Jak vyřešit návrat do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 15:46
Jak vyřešit návrat do práce

Zdravím. Mám dvě děti (25 měs. a necelé 4 roky). Mám možnost se vrátit do své bývalé práce na zkrácený úvazek. Řeším ale toto: mladší je na plenách a nechodí do žádné školky. Starší je často nemocná (týden ve školce, dva týdny doma), ve školce nechce spát a občas se pokakává. Moji rodiče s hlídáním nepomohou (starají se o nemocného příbuzného a bydlí přes půl republiky), tchánovci sice bydlí kousek od nás, ale tchyně nejeví o děti zájem a tchán pohlídá max. 2krát do týdne. Jak byste toto řešili? Zkusit pro obě děti najít soukromou školku? Najít chůvu a nechat děti doma? Zkusit se domluvit s manželem, aby chodil do práce třeba do dvou a pak jsem šla do práce já? Poprosit tchána o častější hlídání? Tchyně je bohužel fakt mimo hru…Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AjaF
Kecalka 381 příspěvků 06.02.19 15:52

Zůstat ještě doma.

silona
Kecalka 177 příspěvků 06.02.19 15:56

Kolik hodin uvazku?

axelina
Závislačka 2617 příspěvků 06.02.19 15:56
@Anonymní píše:
Zdravím. Mám dvě děti (25 měs. a necelé 4 roky). Mám možnost se vrátit do své bývalé práce na zkrácený úvazek. Řeším ale toto: mladší je na plenách a nechodí do žádné školky. Starší je často nemocná (týden ve školce, dva týdny doma), ve školce nechce spát a občas se pokakává. Moji rodiče s hlídáním nepomohou (starají se o nemocného příbuzného a bydlí přes půl republiky), tchánovci sice bydlí kousek od nás, ale tchyně nejeví o děti zájem a tchán pohlídá max. 2krát do týdne. Jak byste toto řešili? Zkusit pro obě děti najít soukromou školku? Najít chůvu a nechat děti doma? Zkusit se domluvit s manželem, aby chodil do práce třeba do dvou a pak jsem šla do práce já? Poprosit tchána o častější hlídání? Tchyně je bohužel fakt mimo hru…Díky

tak já bych se rozhodla podle toho jak moc Tě ta práce naplnuje a taky kolik peněz vyděláš a jaka je celkově Vaše finanční situace… to Ti tady nemuže nikdo jiný poradit lépe než ty sama… já třeba ze sve situace bych vzala krátky uvazek v Tve situaci kdybych vydělala kolem 20tis…pokud není v tvem okolí detska skupina sehnala bych chuvu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 16:01

@silona Tak 2-3h denně.

chaela
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 16:01

Ja bych to vyresila tak, že bych ještě zůstala doma. Mám téměř stejně staré děti a kdybych nemohla pracovat z domu nebo příležitostně po večerech, tak bych to nedělala. Obzvlášť když nemáte hlídání a složité se to snažíte vyřešit. Pokud jste ve finanční tísni, nedá se nic dělat, nějak to vyřešit musíte. Pokud ne, já osobně bych si ještě ten rok pockala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 16:03

@axelina práce mě baví a myslím si, že by mi jenom prospělo změnit aspoň na chvíli prostředí. Jsem doma čtyři roky, za tu dobu jsem nikam nechodila pracovat, ani na brigády.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 06.02.19 16:10

Já bych dala starší do soukromé nebo lesní školky, aby byla v menším kolektivu a tudíž byl cas se ji venovat a taky kvůli nemocem. Dvouletou bych tam dala také, nebo bych to kombinovala s tchánem, ale az tak od 2,5 roku. Syn v tomhle veku zacal chodit do lesních jesli. Adaptace byla super. Brecel pouze necelý prvni den a od té doby to tam miluje. První, co bych rešila je zdraví a spravný vývoj mých dětí. Starši uz kolektiv potrebuje a u maldsiho se to bude lámat okolo toho 2 az 2,5 roku. Vy zase potřebujete na toho půl dne resit neco jineho nez deti. Coz já naprosto chápu.

Janasas
Kelišová 5415 příspěvků 06.02.19 16:14

Anonymní těžko říct. Je otázka , když přijde manžel z práce dřív,, jestli doneseš stejné peníze a nebo dokonce menší a otázka je, jeslti hned co přijde z práce by byl ochotný hlídat dvě malé děti..Jestli bydlíte na bytě a nebo máte i rodinný domek, kde třeba občas je něco potřeba po práci udělat.
Ono nejde o to, že by se na to dal, ale já teda zkušenost nemám, ale moje kamarádka, tak to nastoupila do práce s tím, že se budou s mužem střídat.. Dali to na 3 měsíce, protože se jenom hádali.. Všichni byli unavení… protože každý měl všeho nad hlavu.. Manžel z práce unavený k dětem.. ona , aby stihla určité věci- uvařit , a rychle do školky ze školy..
Měly doma babičku, která se nebídla že pohlídá, taky tam potom couvala, protože něco jiného je občas, a nebo každý den- chodila do školky a dovedla děti.. taky ji to nabouralo..
Takže asi takto: pokud se nabídne manžel a tchán, že do toho jdou, tak proč ne

Novak2
Kecalka 151 příspěvků 06.02.19 16:23

Ja se vracela ve 2 a 3/4 mladsiho a 4,5 starsiho do prace a z moji zkusenosti bych najala chuvu.

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 06.02.19 16:28
@Anonymní píše:
@silona Tak 2-3h denně.

Pozor, aby to z 2-3 hodin nebylo nakonec pul dne, nebo i dyl :think:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 06.02.19 16:39

Co je to za práci? Vyděláš si tolik, aby zaplatila soukromou školku? Bude manžel ochotný chodit z práce ve dvě? Proč to nedělá už teď?
Je fajn se vrátit do práce, ale musí pro to být podmínky, což zatím nevypadá, že máš, pokud nevyděláváš za 3 hodiny fakt těžký prachy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 16:50
@jenny.fields píše:
Co je to za práci? Vyděláš si tolik, aby zaplatila soukromou školku? Bude manžel ochotný chodit z práce ve dvě? Proč to nedělá už teď?
Je fajn se vrátit do práce, ale musí pro to být podmínky, což zatím nevypadá, že máš, pokud nevyděláváš za 3 hodiny fakt těžký prachy.

Je to práce v účetnictví, peněz bude dost. Manžel si myslí, že to zvládneme a je ochotný chodit z práce dřív, teď tak nechodí, protože nechodí brzy na ráno ( po mém návratu do práce by ráno chodil na driv). Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 16:50
@pajaxy píše:
Pozor, aby to z 2-3 hodin nebylo nakonec pul dne, nebo i dyl :think:

Jj, to bych si musela ohlídat. Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 16:52

@Janasas Zkusím hodit s tchánem a manželem řeč. Jako velkou výhodu vidím to, že máme v ulici soukromou školku…Zakl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >