Reklama

Jak vyčistit stříbro?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Edi sek
Nováček 3 příspěvky 19.08.18 21:14
Jak vyčistit stříbro?

Ahoj všichni :mavam:
trápí mě taková věc: zhruba před rokem jsem dostala od své tety stříbrný řetízek s andílkem, nedávno, když jsem se šla koupat jsem ho položila na poličku v koupelně a nechala ho tam zhruba na týden a on tam jaksi za tu dobu ztmavl… :zed:
Potřebovala bych od vás poradit, jak ho vyčistit, jestli to vůbec jde…
Děkuji předem za všechny rady. :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 383 příspěvků 19.08.18 21:16

Já čistila kartáčkem a zubní pastou, případně potom ještě dala do vody s citronem a znovu čistila. Ale jsou různé přípravky k zakoupení, které určitě budou účinnější. :think:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 19.08.18 21:16

@Edi sek trocha zubní pasty, vaticka, a za minutu hotovo.

divine woman
Echt Kelišová 8418 příspěvků 19.08.18 21:17

Ve zlatnictví ti ho za pár korun vyčistí. A také dřív prodávali takovou růžovou vatičku na čištění šperků.

sirikit
Nadpozemská drbna 25207 příspěvků 19.08.18 21:26

@Edi sek Přípravek „Čistič stříbra special“, zrovna v pátek jsem ho kupovala v drogerii asi za 37 Kč 190 ml (tenhle obsah vydrží snad na 20 použití).
Naliješ na dno do skleněné mističky, asi na minutu vložíš stříbro a ono se krásně vyčistí, pak opláchneš čistou vodou, osušíš a můžeš doleštit spešl vatou na leštění stříbra, ke koupi tamtéž. ;)
Párkrát jsem blbka vlezla ověšená stříbrnými řetízky (a co hůř, náramky Pandora :zed: :zed: ) do termálů - a jak je ve vodě trocha síry, jakoby zreznou, úplně dotmava. :roll: :(
Pandora by do tohohle čističe správně neměla, že se může poničit filigrán, ale riskla jsem to a o.k. :andel:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 19.08.18 21:34

Mně voda s citronem nezabrala. Zabrala pasta a vyčištění kartáčkem.

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 19.08.18 21:46

Já dám do hrnku vřelou vodu a alobal. Nebo vřelou vodu a hliníkovou lžičku. Šperk vložím dovnitř. Nechám aspoň dvě tři hodiny namáčet. Pak jen přeleštím hadříkem. Vždy se krásně leskl. :palec:

sirikit
Nadpozemská drbna 25207 příspěvků 19.08.18 21:53
@Ebbi77 píše:
Já dám do hrnku vřelou vodu a alobal. Nebo vřelou vodu a hliníkovou lžičku. Šperk vložím dovnitř. Nechám aspoň dvě tři hodiny namáčet. Pak jen přeleštím hadříkem. Vždy se krásně leskl. :palec:

Hadřík? ;)

dyňa
Kecalka 259 příspěvků 19.08.18 21:54

Alobal do kastrolku,na to sperky a posypat praskem do peciva.Prelit varici vodou.Zabubla to,pak tam jeste chvilku sperky nechat a jsou jak nove :)

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 19.08.18 22:58
@sirikit píše:
Hadřík? ;)

Pardon myslím tím nějaký kousek látky hi :D :mavam:

sirikit
Nadpozemská drbna 25207 příspěvků 19.08.18 23:26
@Ebbi77 píše:
Pardon myslím tím nějaký kousek látky hi :D :mavam:

Jasně, já jen, jak jsem starej lingvista, jsem si představila ten krásně se lesknouci hadrik. :mrgreen:
Z kontextu by se dalo vyrozumet obojí - ale já vím,že jsi myslela ten šperk. :hug: :andel:

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 19.08.18 23:29
@sirikit píše:
Jasně, já jen, jak jsem starej lingvista, jsem si představila ten krásně se lesknouci hadrik. :mrgreen:
Z kontextu by se dalo vyrozumet obojí - ale já vím,že jsi myslela ten šperk. :hug: :andel:
;) :lol: :lol: :lol: No hadřík bych asi tak docela dobře nevyleštila. Ale až se budu nudit, zkusím to. :mrgreen: :mavam:

sirikit
Nadpozemská drbna 25207 příspěvků 19.08.18 23:35
@Ebbi77 píše: ;) :lol: :lol: :lol: No hadřík bych asi tak docela dobře nevyleštila. Ale až se budu nudit, zkusím to. :mrgreen: :mavam:
:mrgreen: :mrgreen: ;)

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 6 inzerátů 20.08.18 11:17

kup obyčejnou original cocacollu,nalij do mističky stačí fakt trošku,a dej ho tam ponořit nachvíli pak vytáhni dolešti hadříkem (koupíš za zlatnictví,kle­notnictví) za pár korun,a je to my to tak děláme jak se stříbrem,tak se zlatem,popřípadě i s ocelí,patlat s pastou se mi nechtělo,prostředky nic moc,ale toto je jednoduchý a fakt docela dobrý řekla bych,jinak teda o dost dražší sranda,ale to jen tak mimo hru, dost dobře mi šperky a že jich nosím dost, čistí moře,vždy když přijedu je to jak nový :) :mrgreen:

sirikit
Nadpozemská drbna 25207 příspěvků 24.08.18 22:44
@onajeblond píše:
kup obyčejnou original cocacollu,nalij do mističky stačí fakt trošku,a dej ho tam ponořit nachvíli pak vytáhni dolešti hadříkem (koupíš za zlatnictví,kle­notnictví) za pár korun,a je to my to tak děláme jak se stříbrem,tak se zlatem,popřípadě i s ocelí,patlat s pastou se mi nechtělo,prostředky nic moc,ale toto je jednoduchý a fakt docela dobrý řekla bych,jinak teda o dost dražší sranda,ale to jen tak mimo hru, dost dobře mi šperky a že jich nosím dost, čistí moře,vždy když přijedu je to jak nový :) :mrgreen:

To jsi se ještě nekoupala na Liparách. :zed: :zed:
Když jsem pod Vulcanem vylezla na loď ověšená zčernalým stříbrem z moře, málem mě nesli. 8o 8o :roll:
Sopka tam pouští do vody sirný výpary - a po návratu jsem právě bohudíky objevila tu zázračnou vodičku na čištění. :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >