Jak vyvolat porod pomocí bylinek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stazka
Kelišová 5525 příspěvků 02.11.05 16:55
Jak vyvolat porod?

Ahoj holky,

ptám se za svou kamarádku, která má zítra termín porodu. Zatím se údajně nic nechystá, i když půlku těhotenství proležela v nemocnici, jelikož se otvírala. Tadeášek se má asi dobře, do poslední kontroly pěkně narostl a pan doktor odhaduje jeho váhu na 3,50kg. Kamarádka se bojí dlouhého přenášení a tak to chce prozatím zkoušet bylinkami. Pročítala sem staré diskuze a našla v nich pouze maliník. Víte ještě o nějaké další „zaručené“ bylince?

díky za rady

Přečtěte si článek: Tipy, jak urychlit porod

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.11.05 17:21

Ahojka, nejlepší bylinka je sex:-))
Ne, myslím to vážně, přenášela jsem 9 dnů a chodila nakonec kvůli tomu do rizikovky, všechno OK, malej v pánvi, ale nic moc se nechystalo. Tak jsme si o víkendu hezky s manžou užili, v úterý už najednou bylo nachystáno na porod a ve středu byl malej na světě.
A to mi dr. pomalu začala předhazovat vyvolávání a Hamiltony a ostatní lahůdky, ale příroda si to vyřešila po svém.
Takže sexová kůra byla u nás úspěšná i bez maliníku, prostaglandiny jsou mocné;-))

Držím palec
Jazzi a Matýsek 6m.

gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 02.11.05 17:46

Ahoj holky. Tyhle tipy jsem taky dostala, ale nebyl ajsem schopná za celou dobu maliník koupit. Včera jsme měli termín a byli i v poradně. Všechno je v pořádku, ale moc se s manželem na malou těšíme, tak budeme muset přistoupit k tomu sexu, pokud to opravdu funguje :oops:

gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 02.11.05 17:48

Ahoj holky. Tyhle tipy jsem taky dostala, ale nebyl ajsem schopná za celou dobu maliník koupit. Včera jsme měli termín a byli i v poradně. Všechno je v pořádku, ale moc se s manželem na malou těšíme, tak budeme muset přistoupit k tomu sexu, pokud to opravdu funguje :oops:

cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 02.11.05 18:34

Ahojky sexík je skutečně ověřený, ale u nás tedy nevím jak moc zafungoval či nikoliv rodila jsem jeden den po termínu, ale sexíkvovali jsem od 38tt pravidelně a nic jsme neuspíšili:-)
Další rada je teplá koupel a sklenička šampíčka či červeného vínka:-)
Tak ať se zadaří:-)

Pa H+L:-))

svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 02.11.05 18:41

Ahoj Gabko,

buď klidná, ten sex opravdu funguje a není to žádný „kec“ - nám to doporučila na předporodním kurzu porodní asistentka (a jednu známou za tímto účelem dokonce pustili na víkend z nemocnice). Doslova řekla, že od ukončeného 37. týdne máme domácí úkol - milovat se, co to jde. Sperma totiž obsahuje prostaglandiny, které se užívají i v nemocnici k vyvolání porodu. Jinak ještě pomáhá delší a namáhavější chůze, např. do schodů. Já jsem v Brně v neděli 2× vyběhla na Špilberk, a v úterý byla Anička na světě. :D

Bezproblémové porody přeje

Světlana

Veronika26
Kecalka 453 příspěvků 02.11.05 18:42

Ahoj, ať si kámoška dá maliník, svařené víno, vyběhne si schody, potom horkou koupel a na závěr sexík. Věřím, že mimčo bude na světě raz dva.
U mě asi nejvíc zabraly ty schody.
Pa V+N týdnů

selka
Stálice 65 příspěvků 02.11.05 18:44

Ahoj Stazko,
mě se osvědčila teplá koupel, při které mi manža masíroval nohy okolo kotníků, jsou tam body na vyvolání porodu. Pak jsem si stimulovala bradavky několikrát denně, uvolňuje se při tom oxitocin. No a po koupeli sexík. V noci mi odešla hlenová zátka a ve 13.00 jsem byla v porodnici s odtékající vodou. Malej se narodil den před TP.
Pa Štěpík

Janina24
Stálice 80 příspěvků 02.11.05 19:08

Ahoj Stazi mam 2 měsíční holčičku,také jsem se bála přenášení a přenášela jsem 5 dní. Holka se mi narodila zdravá a má se čile k světu. Nepomohl mi sex, teplé koupele ani bylinky,přišlo to samo od sebe a bylo to docela rychlé. Sice jsem měla hodně zkaženou plodovou vodu tim jsem se bála o zdraví mé dcery,ale je vpohodě. Opravdu jsem zkoušela vše co mi kdo poradil a nepomohlo mi nic. at nemá strach Tadeášek se ozve sám kdy chce na svět. Kamarádka Janiny JINDRA

Janina24
Stálice 80 příspěvků 02.11.05 19:10

Sex jsme provozovali několikrát denně již měsíc před porodem a nic. JINDRA

Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 02.11.05 19:32

Nám radila PA výšlap na Říp :)

Marka

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.11.05 19:50

Krom již zmiňovaného sexu (fakt to funguje, prostaglandiny umožňují změknutí čípku a jeho uzrání) jsem ještě dostala doporučení na čaj, ve kterém se vyvařil kousek čerstvého zázvoru a celá skořice-má to posilovat kontrakce dělohy…no ale nevím, protože mě to vůbec nechutnalo a 8 dní jsem přenášela…prostě většina prvorodiček přenáší, důležité je obrnit se trpělivostí, všem laskavě vysvětlit, ať furt neSMSkují a nevolají, že tě to štve, až se Tadeášek narodí, dá kámoška všem vědět. A malému říkat, že už klidně může ven, že se na něj těší. Toš tak:-) však on si řekne, až se mu tam nebude líbit:-) K.

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 02.11.05 20:04

U nás zafungoval sexík a šampáňo :wink: :lol: V pátek se ještě nic nechystalo, a v pondělí jsem jela do porodnice s kontrakcema a večer se malý narodil :D

PA nám doporučila sex a dráždění bradavek, ale současně nás upozornila, že to funguje jen tehdy, když je vše již nachystané k porodu, což v období termínu pravděpodobně platí. Prostaglandiny obsažené ve spermatu změkčují a otevírají děložní čípek, dráždění bradavek vytváří hormon oxytocin. Oba tyto hormony se používají při vyvolávání porodu (samozřejmě umělé :wink: ), takže proč si je nedopřát v té přírodnější formě :!

Petta

Jo a u švagrové to zafungovalo stejně :)

katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.11.05 20:21

Já bydlím v pátým patře bez výtahu, když jdu ven tak jedině šlapu kopec sex byl denně červený víno taky ale maličké se vůbec nechtělo ven takže jsem ji 12 dnů přenášela a je to dost na prášky. Nakonec mi ten porod prostě vyvolali. Asi když to není nachystaný tak nepomůže nic. Bylo to moje druhý dítě, první jsem přenášela taky myslím že 14 dnů. Nejhorší jsou smsky a telefony, tak co? už? Přeju všem včasný a bezproblémový porody. :D

Hanna
Kecalka 135 příspěvků 02.11.05 20:37

Ahoj,
u nás zafungovala trojkombinace - červené víno, teplá vana a nakonec sex a do dvou hodin byly kontrakce tady! A to jsem byla den předtím na kontrole a paní doktorka si mě pozvala až za týden, protože to prý zatím rozhodně nevypadalo. Jo a rodila jsem 40+4.
Přeji krásný porod a zdravé miminko!
Hanka a Hanička 9 měsíců

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Váš příspěvek
Reklama