Jména spotřebičů - jak jim říkáte?

K-Black
29.7.13 18:13

Jména spotřebičů

Zdravím :mavam:

Zajímalo by mě, jestli říkáte jménem domácím spotřebičům :think: Konkrétně mi jde o pračku, myčku, ledničku, troubu a vysavač.

Předem děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6216
29.7.13 18:15

Hodně jsem nad tím přemýšlela - nechtěla jsem nic složitého a brala jsem v úvahu, aby se mi to dobře pamatovalo - takže pračce říkám pračka, myčce myčka, ledničce lednička, troubě trouba a u vysavače, tam to bylo hodně těžký a stálo nás to doma hodně dohadů, ale nakonec oba s manžou říkáme vysavač. Snad jsem Ti pomohla - přeju sluníčkový den :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
29.7.13 18:16

Tak to jsem zvědavá :lol: :lol: :lol: Já asi nijak :think: A jak ty…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11416
29.7.13 18:17

:mrgreen: Samozřejmě! Třeba lednička je Lednička, pračka je Pračka no a vysavač je R2-D2, protože tak vypadá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
29.7.13 18:20
@Starrky píše:
Hodně jsem nad tím přemýšlela - nechtěla jsem nic složitého a brala jsem v úvahu, aby se mi to dobře pamatovalo - takže pračce říkám pračka, myčce myčka, ledničce lednička, troubě trouba a u vysavače, tam to bylo hodně těžký a stálo nás to doma hodně dohadů, ale nakonec oba s manžou říkáme vysavač. Snad jsem Ti pomohla - přeju sluníčkový den :srdce:
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
29.7.13 18:23

Si děláte srandičky, ale já říkala autu Kijáček (Kia), dle vzoru Íjáček a nemluvila jsem před ním o tom, že by ho bylo třeba prodat, aby se nenaštval a něco se na něm narozbilo :oops:
Taky měl porouchaný „ocásek“, před každou jízdou bylo potřeba zvednout kapotu a zavrklat dráty vedoucími do bateky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6216
29.7.13 18:25
@Gladys píše:
Si děláte srandičky, ale já říkala autu Kijáček (Kia), dle vzoru Íjáček a nemluvila jsem před ním o tom, že by ho bylo třeba prodat, aby se nenaštval a něco se na něm narozbilo :oops:
Taky měl porouchaný „ocásek“, před každou jízdou bylo potřeba zvednout kapotu a zavrklat dráty vedoucími do bateky :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: - teď se tady řežu jako blázen :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
29.7.13 18:25

Normálně :mrgreen: pračka-pračka, trouba - trouba atd :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11416
29.7.13 18:26

@Gladys Babička měla pojmenovaná všechna svá auta, ale to není spotřebič, auto je kamarád :mrgreen: Nikdy jsme si při praní nebo luxování srandu nezažili, kdežto s autem furt :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24467
29.7.13 18:27

Naše auta byla Ája (Opel Astra) a Renda (Renault Clio) :dance: Teď máme Pažouta a Oktávu, nuda.

Důvěrný vztah mám zejména s myčkou, chlácholivě k ní hovořím, nazývám ji miláčkem, doufám, že se nehodlá rozbít, nenávidím mytí nádobí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
29.7.13 18:28

Tak s tím vysavačem je to u nás trochu boj :think: Já jsem z Moravy, takže pro mě je to Vysavač, muž je Pražák a pro něj je to Lux :P :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
29.7.13 18:28

@Seizdra já nejsem blázen abych pojmenovávala věci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
3397
29.7.13 18:29

A mrazáku říkám Mražák 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6556
29.7.13 18:31

No tak normálně.
Vysavač je robot protože je to ten robotický.
A pračce v poslední době říkáme: Ty herko stará ne že se zase rozbiješ :lol: (vzhledem k tomu jak často nás vytápí si to zaslouží :P )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
29.7.13 18:32

@Pipet ano, myčku mám raději nepíšu kolik let a rozhodně před ní nemluvím o tom, že už je stará, aby si to třeba nevzala k srdci. Stejně tak rychlovarka, ta je ještě starší jak myčka.

Přemýšlím, ke kterému spotřebiči mám nejužší vztah :think: Asi k sušičce, tu fakt miluju, konečně mohu nosit tmavé věci a nřešit, že se mi zachlupatí, suška to vyřeší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama