Rozbitá nová plazmová televize?

329
29.7.13 10:46

Rozbitá nová plazmová televize?

Ahoj všem, chtěla bych se s Vámi nejdříve poradit než si objednám opraváře.

V soutěži jsem vyhrála plazmový televizor LG - včera jsme ho rozbalili a smontovali. Obrazovka je nicméně popraskaná - resp. vrchní sklo popraskané není - je rozpraskaná jakoby pod ním. Je to normální? Krabice, kterou jsem převzala byla absolutně nepoškozená, nechápu tedy vznik těchto prasklin… Je možné, že jsme toto způsobili, když jsme ji položili na postel za účelem montáže stojanu?

Když televizi zapojím, je pouze slyšet divné bzučení (ne klasický šum) a obrazovka zůstane černá. Kabely jsem zapojila dle návodu - tj. klasický anténní kabel a napájecí. Zkusila jsem připojit i set-top-box, ale nic se nezmění. Není podle Vás tedy chyba zde?

K této televizi mám nevyplněný záruční list a samozřejmě žádný doklad o koupi. jak byste postupovali v případě reklamace? A lze vůbec vyhranou telku reklamovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24139
29.7.13 10:49

Reklamovat, každé zboží lze reklamovat, je jedno jak jsi ho získala. Nejsíš bych se obrátila nejprve na toho, od koho výhra byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3444
29.7.13 10:56

@Lavergne taky bych se obratila na toho, od koho byla vyhra, kazdopadne je mozne, ze TV pri preprave lezela a proto to…bude rozbity panel TV a to Ti na zaruku neuznaji… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
29.7.13 10:56

Ja vyhrala v Ceske televizi CD. Prislo poskrabany a v rozbitem obalu. Nekdy si rikam, ze kdyz uz nekdo neproda sunt, da ho do souteze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5362
29.7.13 11:23

A možná právě proto byla televize v soutěži :think: No nevím jak to bylo a kdo co poškodil, ale určitě bych se obrátila na pořadatele soutěže a výhru reklamovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
29.7.13 12:29

Tak hlavně plazma se nesmí pokládat. :? též máme plazmu a stojan manžel montoval normálně na stojato. S mojí pomocí, protože by to jinak sám nedal.Ale na krabici i v návodu bylo zvýrazněno, že se nesmí položit. Myslím, že reklamaci neuznají. Ale každopádně je to rozbitá telka :?,což je škoda. LG máme a spokojenost maximální.

• Nahlásit
  • Citovat
Bunny puella
29.7.13 12:30

A mám pocit, že na výhry se reklamace nevztahuje :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
24139
29.7.13 12:31
@Bunny puella píše:
A mám pocit, že na výhry se reklamace nevztahuje :think: :think:

Proč by se nevztahovala? Je to zboží jako každé jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
29.7.13 12:31

http://reklamace.org/…y-v-soutezi/

jak píšu, na výhru se reklamace nevztahuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Bunny puella
29.7.13 12:33

@pikola protože právo na reklamaci ti vzniká kupní smlouvou (paragonem apod), kterou zakladatelka zcela jistě nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
329
29.7.13 13:38
@Bunny puella píše:
Tak hlavně plazma se nesmí pokládat. :? též máme plazmu a stojan manžel montoval normálně na stojato. S mojí pomocí, protože by to jinak sám nedal.Ale na krabici i v návodu bylo zvýrazněno, že se nesmí položit. Myslím, že reklamaci neuznají. Ale každopádně je to rozbitá telka :?,což je škoda. LG máme a spokojenost maximální.

Tak to u mé televize v návodu ani na obale není - znám to, proto než jsme ji položili, tak jsem to kontrolovala. Nemyslím si tedy, že jsme to způsobili, ale možnost to samozřejmě je… Jiná montáž totiž bohužel nepřipadala v úvahu - má cca 30 kg a 127 cm úhlopříčku…
Dost mě to mrzí, měla jsem z výhry velkou radost - zkusím kontaktovat nějakého opraváře, aby posoudil, zda se s tím dá něco dělat a za kolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
29.7.13 13:43

Asi nejrychlejsi bude jim tam zavolat, napsat a zeptat se primo. Bud ti to uznaji nebo ne. Ja mam ze souteze telefon a zarucni list mi dali i s tim, ze pry mam zaruku 2roky. Mam ho nekde zahrabany, musela bych se podivat, jestli je orazitkovany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3444
29.7.13 13:47

@Lavergne napis mi do SZ presny model, ale predem rikam, je v haji panel a ten je pomerne dost drahy…a na zaruku se to opravdu neuzna…a ohledne toho pokladani…opravdu se to nesmi, ale nemam paru, zda je to nekde v tech podminkach napsane..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
29.7.13 13:47

Tak me dali zarucni list vyplneny. (datum, seriove cislo mobilu, raztko…) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
29.7.13 13:56

Záručák mám ale prázdný, doklad o koupi samozřejmě ne. Jediné co vím, je e-shop, kde televize byla zakoupena - zkusím kontaktovat tedy i je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama