Jak vyřešit jméno/jména?

Anonymní
22.9.19 13:54

Jak vyresit jmeno/jmena?

Ahoj, abych to neprotahovala, zajima me vas nazor… Jsem rozvedena po 10 letech, manzel me podvadel a jeste me tahal po soudech, aby ze mne sedrel co slo…nyni mam uz 2 roky pritele a chteli bychom zalozit rodinu. Na svatbu uz po me zkusenosti neverim a hlavne ji ani uz prakticky nemam v planu (kazdy mame svuj majetek, svou hypoteku, svuj prijem a resime finance vicemene napul, nechci znova resit zadne spolecne majetky a ten hunus kolem). Prijmeni jsem si nechala po manzelovi, nechtela jsem delat hysterku ale ted nevím jak by se nase deti jmenovaly. Po me (ex manzelovi) urcite ne, po priteli asi ne-chtela bych stejne jmeno jake by mely ony a jeho mit nebudu (jelikoz nechci tu svatbu). Jeste me napadlo ze bych si vzala zpet sve svobodne prijmeni a jmenovaly by se po mne, ale to je asi hodne nefer vuci priteli. Mam z toho hlavu v pejru. Nektere kamaradky -nesezdane- si daly prijmeni po sobe a udelaly dobre, sli od sebe s chlapem. Jak byste moji situaci vyresili vy? Prosim berte v uvahu moji zkusenost s rozvodem.
Z.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5011
22.9.19 14:00

Dětem bych dala příjmení otce, to mi přijde fér. (tedy aspoň je to v našich končinách zvyk) a sebe si vyres jak to cítíš nejlépe. Můžeš si vzít příjmení přítele i bez svatby a nebo se vrať ke svému rodnému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.9.19 14:04

Promiň, neporadím. :( Nemám zkušenosti s takovou situací. Jen mi přijde hodně podivné, že mu natolik důvěřuješ, že s ním chceš děti, ale vlastně nevěříš, že byste spolu mohli zůstat, a tak nechceš, aby se jmenovaly po něm. Co on na to říká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.19 14:10

@krysoleta Na vecnou lasku uz nebudu verit nikdy a s nikym, ale vim ze deti chci. Dite je zavazek vuci diteti-a ten dodrzim vzdy a budu delat vzdycky maximum, ale svatba je zavazek vuci partnerovi a do toho uz znova nepujdu. Ale kvuli tomu urcite nezustanu bezdetna. Partner je zodpovedny, rozumny a samostatny, vim ze o deti by se postaral, ale sukni za sukni muze vymenit kdykoli kdokoli. Z.

• Nahlásit
  • Citovat
578
22.9.19 14:10

Jsem rozvedená, neměla jsem potřebu si měnit příjemní zpět na své rodné, tudíž jsem si nechala po bývalém manželovi. Našla jsem si přítele, děti jsme oba moc chteli, a já mu rovnou řekla, že na svatbu se už necítím a děti určitě budou mít příjemní po mně. Sice chvíli vstřebával, že příjmení budou mít po mě, ale nyní jsem 34tt, matrika vyřízená a příjemní mají po mě - mé rodné, ke kterému jsem se během těhotenství vrátila :) ale my si to vyjasnili více méně na začátku vztahu. Já totiž věděla, že chci, aby se děti jmenovali jako já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
22.9.19 14:11

Napřed bych si vyřešila svoji psychiku, než půjdu v této situaci do dítěte. Za daných okolností na mě působíš jako nevyrovnaný člověk, který chce rodinu s někým, kdo je téměř v pozici spolubydlícího dárce.
Pokud nebude svatba, tak bych si asi vzhledem k nepříjemnému rozvodu vzala příjmení přítele a pojmenovala tak tudíž i děti.
Ale jak říká, až si vyřešíte svoji psychiku, takhle nejste dobrým příkladem ani dobrým budoucím rodičem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.19 14:16

@maplinka Tohle reseni je pro me asi nejprijemnejsi, ale myslim ze muz to bere spatne. Ten vas se s tim teda smiril jo? Nema nekdy potrebu vam to vytknout, nebo treba nekdy po porodu az bude dite realne na svete? Z.

• Nahlásit
  • Citovat
381
22.9.19 14:17
@Anonymní píše:
@krysoleta Na vecnou lasku uz nebudu verit nikdy a s nikym, ale vim ze deti chci. Dite je zavazek vuci diteti-a ten dodrzim vzdy a budu delat vzdycky maximum, ale svatba je zavazek vuci partnerovi a do toho uz znova nepujdu. Ale kvuli tomu urcite nezustanu bezdetna. Partner je zodpovedny, rozumny a samostatny, vim ze o deti by se postaral, ale sukni za sukni muze vymenit kdykoli kdokoli. Z.

Tomu rozumím, neměla jsem v plánu nějak se tě dotknout. Jen by mě na tvém místě zajímal jeho názor na příjmení dětí? Některým mužům na tom hodně záleží. Mohlo by to udělat bariéru mezi vámi. Pokud jste schopni se spolu domluvit, tak pak mu bude asi jedno, že se budeš ty a děti jmenovat jménem za svobodna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6080
22.9.19 14:17

Já jsem teda byla taky rozvedená, když se mi narodila dcera, ale přišlo mi „normální“ a popravdě jsem nad tím ani nijak nepřemýšlela, pojmenovat ji po otci dítěte. Nevím, proč to všichni tak řeší. Je to jeho dítě a už jeho zůstane, ikdyby jsme se rozešli, tak proč mu nedat jeho jméno? Na víc, já si nechala po bývalém manželovi, protože se mi nechtělo všechno zase měnit. A nikdy jsem s tím nikde neměla žádný problém, nikdo po mně ani nechtěl rodný list, abych dokázala že jsem matka dítěte, když se jmenuje jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.19 14:19

@Sany80s Tedy z jednoho prispevku poznate me psychicke rozpoložení a to jestli jsem vhodna na roli rodice? Myslim ze jsem rozumna i vyrovnana, jen proste neduveriva, coz se neni snad cemu divit.. ale dekuji za nazor. Z.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.9.19 14:24

@krysoleta V pohode, nedotkla…kdyz jsme na to zavedli rec, tak se trochu podivil, ale vice mene chape i tento muj nazor. Tim ze nejsem jeste ani tehotna to nejak zdlouhave neprobirame, spis jsem to zatim jen nacla a uvidím jak se mu to rozlezi v hlave. On by byl asi spise pro svatbu, ale nelpi na ni…Z.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.9.19 14:26

@boruvkay Jo, tato varianta je asi taky ve hre. Mohla bych si nechat ex prijmeni a deti po otci, ale vim ze ja jako matka budu vzdy vyrizovat veskere oficiality a verim, ze to muze zacit byt casem otravne nebo neprijemne…Z.

• Nahlásit
  • Citovat
381
22.9.19 14:30
@Anonymní píše:
@krysoleta V pohode, nedotkla…kdyz jsme na to zavedli rec, tak se trochu podivil, ale vice mene chape i tento muj nazor. Tim ze nejsem jeste ani tehotna to nejak zdlouhave neprobirame, spis jsem to zatim jen nacla a uvidím jak se mu to rozlezi v hlave. On by byl asi spise pro svatbu, ale nelpi na ni…Z.

Tak tohle mi zní dobře. V tom případě jsou dveře pootevřené. Jestli rozumí tvým důvodům, asi bude jedno, jestli se budete jmenovat jako za svobodna, nebo všichni po něm i bez svatby… Držím pěsti hlavně k těm dětem. Zbytek se nějak vyvrbi :palec: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
22.9.19 14:30
@Anonymní píše:
@maplinka Tohle reseni je pro me asi nejprijemnejsi, ale myslim ze muz to bere spatne. Ten vas se s tim teda smiril jo? Nema nekdy potrebu vam to vytknout, nebo treba nekdy po porodu az bude dite realne na svete? Z.

On si přál děti snad víc než já a tudíž věděl, do čeho jde. Jedná se jen o příjmení, které můžeme pak kdykoliv změnit. V RL zapsaný bude, budeme žít všichni spolu. Do teď mi to ani jednou nevycetl, tak uvidíme v budoucnu. Jeho rodina z počátku taky koukala, ale neřeší to. Všichni se na mimco těšíme ať už se bude jmenovat jakkoliv :) ale já v tom vážně měla jasno od začátku a přítel to věděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11289
22.9.19 14:35

Tak můžeš se přejmenovat na jeho příjmení i bez svatby, můžete se bez svatby společně přejmenovat na nějaké jiné příjmení.

A můžeš se taky párkrát stavit někam do psychoterapie a srovnat se s minulostí, aby ti nekazila přítomnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama