Jaké jméno vybrat holčičce, aby se hodilo k příjmení?

5
8.2.20 22:43

Jaké jméno vybrat holčičce?

Ahoj, potřebovala bych poradit jaké jméno pro holčičku. Čekáme dvojčátka (holku a kluka), klukovi jsme vybrali jméno Adam a nevíme jaké jméno pro holčičku. Chtěli jsme prvně Patricii nebo Emu, ale už nad oběma jmény začínáme pochybovat. Hlavně taky chci aby se jméno hodilo k příjmení (Makovičkovi). :nevim: :zed: Za vaše návrhy předem děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2754
8.2.20 22:45

AdaM Makovička je hrozne… vzdy to zni blbe kdyz je posledni pismeno jmena stejne jako prvni od prijmeni :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 22:45

My máme Alici, myslím, že by se to i hodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41430
8.2.20 22:47

Evu asi nechcete :mrgreen: ale koukla bych po nejakych jmenech kolem vánoc.. Ted me teda napadá jen Natálie.. Kdyz uz to jsou dvojčata a narozeniny budou slavit spolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
8.2.20 22:54

Alena. A jiz zminena Alice taky dobry :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
8.2.20 22:54

Máte úžasné příjmení. Řekla bych, že bude znít krásně s kratšími českými jmény. Máte spoustu možností!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 22:56

Ema Ma…nezní dobře, ale to ani AdaM Ma…Z těch dvou bych tedy volila Patricii a ještě se zamyslela nad klučičím jménem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
8.2.20 22:56

...

Anička Makovičková

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23162
8.2.20 22:59

David a Diana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4296
8.2.20 23:04

Mně by se líbila třeba kombinace Dita a Daniel. K tomuto příjmení bych vybírala bych spíš jednodušší klasická česká jména. Třeba už i ta Patricie mi připadá trochu „hoch“, jestli chápeš jak to myslím. Adam je fajn, ale to M na konci i na začátku je fakt nešťastné, stejný případ Ema Ma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
8.2.20 23:17

Eva Makovickova by se mi moc libila. Adam ne, to s příjmením fakt nezní dobre. Jan Makovicka třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
8.2.20 23:39

Jméno Adam je krásné, ale k tomu příjmení nevim :nevim: pro holčičku by se mi hodilo Lucie Makovičková, Anna Makovičková, nějaké kratší jméno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
9.2.20 00:05

Adam je hezké jméno a k příjmení taky jde, nevadí, jak někdo zmiňuje. Spíše ta Ema… Ester by se vám nelíbila? Je taky v prosinci, tak by si děti vzájemně nemusely nic vyčítat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
9.2.20 00:06

Max a Mia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 09:55

Mne taky prijde v pohodě adam makovicka, znam spoustu kluků kterym končí jmeno na zacatecni pismeno příjmení.. Jak ikdyz mam normální jméno a příjmení, který se nijak neruší, tak se stejně všude představuju příjmením az pak třeba dodám jméno kdyz je potřeba.. Kdyz se predstavuju třeba novým kolegům v práci tak zas jen kresnim.. Nejak si ani nevybavim situaci kdyz jsem se představovala jmenem a příjmením v tomhle pořadí :nevim:
Tady se furt resi aby se jména dětí hodily k sobě, aby se jmeno hodilo k příjmení, aby nebylo cize znějící jméno k českýmu příjmení atd.
Pak někdo napíše, ze holka se muze vzdát.. No tak ja znám holku Noemi, která měla normální příjmení, ne cizi ale ani s diakritikou, nic ve stylu Svobodová, Nováková atd. Ale znelo mi to se jménem v pohodě, no a jako vdaná se jmenuje noemi hrůzová :nevim: tak si myslim, ze je to úplně jedno :mrgreen: on si člověk zvykne.. Zvlášť kdyz kluk tu kombinaci bude mit celej život, myslim, ze to nikomu divny nepřijde.. Kamarádka dala Š-Š to je teprve pecka na vyslovení M-M je úplná pohodička ;)
Jinak bych taky volila tu Ester, diana je taky hezká, nebo Julie..
Mit dvojčata tak bych se snazila, aby svátek meli taky nejak podobně, zvlášť kdyz kluk by byl adam a mel by chudak svátek na Štědrý den (taky ho máme a sourozenec ma jmeno po vanocich a slavi to spolu)
Ale zas kdyby se mi žádný nelibilo tak bych to přes koleno nelamala ;) a dala klidně i tu emu.. Kdy se maj narodit? Nebude mit svatek hned u narozenin, když bracha na vanoce? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama