečné. Nebo takhle to vidím aspoň u našeho prcka. Taky bych nechtěla spát, kdybych nebyla unavená a někdo mě posílal spát podle jeho přání. :nevim:

Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 20:29

@berry4 No nevím proč, ale byl tam už před 3 týdny a spal v malé postýlce, tak třeba proto… Možná až pojede znovu, tak to bude jinak. Jak jsem psala, než se naučil vylézt z malé postýlky, usínal docela v pohodě.

Sovik13
Povídálka 12 příspěvků 29.06.19 20:39

@Petule030 Taky mě to napadlo, ale přijde mi, že je to ještě brzy. On je docela spáč po tatínkovi :lol: Když už usne, vydrží celou noc a spí tak do 7. Odpoledne ho nechávám max. hodinku, hodinku a půl, ale vydržel by i dyl. Nejpozději ve 3 ho ale chodím budit a to mi „nadává“, že chce ještě haji. Když někdy odpoledne neusne, je fakt protivnej a stejně mi odpadne třeba ve 4 při hraní nebo na kočáru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama