Reklama

Jak zvládáte domácnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 08:49
Jak zvládáte domácnost?

Holky, jak vypadá váš de, kdy jste celý den doma s miminkem? (nebo třeba ročním, dvouletým, případně takhle malými dvojčaty?) já nikdy nebyla moc na vaření a uklízení, ale ted mám pocit, že to fakt nezvládám, ač bych měla. kdy děláte takové ty zásadní věci jako je myt wc a koupelny, úklid, atd?

já se snažím, problém ale je, že poslední dobou vstávám v osm, chodím spát ve dvanáct, a stejně jsem strašně unavená :/ už jsem si i říkala, že si nechám zkontrolovat štítnou žlázu, že to není normální

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15227 příspěvků 03.01.17 08:51

O vikendu, kdyz je s ditetem tatinek venku.

Lejlinka88
Závislačka 2638 příspěvků 03.01.17 08:53

Mam rocniho a triletyho klucika.kdyz jsem mela jen jednoho, byla to celkem pohoda.ted je to horsi, ale uz jsem to prestala resit :mrgreen: prach, vytirani stiham max.1× tydne, to same zehleni, myti koupelny.peru a zapinam mycku denne, varim obden, vysavam a myju wc 2× do tydne a to proste musi stacit :mrgreen:

RadkaEm
Kecalka 140 příspěvků 03.01.17 08:54

Dopoledne, když mimčo spí. A vaření zvládám s ni. To mi většinou usne v šátku.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 03.01.17 08:59

Já uklízím v každé volné chvilce, když miminko spí nebo přijde nějaká návštěva a na chvilku pohlídá. někteří uklízí, když večer miminko usne, ale já chodím spát společně s dětmi, abych si alespon trochu odpočinula a přes den mohla fungovat. většinu základního úklidu a vaření zvládám i s miminkem v šátku nebo nosítku ;-). Ale už to není o tom, dneska se mi nechce uklidím to zítra nebo až na to budu mít chut, každý den musím uklidit alespon něco, jinak by mi to přerostlo přes hlavu. Takže jeden den peru, jiný utírám prach, jiný zase vysávám nebo vytírám. Když příjde tchýně na chvilku pohlídat, dělám takové ty věci, u kterých je to s miminkem téměř nemožné - především hygiena koupelen (i díky výparům z chemických čističů). Neboj, zajedeš se a bude líp, za chvilku to budeš mít zmáklé ;) :palec:

terka33pol
Kecalka 242 příspěvků 03.01.17 09:00

My na úklid máme paní a vařím většinou jen o víkendu :nevim:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9565 příspěvků 03.01.17 09:09

Mam dvouletaka a miminko. Prijde mi, ze docela zvladam - starší vyfasuje houbu a muze se machat ve vodě, mladší na nás kouká z lehátka nebo deky. Když spí nedělám nic, protože si chci taky v klidu dat kafe apod. Vařím obden. Luxuju denně, neb mame tři kočky. Vytírání je na manželovi, ale tak jsme to měli i před dětmi.

looocka
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 03.01.17 09:12

Je to divny, ale ja s mimcem zvladala vic, nez s vetsima rarachama :roll: starsi rada tvori, tak vsude fixy, ustrizky atd a mladej to bere maluje po zdi, posteli, proste vsude… Furt vyliva nejaky piti, patla jidlo, co najde haze za postel, v koupelne cachta vodu, pak to rozslapuje vsude (takze vytirani denne). Proste je to sycak ;) a ja vecer padam s placem na hubu, ze zitra to bude mit rezim a pujde to… A bojim se az nastoupim za skoro rok do prace a zvladat k tomu jeste domacnost. Manzel neni zrovna uklizeci typ, takze v domacnosti mne moc nezastane… No tak sem si vylila srdce :lol: :lol: asi je vsude neco… :zed: :zed:

kikinous
Kecalka 222 příspěvků 03.01.17 09:21

Já mám dcerku 2,5 roku a ta teď chce se vším pomáhat :zed: a přes den mi už vůbec nespí… Ale i tak, rozdělila jsem to na dny v týdnu a každý den uklidím něco jiného. Nádobí umývám při vaření. Malá má kuchyňku, tak „vaří“ se mnou :lol: Teď je to v pohodě, horší je to létě, máme docela velkou zahradu… Když byla dcerka menší, tak šlo i pracovat z domu, teď už nechci, bylo by mi líto, že se ji nevěnuju…
Jinak ze startu jsem si dělala úkolníček, abych se k tomu dokopala :oops:
Jo a málem bych zapomněla, manžel taky občas s něčím pomůže, když je doma :srdce:

blumen
Hvězda diskuse 40279 příspěvků 03.01.17 09:30

Od te doby, co mam mycku (od rijna) mi pripadne, ze je to strasne jednoduche :lol: do te doby katastrofa. Jinak uklizim vecer, kdyz spi. Popripade o vikendu, kdyz mam cas a hlida manzel. Vzhledem k tomu, ze do 17h pracujeme a domu chodime pozde vsichni tri, tak toho casu moc neni, hlavne nestiham moc prani a pradlo, to delam az o vikendech, driv obden.

aggla
Kecalka 396 příspěvků 03.01.17 09:31

Taky jsem nikdy nebyla na uklizeni a ted s tím docela bojuju, malý ma 2,5 roku a uklízet musim zatím asi jen 3 měsíce…do ted se předělávat barák tak se uklízej jen ten pokoj kde jsme byli a koupelna…no jenže ted je toho nejak víc a nestíhám :-D je fakt ze když malý spí tak ja taky :-D blíží se mi konec těhotenství tak se snažím do spat to co potom nepůjde asi :-D no každopádně každy den dělám neco nebo se o to snažím, ale barák máme hodně velký jen nás obývák je velký jako plno bytu v paneláku tak to mam o to složitější

blumen
Hvězda diskuse 40279 příspěvků 03.01.17 09:35

Duvod, proc uklizim v klidu, kdyz spi, ze se mi pres den do vseho vrta a chce pomahat, coz ma vetsinou opacny efekt :lol: uklizim i s ni samozrejme, ale myslim ted ten poradny uklid, vcetne podlahy a tak…

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 03.01.17 09:37
@looocka píše:
Je to divny, ale ja s mimcem zvladala vic, nez s vetsima rarachama :roll: starsi rada tvori, tak vsude fixy, ustrizky atd a mladej to bere maluje po zdi, posteli, proste vsude… Furt vyliva nejaky piti, patla jidlo, co najde haze za postel, v koupelne cachta vodu, pak to rozslapuje vsude (takze vytirani denne). Proste je to sycak ;) a ja vecer padam s placem na hubu, ze zitra to bude mit rezim a pujde to… A bojim se az nastoupim za skoro rok do prace a zvladat k tomu jeste domacnost. Manzel neni zrovna uklizeci typ, takze v domacnosti mne moc nezastane… No tak sem si vylila srdce :lol: :lol: asi je vsude neco… :zed: :zed:

to mi prijde docela logicky, ze starsi dite udela vic bordelu nez miminko :) ja o vidim na segrine dcerce. jako mimco proste nedelala nic nebo lezla nebo spala, obcas neco vyndala z supliku nebo nekam zalezla, ale od tri let je pravidelne v obyvaku vysypana cela krabice s vecmi, v posteli se vali lego, stul je pomalovanej barvama a vsude odstrizky papiru a ona rika mami, ja se nudim :lol: :lol:

no a jak to bude az nastoupil do prace, to si vubec neumim predstavit. to bude asi jeste horsi :(

je sice pravda, ze vetsi ite uz bude ve skolce, ale jak rikam - bude s nim stejne prace, takze si ani behem dne neodpocnu. Tak nevim. Na druhou stranu nektere zeny vysvobodila prace od toho tri leteho pocitu depresi z toho ze jsou doma. Ja si ale nedovedu ani ted predstavit, ze by se mi nekdy styskalo po praci… :nevim: ja jsem odtamtud na materskou vlastne utekla…

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 03.01.17 09:38

Na začátku jsem nestihal vůbec nic!! Malej byl neodlozitelnej. No a ted mu bude rok a je to docela pohoda. Když luxuju, vytírám…sup s nim na záda.:) Vareni trochu hapruje…tak zatím moc nevyvaruju, spis oblíbené rychlovky. Kdo ma dvojčátka a vice, tak ho hluboce obdivuju!!!

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.01.17 09:43
@Anonymní píše:
Holky, jak vypadá váš de, kdy jste celý den doma s miminkem? (nebo třeba ročním, dvouletým, případně takhle malými dvojčaty?) já nikdy nebyla moc na vaření a uklízení, ale ted mám pocit, že to fakt nezvládám, ač bych měla. kdy děláte takové ty zásadní věci jako je myt wc a koupelny, úklid, atd?já se snažím, problém ale je, že poslední dobou vstávám v osm, chodím spát ve dvanáct, a stejně jsem strašně unavená :/ už jsem si i říkala, že si nechám zkontrolovat štítnou žlázu, že to není normální

Všední den; budíček v 6:30, sprcha, snídaně, odvezu deti do školky, přijedu, vyluxuju, vytřu, setřu prach, hodím prádlo do pračky, jdu obstarat hospodářská zvířata, sprcha, pověsím prádlo, dám kafe, uvařím oběd, mezi tím vším stihnu vyřídit pár klientů v rámci podnikání a zdejší diskuzi, přivezu děti ze školky, hodím prádlo do pračky, jdu s dětmi ven na tak dvě hoďky, pověsím prádlo, večeře, koupání, taťka zabaví děti, umyju wc a koupelnu, já nebo taťka přečte pohádku, večer žehlení, sex sex sex a hajat :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama