Jak zabezpečit lékárničku

1938
26.1.10 21:37

Jak zabezpečit lékárničku

Můžete mi, prosím, napsat vaše zkušenosti, jak jste zabezpečili doma lékárničku? Koupili jste nějakou zamykací truhlu? My ji máme v obýváku ve skříňce, syn se však naučil i tuto skříňku otvírat. Možností, kam léky přemístit moc není, ve spíži ani v kuchyni lékárničku opravdu nechci. Tak by mě zajímalo, jak jste to vyřešili vy. Díky!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2497
26.1.10 21:42

Ahoj, mám v komoře zamykací skříňku. Dolní foch čistící a uklízecí prostředky všeho druhu, prostřední takové ty věci jako ředidlo, olej na kolo, nějké ty natírací věci atd. a nahoře pěkně po ruce lékárničku (dřevěná krabice, která se dá i sama o sobě zavřít na takovou klapku). Skříňka je zamčená a klíček je pověšený na zdi nad ní cca 1,8m nad zemí. Sama jsem jako dítě vypila jar, takže na tohle dávám pozor. Ještě dnes si to pamatuju :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
26.1.10 22:12

Léky, které aktuálně neužíváme máme zavřené v „lékarničce“ - starém kufru s klasickými zacvakavácími zámky (a zámkem, který nevyužíváme), nyní užívaná léčiva jsou v kuchzni „nahoře“ na policích (včetně mé antikoncepce, sirupu na kašel a vitamínů), chemikálie (razantnější čistidla a čisté látky využitelné v domácnosti) v plastovém boxu s mechanickým zámkem dle normy pro „dětské pojistky“, vše uskaldněno na místě se ztíženým přístupem pro děti (vysoko). Považuji za nutné a dostačující. Barvy, rozpouštědla, paliva a další látky skladujeme mimo domácnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
26.1.10 22:13

lekarnicku mame v obyvacke v skrini uplne na hornej policke..
a nemate nejaky kumbalok..ze dat ju uplne hore a zamknut..lebo decka ked chcu dociahnu vsade..alebo do satnikovej skrine..

Murka aj ja som vypila jar :lol: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
26.1.10 23:25

Ahoj, mame v komore zamykaci skrinku - z Ikei tusim -uplne tradicni bilou s cervenym krizem :wink: Zatim je v ni klic, protoze je vysoko, ale samozrejme se da vytahnout :wink:
Pokud by nebyla komora, asi bych ji dala do koupelny, nekam za roh..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
26.1.10 23:36
ZelvaVeruna píše:
Ahoj, mame v komore zamykaci skrinku - z Ikei tusim -uplne tradicni bilou s cervenym krizem :wink: Zatim je v ni klic, protoze je vysoko, ale samozrejme se da vytahnout :wink:
Pokud by nebyla komora, asi bych ji dala do koupelny, nekam za roh..

Jojo, tu máme taky. Máme ji v šatně. Zatím je klíček v zámku, ale kdyby bylo jednou potřeba, schová se. Na chemikálie udělal manžel velkou polici, která je dost vysoko (2,1 m). Tam děti taky dlouho nedostanou :-D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
27.1.10 08:16

Jojo, lékárničku nejlíp někam vysoko. Tak metr třicet až metr padesát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
27.1.10 20:12

Díky za rady, v Ikea jsem našla jednu moc hezkou, ale pro mě teda docela luxus, sice by se hodila do obýváku, ale ten kříž… http://www.ikea.com/…cts/00104007 zamykací kufr nemáme, komora je už teď přecpaná. Bydlíme v 2+1 a skříně s oblečením apod zůstanou v dětském..takže mi prostě nezbude, než asi koupit nějaký uzamykatelný box do té naší skříňky v obýváku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
27.1.10 21:51

Alenko, ta je pekna, ale fakt docela draha :wink: ale zase jestli mate maly byt, tak je docela dekorativni, kdyby musela byt videt :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
28.1.10 07:49
Alenka píše:
Díky za rady, v Ikea jsem našla jednu moc hezkou, ale pro mě teda docela luxus, sice by se hodila do obýváku, ale ten kříž… http://www.ikea.com/…cts/00104007

Pokud je ten kříž jediné, co ti vadí, tak kousek samolepící tapety by tvůj problém mohl vyřešit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
28.1.10 07:55

My máme taky málo místa, takže na záchodě jsme kousek pod stropem udělali kolem dokola místnosti obyčejné police a tam máme všechny takovéhle věci - prášky na praní, čistidla, lékárničku ve zvláštní krabičce… Já tam dosáhnu tak tak, takže Ondry se opravdu neobávám :). Načatý prášek na praní a aviváž mám zavřené normálně v bubnu pračky s dětskou pojistkou, během praní straší na lince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
28.1.10 14:45

Katko-m ZÁCHOD, to je napad!!!! To teda popremyslim, tam by se neco snad veslo.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6355
28.1.10 14:53

Skříňka na WC nad geberitem (hluboká jen 14 cm), je vysoko, vejdou se tam aktuální čistící prostředky a léky. Ty agresívnější čistící prostředky a málo používané léky mám v uzamknuté skříni na chodbě bytového domu - dole ve skříni máme sezonní boty, nahoře tyhle „chemie“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
28.1.10 15:01

Holky, vy mě s tou chemií děsíte. Já mám všechny přípravky normálně v koupelně a možná naivně spoléhám na inteligenci.. Jako malá si pamatuju, že je mamina měla taky běžně v prádelně a žádná nehoda z nás tří dětí nebyla. Tak raděj ty opravdu agresívní dám někam mimo, většina těch přípravků má pojistná víčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
29.1.10 14:29

Je fakt, že já se jako dítě taky pamatuju, že všechno bylo poměrně dostupné v koupelně a nic se nám nikomu nestalo. Ale náhoda je blbec, když se tomu dá jen trošičku zamezit, udělám pro to všechno než si pak něco vyčítat.
A na ten záchod se nám toho vešlo fakt hodně, nikomu to nepřekáží, skoro to není vidět, prostě ideální řešení :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama