Dvougenerační dům: je zde právo omezovat návštěvy?

Anonymní
30.7.13 16:18

Mají právo omezovat návštěvy?

Holky, mám jen stručný dotaz. Když žijí 2 generace v jednom baráku, má právo jedna z nich omezit návštěvy těm druhým? Abych to lépe vysvětlila. Bylo mi řečeno švagrem, který bydlí v jednom baráku s našimi, že mu a jeho ženě vadí že často chodíme k našim a oni nemají soukromí. Podotýkám že jsme většinou jen venku, pijem kávu, pivko, děti si hrají…musím uznat že mě to hodně vzalo když jsem to slyšla :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71452
30.7.13 16:19

Ne právo na to nemají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
30.7.13 16:21
@Anonymní píše:
Holky, mám jen stručný dotaz. Když žijí 2 generace v jednom baráku, má právo jedna z nich omezit návštěvy těm druhým? Abych to lépe vysvětlila. Bylo mi řečeno švagrem, který bydlí v jednom baráku s našimi, že mu a jeho ženě vadí že často chodíme k našim a oni nemají soukromí. Podotýkám že jsme většinou jen venku, pijem kávu, pivko, děti si hrají…musím uznat že mě to hodně vzalo když jsem to slyšla :(

Když bydlel brácha s rodinou u našich, měla jsem s tím taky trošku problém, i když výslovně to řečeno nebylo. Není nad to bydlet každý sám. Třeba když byl nemocný jejich malý nebo i brácha, klidně chodili nahoru k našim a nevadilo jim, že by to třeba naše děcka mohly chytit. Taková blbá situace :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
30.7.13 16:21

Návštěvy snad nejdou omezit nijak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5269
30.7.13 16:22

To je opravdu smutne :? :hug: Ci je barak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 16:22

Jako já jich trochu chápu, každý chce soukromí, ale právě proto bych nikdy s další generací nikdy nebydlela, zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.7.13 16:24

Barák je stále od našich, náklady mají asi napůl. Ted jsem v takovém rozpoložení že tam tedy nemám vůbec chut chodit, ikdyž vím že naši zato nemůžou…jsem prostě naštvaná že něco takového řekli, zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
2383
30.7.13 16:27

My bydleli s našimi několik let a nikdy by mě nenapadlo mému bráchovi či ségře říct, aby k našim nejezdili, že já chci mít klid :nevim:.

Naopak to byli oni, kteří vždy za námi přišli, ať si jdeme za nimi taky sednout a popovídat.

Nyní bydlíme nad tchánovci (v bytě), my k ním na návštěvu téměř nechodíme (zrovna doma nic kromě sirupu nemají), zato švagrová je tam často, k nám o patro výše nedojde, my k nim dole taky voláni nejsme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 16:33

Samozřejmě, že nemůžou. A jak se švagrem vycházejí rodiče? To jsou tví rodiče - takže tam žije tvá sestra s manželem? Jak se k tomu staví ona?
Bydlíme ve dvougeneračním domku s tchýní a nikdy jsme si navzájem návštěvy nevyhazovali :zed: :zed:. Naopak - když přijde na kafčo má mamča, tak automaticky jdu i pro tchýni a drbeme všechny 3 :mrgreen: (Nicméně svého pana švagra taky moc nemusím, tudíž když on přijede, tak to prostě ignoruju - a ten to mnohdy u své matky zapíchne rovnou na několik dní, ale určitě by mě nenapadlo mu jít říci, ať vypadne! A to je dům mě a manžela!!! J.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.7.13 16:40

No tchán se švagrem moc extra nevycházejí, mamka vychází se všema, ona už je taková :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.7.13 16:59

No je to komplikované. My bydlíme vedle tchyně, ke které často jezdí švagrová s rodinou. Mám je ráda, ale třeba o prázdninách moc soukromí teda nemáme. Děti jsou tu prostě pořád. Ale nikdy bych je neomezovala. V podstatě s tím musíme počítat, nikdo nám nedržel zbraň u hlavy, aby jsme tu bydleli…Ale určitě i tchyně se cítí trochu omezená, že děti chodí hodně k nám, že nejsou jen u ní, když hlavně jedou za babičkou, ale to je zase její problém, když chtěla, aby jsme tu bydleli.

• Nahlásit
  • Citovat
15320
30.7.13 17:03

Takže švagr musí mít za ženu tvou sestru - proč si to nevyříkáte mezi sebou se sestrou? :nevim:
Právo na to nemají. A bohužel je to jedna z věcí, co s sebou přináší společné bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
novacekkkk
30.7.13 17:19

Ja si taky myslim, ze na to nemaji pravo… To by mohli sousedi v panelaku rikat, ze k nam nesmi chodit navstevy, protoze je to rusi..nenech se vytocit a dal jezdi k rodicum..

• Nahlásit
  • Citovat
4725
30.7.13 17:35

Právo na to nemají a pokud je to barák vašich, tak je velká drzost, tebe omezovat v navštěvování tvých vlastních rodičů. Ať se mu to líbí nebo ne, vždycky u nich budeš mít své doma i kdybys bydlela na druhým konci světa a on tam byl 10× nastěhovaný. A když tam přestaneš chodit, vytrestáš tím nejvíc svojí maminku, že tebe i děti málo uvidí.. Aspoň u nás by to tak bylo, moc by jí to mrzelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 18:53

Ne ne, švagrová je sestra mého muže, oni jsou mojí tchánovci ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama