Jak vyřešit byt - inspirace

819
30.7.13 22:56

jak vyřešit byt - inspirace

Ahoj maminky, chtěla bych od Vás rady tipy nápady :-D Bydlíme ve velkým baráku jako kráva :oops: ale bohužel se tady nikdy nepočítalo s dvouma rodinama. Bydlíme tady my, tchán a ještě máme hospodu takže pro nás zbývá málo místa. Vchody máme vlastní a teď máme byt 3+1 - velká kuchyň s jídelnou a v patře z půdy udělanou koupelnu malou ložnici obývák „nudli“ a pokojíček 2 na 2 metry pro jedno prtě. Chtěli bychom to vyřešit do budoucna abysme se sem vešli ještě s jedním prckem ale v tomhle stavu je to nereálný. Musíme počítat s tchánem na dožití takže propojit to nejde ale máme volnou jednu místnost, která je, ale bohužel ještě pod kuchyní tzn. že bychom měli třípatrovej byt :? příteli se to docela zamlouvá, ale já z toho nadšená nejsem. Nápad je takovej že by ve vrchním patře zůstala koupelna ložnice zvětšil by se o malinko pokojík kterej by se přepůlil a každý prtě by tam mělo jenom postel a stůl a z místnosti kde je teď obývák by se udělala společná herna patro pod tím by zůstala kuchyň a vchod a patro pod tím obývák. Je to hrozně blbá dispozice ale asi jediná možnost jak vyřešit bydlení abysme mohli mít druhý miminko, který do budoucna určitě chceme. Mě se hlavně nelíbí to, že bych já byla většinu dne v kuchyni děti v patře nade mnou(tak to je teď s malým, naštěstí už chodí po schodech tak jsme skoro pořád spolu) a přítel v obýváku pode mnou 8o samozřejmě bysme byli s dětma nahoře abysme si hráli ale potom nám je obývák jenom na večer k televizi takže na nic :? nenapadá nějakou chytrou hlavičku jak to vymyslet jinak? místnosti jsou fakt malý až na kuchyň ta je docela velká. Ráda kouknu i na nějaký fotky těch co bydlí podobně jako my nebo dokonce žijí v třípatrovým bytě i kidyž to je podle mě dost ojedinělá dispozice :D nejlepší by bylo propojit celej barák to by bylo bydlení ale prostě tchána vyhodit nemůžeme a ani nechceme je tady doma :hug: moc děkuju za rady názory a inspiraci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25959
30.7.13 23:19

A nebyl by nějakej plánek těch pater, jak tam jsou příčky, pokoje atd? Takhle z popisu se těžko něco vymýšlí. Jediný co mě napadlo když máte velkou kuchyň a jídelnu, spojit to s obývákem dohromady a nahoře mít jen dětské pokoje. Ložnice by eventuelně mohla být dole, stejně tam chodíte jen spát.
Ale popravdě, mě by stačilo na běhání jedno patro, natož dvě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
31.7.13 07:10

Taky bych spojila kuchyn s obývacím pokojem, tak byste většinu dne trávili na jednom patře. A další bych rozhodně nepřistavovala, nesnáším schody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 07:58

No to mě taky napadlo ale když to spojíme tak tam nedáme jídelní stůl tak velký to zas není :,( půlku zabírá linka a čtvrtku schody nahoru :? plánek přímo nemám, ale když se vyleze nahoru po schodech tak po pravý straně je vedle sebe ložnice a koupelna po levý straně obývák, kterej je opravdu nudle je to dva na pět mětrů a za ním pokojíček 2 na 2 metry ono nápadů jak to sesumírovat by bylo ale pořád to zahrnuje že budeme mít tři patra. další nápad třeba byl že v tý spodní místnosti by byla ložnice a koupelna tudíž nahoře by zůstal obývák a dva dětský pokojíčky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
31.7.13 08:16

A kde je tchán? nešlo by tchánovi udělat to přízemí? :think: Jestli by jeho současné pokoje šli propojit s vašima současnýma? Jako tři patra, to by mě švihlo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 08:49

Právě že nešlo protože to přízemí má jenom jednu místnost a tu hospodu to jsem řikala hned, že on půjde do tý jedný místnosti, ale tam by se nedala dát kuchyň koupelna a ještě spaní. tchán teď je na patře kde my máme kuchyň a má velkou kuchyň obývák i ložnici a ještě terasu :x ale propojit to jde jedině přes jeho vchod chtěla jsem mu třeba dvě místnosti sebrat to by ho neubylo ale není to jak propojit a kdybysme chtěli zastavět tu jeho terasu což byl původní nápad tak by nás to stálo min 700 tisíc ptž to je starej barák a museli by se dělat nový zdi se základama aby se na tom dalo bydlet a to prostě nemáme a půjčku nám nikdo nedá a ani si ji brát nechcem:roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
31.7.13 13:50

@smajlicek90 tak to načrtni třeba rukou, mě to hrozně zajímá jak to u vás doma vypadá :mrgreen: Dají se stáhnout i různý programy, kde si přesně zaměříš místnosti a pak podle plánku koumeš dál co s tím ;) Nebo dej fotky třeba.. jakou máte tu linku? Nešel by udělat z druhý strany třeba jen pultík místo jídeláku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 14:27

Náčrtek mám nakreslenej a fotky taky ale náš počítač je mimi provoz takže mám půjčenej a tam my nejde skener a nemám svoje fotky ale zkusim to večer aspoň nafotit. ty prográmky by byli fajn dost by mi to pomohlo. my máme takovej barovej pultík takže ten by místo jídeláku šel ale jelikož jsem se teď rozhodla, že koupíme sušičku, kterou můžu dát jedině do kuchyně tak to bude další prostor a ten obývák by se tam fakt nevešel nebo spíš ty skřínky kvuli uložnýmu prostoru :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
31.7.13 14:31

Hele vždycky to jde nějak pokoumat.. když se vlezou lidi do panelákovýho 2+1, tak proč ne vy do baráku ;)
Tak si stáhni nějakej prográmek, nakresli si tam v měřítku místnosti, rozložení nábytku a pak to dej sem, víc hlav víc ví :palec: Ono i v obyčejným malování by to šlo :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 20:36

Tak snad jsem to udělala srozumitelně je to na rychlovku 8o ale ty metry vim přesně jenom tam kde jsou jinak bych musela měřit ale ložnice s koupelnou jsou dohromady na šířku dva metry a na délku si nedokážu odhadnout je to prostě malinký :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 20:46

Tady je teda ještě te nnávrh s terasou kterej by byl asi nejlepší ale nejvíc finančně nákladnej a nahoře nechat ložnici koupelnu a spací pokojíčky

Příspěvek upraven 31.07.13 v 20:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 20:46

Můj nápad s využitím spodní místnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 20:47

Přítele nápad s využitím spodní místnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
31.7.13 20:48

Tak a víc toho nedokážu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
31.7.13 22:30

@smajlicek90 já se v tom asi vůbec nevyznám :oops: Ale řeknu ti jednu věc.. jak máš starý dítě? My zrovna řešíme nočník. A představa, že běhám co půl hodiny dvě patra vylít nočník, tak se z toho pose. u :mrgreen: A je toho víc, prostě mi to přijde hrozně nepraktický :nevim:
Hele nemůžete to nějak vymyslet, že byste měli jedno patro vy a jedno tchán? Nebo třeba alespoň společnou kuchyň, tím ušetříš jednu místnost. Ono i ten děcák, 2×2m je hrozně malý i na jedno dítě, natož pro dvě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama