Jaká velikost boty?

13496
6.3.10 11:20

Jaka velikost boty?

Ahoj holky
nevedela jsem jak nazvat toto tema…
No Emca ma nozku(mmch jak se to vlastne meri?od palecku po patu nebo jak?)12,5 a boty tak tech 13cm,chci ji uz koupit na leto nejake tenisky na pisek a vsechny ktere se mi libi maji stelku 13,5?
Neni to moc?Nebude ji v tom noha litat?
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

191
6.3.10 11:36

Do léta jí určitě nožička doroste :palec:

Jinak já měřim nožičky tak, že dceru postavím na papír, tužkou udělám čárku před palečkem a čárku za patou a potom změřim vzdálenost obou těchto bodů. Protože mi většinou dlouho nevydrží na místě. Je lepší měřit nožičku ve stoje, protože se trošku jako by roztáhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
6.3.10 11:37

Ta nožička ji ještě do léta může vyrůst, do konce léta klidně i skoro o centimetr, někdy totiž roste skokově, takže bych teď tedy rozhodně nekupovala tenisky o půl čísla větší, to by bylo málo. A nejlíp se změří, když jí postavíš plnou vahou na papír, obkreslíš nožičku, dáš pozor aby nekrčila prstíky a a změříš od paty po paleček.
Nadměrek v botě má být tak 1 centimetr. Někdo kupuje i 1,5 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
6.3.10 11:40

Jinak mám spíš problém s měřením botiček, jestli jí netlačí. Teď máme botky, které mi přijdou, že už jí asi budou těsný, palec tam prostrčim jen tak tak, když je má nazuté. Přitom mi tvrdí, že netlačí, tak nevím :nevim:
Každopádně plánuji ještě tento měsíc zajít do obuvi a koupit o něco větší. Jen to počasí mě štve, chci koupit jarní kožené botky bez kožíšku a ono pořád sněží :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
6.3.10 11:43

Tady jsem našla v jedné obuvi, jak zvolit správnou velikost http://www.fare.cz/…/view/18/55/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
6.3.10 12:29

Taminko, nadměrek 1cm je ideální, neboj se toho, hlavně, aby jí nelítala v botě nožka, aby se botka dala dobře stáhnout a nepadala z paty… a nohu měříš dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
6.3.10 12:30

Doporučuji toto měřidlo http://www.fare.cz/…s/Itemid,71/, nejen, že ti změří velikost nohy i s nadměrkem, ale můžeš si ho ssebou vzít do obchodu a tam změřit botičku, netrápíš dítě nějakým zkoušením, které ti stejně nic neřekne.

Nadměrek v botě by měl být 12mm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1943
6.3.10 18:33

Určitě bych je koupila, ty o centimetr větší. Jednak správně má být právě ten centimetr nadměrek, toto ne vždy dodržuju, i když se snažím. Pokud by jí nožka v botě přeci jen lítala, tak doporučuju koupit takové ty pěnové dětské vložky do bot, které se dají stříhat podle potřeby, jsou na té vložce naznačeny různé velikosti a podle potřeby ustříhneš. Zrovna jsem se vrátila od Deichmana, kde jsem koupila skvělé botasky, taky mírně větší, a k nim raději hned ty vložky. mám je už vyzkoušené z gumáčků a jsou supr. stojí 49 Kč. Buď je využiješ nebo ne, je to univerzální vložka od velikosti 22-36, tak můžeš ustříhnout klidně třeba až za dva roky, jednou se jistě hodit bude.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Susimana
10.3.10 08:38

Tady měřidlo za lepší peníz http://www.detske-boticky.cz/…-plus-12.htm . Měří i vnitřek obuvi! Nožku měří přímo s nadměrkem 12mm. Doporučuje se asi 12mm nadměrek. Může být lehce víc i míň. Důležitá je fixace v kotníčku. Botka nesmí být příliš široká a lítat na nožce. Pochopitelně dítě nesmí zakopávat o špičku boty. Měření lze provádět i nožkou obkreslenou na papír a botku změřit špejlí.

• Nahlásit
  • Citovat
15055
4.6.11 13:33

velikost

holky,dcerka má nohu 20,3cm a sandálky mají buď 21,2cm nebo 21,8cm.....které by jste vzaly :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
4.6.11 13:39
dzarunka píše:
holky,dcerka má nohu 20,3cm a sandálky mají buď 21,2cm nebo 21,8cm.....které by jste vzaly :think:

Ahoj. Nadměrek se doporučuje 8-12mm, u malých dětí spíš těch 8. U větších bych asi spíš vyzkoušela, jak se dcerce bude chodit v těch větších, páč 9mm mi přijde málo. My teď kupovali dceři (5 let) sandálky, ideální by byly 28, ale u těch vybraných tuhle velikost neměli, tak jsme vzali 29 s tím, že sandály na teď ještě má. Ale pak se ukázalo, že ještě ty menší neměli, páč jí sedí celkem dobře. Jsou větší, ale chodí se jí v nich dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2389
8.6.11 13:28

Taminko, i já mám z kupování bot vždycky stres. Dělám to tak, že děckám obkreslím nohu na papír a odměřím si na plastovém brčku nejdelší vzdálenost pata - špička. Dřív jsem používala špejle, ale lámaly se. A pak jdu vyzbrojená brčkem do obuvi a vím přesně, kolik místa v botě zůstane.
Dříve jsem kupovala větší nadměrky, třeba i 1,5 cm, už to nikdy neudělám, dcera začala mít problémy s klenbou. Teď kupuju s nadměrkem do 1cm. A hlavně bota nesmí lítat na patě a být kolem nártu volná, jinak noha jede dopředu a dítě začne krčit palec až je z toho nakonec plochá noha s vbočeným kotníkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
31.12.12 12:10

Ahoj maminky, prosím vás, byla by některá z vás schopná mi vypsat velikost bot v daném věku? Od č. 17? Samozřejmě vím, že je to orientační, protože každému dítěti roste noha jinak. Ale pouze pro představu. Nemám vůbec tušení totiž. Děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20670
31.12.12 12:23

@Tůmička tak boty, až když víc chodí než lezou - u nás v deseti měsících - v létě sandálky č. 20, v září a říjnu vel. 21 (to jí byl rok) teď na zimu má vel. 22 sněhule má 22/23 ale ty jsou fakt velký a jen do sněhu na chvíli, tak to tak nevadí.. Na jaro mám už jedny 23 to jí bude rok a půl.. Stejně starej kamarád má stále tak o číslo o číslo a půl menší nohu.. Ten začal vel. 18.. To se fakt nedá říct, ale kolem toho roka, kdy fakt už většina chodí se odvážím říct, že to bude rozmezí 20-22 nejčastěji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
31.12.12 12:30

@gabriela82 Děkuju moc za příspěvek. Chtěla jsem jen tak pro radost koupit takové ty capáčky (na ozdobu do kočárku - vel. 17), tak jsem nevěděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama