Řidič kamionu plat?!

30.3.17 18:06

Řidič kamionu plat?!

Ahoj všem!

Chci se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s platem mužů kamioňáků? Ať už od mažela-tatínka-ostatních příbuzných?? Byli v práci spokojeni? Jak často byli doma?
Muž o této práci uvažuje, byl to vždy jeho sen, ale bojim se, aby ten slíbený plat byl reálný a aby pak nebyl zklamaný.
Děkuji za postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.3.17 18:40

Záleží na společnosti odpracovaných hodinách. Průměr základní mzdy se pohybuje mezi 30-50 tisíc :) čím víc bude jezdit do zahraničí a delší trasy tím víc peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15057
30.3.17 18:52

Máš kamioňáky co jsou doma každý den, plat cca 25tis a jsou taky chlapi, kteří berou i 60tis, ale jsou tři měsíce pryč a pak tři měsíce doma…nebo mají 35tis. a vrací se na víkendy…to je fakt různý, prostě podle ujetých kilometrů a kolik času tráví v zahraničí…může jezdit s kamionem pouze v ČR a tam to může jít třeba i pod 25tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 19:09

Mám doma kamioňáka, ale jezdí vnitro, na výlety po Evroopě se vykašlal. Sice mu slíbilia 30 čistého, ale větší polovinu prožral na benzinkách za bagety. Pořádné jídlo nemá týden v puse, nemá si kde uvařit. Peníze jdou na benzinkách i za wc a případné sprchy. Takže sice slíbí prachy, mesíc není doma a domů donese tak 15 čistého.
Teď jezdí vnitro, denně doma, víkendy volné, 25 čistá ruka. Ale minimálka ofiko na výplatnici, protože jinak firma nezaměstnává :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 19:29

Manžel taky jezdí a pěkně mi to pije krev. Většinou jede v neděli večer a přijede další týden ve čtvrtek nebo v pátek ráno. Takže dva víkendy doma a má 36 tisíc včetně diet takže bída s nouzí. Z toho tak pět tisíc projí telefon má za dva tisíce protože v kontaktu být musíme kvuli dětem, drahá životní pojistka. No, spočítejte si jestli se vám to vůbec vyplatí. A to nemluvím o tom co to udělá se vztahem. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
30.3.17 22:39

@frozendarkness
36 tisic cisteho a bida s nouzi? Zajimave by bylo toto rict rodinam, ktere maji tech 36 dohromady… ale tak kazdy ma jiny standard.
Pritel bere zhruba stejne, sice nejezdi kamionem, ale je denne dve hodiny naceste no. A rict mu, ze treme bidu s nouzi, asi me vynese v zubech.

Jinak pro zakladatelku, pozor na to, ze kamionaci maji ve smlouve maly zaklad, vetsi cast penez jim delaji diety. Takze nejlepsi je jezdit v zemich, kde jsou diety vyssi. Ale nelisi se to zase tak drasticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
31.3.17 04:23

@NinaU. Ale vidíte se denně :roll: Na to, aby mi stálo za to manžela vidět na víkendy by musel teda vydělávat sakra víc…i když mně by za to nestály žádné peníze, když tak nad tím uvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
31.3.17 08:29
@radkka píše:
@NinaU. Ale vidíte se denně :roll: Na to, aby mi stálo za to manžela vidět na víkendy by musel teda vydělávat sakra víc…i když mně by za to nestály žádné peníze, když tak nad tím uvažuji.
PŘESNĚ tak. Jako 36t neni vubec zavratny plat. Za ty hodiny :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
31.3.17 08:38

@araw
Ne, zavratny neni, o tom nic nepisu. Ale na pohodlny zivot a nasetreni nejakych tech penez to bohate staci. I my to tak berem, ze je to na par let, nez se neco nasetri.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27270
31.3.17 08:48

Tý jo, koukám, kolik ti chlapi na cestách prožerou 8o
Můj když jezdil ven, tak jsem mu navařila a napekla a pár dní mu to vydrželo. Pak si vařil sám, když musel dělat pauzu.
Vždycky mi říkal, že kdyby měl jíst na cestách, tak přinese tak půlku výplaty, a on tu práci dělal právě aby vydělal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:18
@micta píše:
Tý jo, koukám, kolik ti chlapi na cestách prožerou 8o
Můj když jezdil ven, tak jsem mu navařila a napekla a pár dní mu to vydrželo. Pak si vařil sám, když musel dělat pauzu.
Vždycky mi říkal, že kdyby měl jíst na cestách, tak přinese tak půlku výplaty, a on tu práci dělal právě aby vydělal

Tak oni nemají možnost se stavit někde v centru? Mají k dispozici dálnice a kamion zaparkují tak u benziny. A si vem kolik stojí blbá bageta v eurech třeba v dojčlandu nebo francii… to máš tak 5-7 euro za jednu. Si to přepočti na naše a pak co si vydělá 36 tisíc za měsíc, kolik toho prožere na benzinkách. Taky sprchy na benzině zadara nejsou, wc někdy také ne. Všude jsou skoro poplatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27270
31.3.17 10:31
@hudečice píše:
Tak oni nemají možnost se stavit někde v centru? Mají k dispozici dálnice a kamion zaparkují tak u benziny. A si vem kolik stojí blbá bageta v eurech třeba v dojčlandu nebo francii… to máš tak 5-7 euro za jednu. Si to přepočti na naše a pak co si vydělá 36 tisíc za měsíc, kolik toho prožere na benzinkách. Taky sprchy na benzině zadara nejsou, wc někdy také ne. Všude jsou skoro poplatky.

Jo, já to chápu. Můj si dělal nákup a vozil si vše sebou. Ale je fakt, že byl venku 5 dní, na víkend doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:41
@micta píše:
Jo, já to chápu. Můj si dělal nákup a vozil si vše sebou. Ale je fakt, že byl venku 5 dní, na víkend doma

To jo, to je ok. Ale když jsi 3 týdny na cestách??? A jediné restaurace co potkáš tak jsou na dálnicích třeba motoresty, ale třeba s kamionem tam nezaparkuješ, tak zbývají pak jen prochané odpočívadla bez ničeho anebo ty benzinky. Ale i tak, když je chlap 5 dní na cestě, má vše tak za 2 dny z domu snězené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8755
31.3.17 10:42
@NinaU. píše:
@frozendarkness
36 tisic cisteho a bida s nouzi? Zajimave by bylo toto rict rodinam, ktere maji tech 36 dohromady… ale tak kazdy ma jiny standard.
Pritel bere zhruba stejne, sice nejezdi kamionem, ale je denne dve hodiny naceste no. A rict mu, ze treme bidu s nouzi, asi me vynese v zubech.Jinak pro zakladatelku, pozor na to, ze kamionaci maji ve smlouve maly zaklad, vetsi cast penez jim delaji diety. Takze nejlepsi je jezdit v zemich, kde jsou diety vyssi. Ale nelisi se to zase tak drasticky.

Bída s nouzí to není, je to hezký plat, ale můj chlap má tohle taky, někdy i víc a nikam nejezdí a doma je denně plus víkendy volné. Na kamioňáka, co je furt v luftu mi 35 přijde sakra málo. Přijde mi, že to ty chlapy spíš baví, jinak by to za těch pár šlupek nedělali, ale chudáci manželky a děti, práce se dá najít i jiná a za stejné i lepší peníze, plus mnohem víc volného času pro rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:46
@Sonarka píše:
Bída s nouzí to není, je to hezký plat, ale můj chlap má tohle taky, někdy i víc a nikam nejezdí a doma je denně plus víkendy volné. Na kamioňáka, co je furt v luftu mi 35 přijde sakra málo. Přijde mi, že to ty chlapy spíš baví, jinak by to za těch pár šlupek nedělali, ale chudáci manželky a děti, práce se dá najít i jiná a za stejné i lepší peníze, plus mnohem víc volného času pro rodinu.

Je to úplně nebaví, ale většina těch kamioňáků nemá ani dokončené základní vzdělání, proto „točí volantem“ a věř mi, že ten můj by raději s vysokou školou dělal práci v oboru a vydělával stejné prachy jako kamioňák, ale bohužel na Přerovsku dělal práci za 16 čistého s třema titulama. Tak raději teda jezdí vnitro za těch 25-30 čistého.
Jinak co mi přítel vypráví, tak je i ta druhá sorta, která tím volantem točit chce, protože minimálku mají na ruku (ofiko se jím stáhnou minimální alimenty, exekuce) a zbytek si hezky užívají - do těch 30 čistého doplatí majitel hezky bokem na ručku. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama