Jak zapadnout v práci

31.3.17 09:50

Jak zapadnout v práci

Nevim jak začít ale snad začnu dobře. Už jsem dopravdy v koncích. Potřebuji poradit. Po mateřské sem nastoupila do bývalé práce. Ale v bývalé práci se toho spoustu změnilo. Jsem dost nezkušená a bohužél i nekomunikativní. (Zpíš taková muchy sežerte mě.) V práci sem si myslela že mám dobrou spolu pracovnici a znějakýma věcma se se jí svěřila. Bohužél je teď použila pro ti mě. Řekala sem jí že mě matka odložila jaký je můj manžel super a jaké máme senzační dítě. Bohužél sem v práci pomalejší a nezajetá dělám tam teď krátkou dobu. A holky sou partie Kafíčko Cigaretky Seriály umělé řasy lakováné nechty a přehnaný parfém a tak. Já sem prostě jiná. Jedna pomlová druhou a má s druhé srandu. Já na pomluvy moc nejsem. Začaly mě pomlouvat že nestíhám že se špatně voním a tak prostě co šlo. Snažím se nedělat zmetky ale když se dozvím tady ty věci tak začnu zmatkovat stresovat se. Nestíhat mašiny. A sem nanervy. Všimly si hlaně toho že se me klepou ruce to mám od malinka je to prokletí. Kdýž dojdu domů brečím mám strach že sem toho udělala málo a hlavně že sem toho zpostu pokazila mistrová je fajn tedy zatím. Ale ten kolektiv. Hlavně mi nic nevysvětlí jak se co dělá. Jen málo kdy většinou se musím se vším porvat sama. Nevím jak zapadnout aspoň mírně. Děkuji za rady. Mám jen mažela ten je při mě ale občas se člověk potřebuje vypovídat a hlavně jak proti nim bojovat. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1429
31.3.17 09:54

Bojovat proti nim nemá cenu :kytka: Akorát je vyprovokuješ k větší reakci. Buď se nad ty navoněné nanynky povznes a ignoruj případné narážky, pokud to už nejde asi zkus uvažovat o změně zaměstnání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:06

Změnit práci mě napadlo ale díky synovy se to zatím nehodí. Díky za radu ale nevím jak se na ně povznést. Ignoruji je nehádám se snima. Nedohaduji se. A podobat se jim taky nechci. Jen bych chtěla aby si mě nevšimaly. Napdlo mě koupit si aspoň tu jejich voňavku a snažit se dělat rychleji ale dělám co umím

Příspěvek upraven 31.03.17 v 10:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:09

@Ianka129 Milá Ianko, z toho co píšeš, mi přijde, že jsou ty ženský pravděpodobně mladší než ty, jsou to ještě takové slepičky.
Asi jsi hodně citlivý člověk, ale pamatuj, že bohužel lidi si vždy najdou obětního beránka a někoho ve stádě, komu sypou popel na hlavu.
Povznes se na ně a zkus chodit s hlavou vztyčenou, však jsi toho dokázala v životě dost, máš super vztah a krásné dítě a ony mají jen ty seriály a umělé řasy.
Buď k nim nadále slušná a ohleduplná, ukaž jim, že jsi úspěšný člověk. Konec konců je to jejich renomé, které si dělají.
Nenech se sežrat a zkus být trochu mrcha. Já byla ve tvé kůži a učila se to dost dlouho. Po pár letech jsem ráda, že jsem se dotala o dost dál. Už si na mě nidko netroufá, protože ví, že umím kousat zpět a taky jsem pyšná na to co mám.
Bud taky pyšná, máš na co.
Potřebuješ si rapidně zvednout sebevědomí, ne kvůlli nim, ale kvůli sobě, takovéto lidi budeš mít kolem sebe všude, celý život. Myslím, že změna práce by fungovala, za předpokladu, že počítáš s tím, že v příští práci budeš mít kolem sebe jen férové lidi se skvělými povahami a morálkou. - To je ale dost naivní představa. Já vidím problém v tom, že se necháš. Od toho tě ale podle mě útěk do nového zaměstání nezachrání.
Přeji Ti hodně štěstí.

Příspěvek upraven 31.03.17 v 10:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
31.3.17 10:09

Asi těžký no, to tě lituju. a co najít jinou práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1429
31.3.17 10:12

Popravdě asi bych dlouhodobě také nezvládala být v kolektivu ženských á la umělé řasy, kávičky, parfémy, pomluvy. Asi moc neporadím, zkus se věnovat své práci, o přestávce prohodit jen nějaká neutrální témata typu počasí, jízlivé poznámky ignoruj a mysli si svoje. Ale chápu, že se tam necítíš dobře, tak třeba zkus zatím alespoň hledat nějakou práci kde bude přátelštější prostředí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1429
31.3.17 10:14

@Ianka129 A stejnou voňavku si kvůli nim určitě nekupuj, buď svá ;) stejně by tě nakonec třeba pomluvili že se opičíš. Co víš, třeba ti závidí (manžela, děti, nevím hádám… :nevim: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:16

Tvá rada mě dala hodně sou starší než já a mají velké děti. Ale s tvé rady si mohu hodně vzít moc děkuji snad se taky naučím kousat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:21

Děkuji za rady nějak se stím poperu citlivka sem vše si beru a hlavně sem ze všeho vyklepaná. Deně mám strach že na mě mistr přiletí z nějakýma zmetkama nebo stím že je toho malo. Občas mě napadne že řeším hlouposti nebo že mají pravdu. ale sem možná najivní. Každýmu nejde vše hned. Nebo jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:30

Po práci se mrknout můžu ale nechci utíkat to není řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
31.3.17 10:49
@Ghanaian Princess píše:
@Ianka129 Milá Ianko, z toho co píšeš, mi přijde, že jsou ty ženský pravděpodobně mladší než ty, jsou to ještě takové slepičky.
Asi jsi hodně citlivý člověk, ale pamatuj, že bohužel lidi si vždy najdou obětního beránka a někoho ve stádě, komu sypou popel na hlavu.
Povznes se na ně a zkus chodit s hlavou vztyčenou, však jsi toho dokázala v životě dost, máš super vztah a krásné dítě a ony mají jen ty seriály a umělé řasy.
Buď k nim nadále slušná a ohleduplná, ukaž jim, že jsi úspěšný člověk. Konec konců je to jejich renomé, které si dělají.
Nenech se sežrat a zkus být trochu mrcha. Já byla ve tvé kůži a učila se to dost dlouho. Po pár letech jsem ráda, že jsem se dotala o dost dál. Už si na mě nidko netroufá, protože ví, že umím kousat zpět a taky jsem pyšná na to co mám.
Bud taky pyšná, máš na co.
Potřebuješ si rapidně zvednout sebevědomí, ne kvůlli nim, ale kvůli sobě, takovéto lidi budeš mít kolem sebe všude, celý život. Myslím, že změna práce by fungovala, za předpokladu, že počítáš s tím, že v příští práci budeš mít kolem sebe jen férové lidi se skvělými povahami a morálkou. - To je ale dost naivní představa. Já vidím problém v tom, že se necháš. Od toho tě ale podle mě útěk do nového zaměstání nezachrání.
Přeji Ti hodně štěstí.Příspěvek upraven 31.03.17 v 10:12

Se zakladatelkou cítím. Jsem taky hodně citlivá a neumím se bránit. Taky hledám po mateřské práci a sebevědomí je na nule. Nejsem kolektivní typ, vždy jsem měla práci s 1-3 kolegama a to mi vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24396
31.3.17 11:05

@Ianka129 Jestli je mistrová (je to žena?) fajn, jak píšeš, tak si s ní zkus promluvit, že máš nedobrý pocit a strach, že uděláš zmetky/málo kusů, jestli by byla tak hodná a každý problém, kterého si všimne, ti hned řekla? (Nevím, jestli je to možné vzhledem k organizaci práce atd…) - Měla bys zpětnou vazbu a nemusíš doma brečet a řešit třeba imaginární problém, který třeba ani není.
Ubyl by ti ten stres ze sebe samé a třeba bys pak lépe zvládla komunikaci s kolegyněmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
31.3.17 11:09

@Ianka129 na druhy kasli, prislas nova, tak ti to nechavaji sezrat, zkus se na to povznest, nepremyslet o tom, mysli na hezky veci v praci, po par tydnech se zapracujes a pujde ti to rychleji, mluvim ze zkusenosti, treba je to prestane bavit, preji at je lip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
31.3.17 11:44

Řešením je nejít do přímého sporu a přitom se nedat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
31.3.17 11:56

Na takové mám taktiku dělat, že je mi vše, co je pro ně důležité, jedno. Tak například tobě kritizují parfém. Nechoď navoněná vůbec. Budou ti kritizovat účes nebo lak na nehtech? Nelakuj se a nos jen vlasy v culíku. Já takhle dávám najevo svému okolí (resp. holkám tohoto typu), že jsou mi tyto věci úplně ukradené, takže se nikdo nenamáhá mi nic kritizovat, a pokud mě někdo kritizuje za zády, tak o tom nevím. Druhou možností je se přizpůsobit. Začít koukat na ty jejich seriály, pořídit si lepší parfém, než mají ony a hlavně přijít do práce s prodlouženýma řasama. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama