Jaké děláte dětem dorty

808
23.9.21 13:37

Jaké děláte dětem dorty

Servus ženský,
moc hodně se mi po Vás stýskalo a teď jsem ráda, že jsem zas tam, kde se cítím doma!
Já dělám krtkův dort, sachr a nebo schwarzwaldský dort. Co Vy? Ženský pište!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1579
23.9.21 13:46

Zitra budu pict narozeninovy dort nasi dvouletacce… piskot, pomazany dzemem a na to krem z vyslehane slehacky s tvarohem… bude mit 4 patra.. Navrch dam jahody, boruvky a hrozno…a okolo asi čoko kocici jazycky… No uvidime, co z toho vznikne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
23.9.21 13:48
@Konys píše:
Zitra budu pict narozeninovy dort nasi dvouletacce… piskot, pomazany dzemem a na to krem z vyslehane slehacky s tvarohem… bude mit 4 patra.. Navrch dam jahody, boruvky a hrozno…a okolo asi čoko kocici jazycky… No uvidime, co z toho vznikne…

Něco takového jsem pekla taky, akorát holka to stejně nejedla, byl jí rok…ale byl dobrý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
23.9.21 13:50

Já dělám malakof, pak normální piškotový s kysanou smetanou a ovocem a velice populární je krtkův dort :mrgreen: Klasický krémový s marcipanem moc nedělám, protože ho děcka nejí a chlap taky ne. Ožerou maximálně ozdoby. :mrgreen: U nás frčí spíš rolady a řezy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4605
23.9.21 14:07

Já peču dceři na přání. Loni chtěla čokoládový s krémem ze slaného karamelu a mascarpone a letos celý čokoládový. Takže kakaový korpus a krém z čokolády, smetany a mascarpone.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
23.9.21 14:09

Ahoj!
Zaklad piškot a do toho ruzné krémy- pařížská šlehačka, tvaroh+smetana, pudinkový, slaný karamel, máslový, čokoládový a vždycky nějak zakomponuju i ovoce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
23.9.21 14:12

@berusa.m @GirlsNick Holky, jak děláte krém slaný karamel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
23.9.21 14:14
@JohanaRottova píše:
Servus ženský,
moc hodně se mi po Vás stýskalo a teď jsem ráda, že jsem zas tam, kde se cítím doma!
Já dělám krtkův dort, sachr a nebo schwarzwaldský dort. Co Vy? Ženský pište!

Dělám harlekýna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102520
23.9.21 14:22

Nejradši máme nepečený. Ten je top.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4605
23.9.21 14:29
@Coleta píše:
@berusa.m @GirlsNick Holky, jak děláte krém slaný karamel?

Musela jsem volat mamce, protože karamel mi vždycky dělá ona. :D Recept na karamel: 200 g cukru, 80 g másla, 120 ml šlehačky (aspoň. 30%) a případně sůl.
Cukr zkaramelizujeme a necháme vychladnout. Poté znovu rozehřejeme a po kouskách přidáme máslo až se spojí s karamelem. Přidáme smetanu (ne přímo z ledničky), necháme minutu povařit a odstavíme z plotýnky. Pro slanou verzi přidáme malou lžičku soli a pořádně promícháme. Ještě horké lejeme do čistých skleniček. Dá se udělat předem protože vydrží.
Je fakt hrozně dobrý. Jak mám po ruce karamel a lžičku, je to průser, protože nemůžu přestat.
No a tento karamel míchám s mascarpone. To je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25335
23.9.21 14:48

Většinou piškot a tvarohový krém, na to ovoce, občas nějakou marcipánovou figurku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18879
23.9.21 14:54

Piškot, zakysanou smetanu, marmeláda, ovoce, čokoláda :nevim: občas potahovka navíc, ale to nikdo pak nejí. Bez ní se to celé sní během chvilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15249
23.9.21 15:09
@Konys píše:

V jakem pomeru davas tvaroh a slehacku, aby to bylo tuhe…?

Ja delam obvykle cokoladovy korpus, bud klasika nebo podle receptu na brownies (to je pak hodne syte), na to vrstvu cokoladove ganache podle receptu na cokoladovou zmrzlinu :). Je to tuhe.
Pak jeste nahoru coko polevu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32752
23.9.21 15:11

Piškot s mascarpone, ovoce, čokoládu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
23.9.21 15:15
@Lucie_Sx píše:
V jakem pomeru davas tvaroh a slehacku, aby to bylo tuhe…?Ja delam obvykle cokoladovy korpus, bud klasika nebo podle receptu na brownies (to je pak hodne syte), na to vrstvu cokoladove ganache podle receptu na cokoladovou zmrzlinu :). Je to tuhe.
Pak jeste nahoru coko polevu.

Davam jeden tucnej tvaroh a jednu 33% slehacku… a vzdycky drzi.. Kdyz ho potrebuju vetsi mnozstvi, tak udelam z dvojityho mnozstvi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat