Těhotná a v rozvodovém řízení

Anonymní
8.2.20 19:59

Tehotna a v rozvodovem rizeni

Ahoj vsichni,

chci se zeptat, jak to bude s prijmenim ditete.

Rozvod trva dlouho, ale uz snad do roka bude konec. Ale snazime se s pritelem o mimi.
Pokud otehotnim, prijmeni chci samozrejme pritelovo. Cetla jsem, ze by od leta mela platit nejaka novela zakona, ze jeste pred porodem se dojde na matriku s cestnym prohlasenim a dite dostane i bez soudu jmeno po priteli

Jak to prosim je…a podpisy musi byt overene nebo staci podepsat klasicky…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.2.20 20:05
@Anonymní píše:
Ahoj vsichni,

chci se zeptat, jak to bude s prijmenim ditete.

Rozvod trva dlouho, ale uz snad do roka bude konec. Ale snazime se s pritelem o mimi.
Pokud otehotnim, prijmeni chci samozrejme pritelovo. Cetla jsem, ze by od leta mela platit nejaka novela zakona, ze jeste pred porodem se dojde na matriku s cestnym prohlasenim a dite dostane i bez soudu jmeno po priteli

Jak to prosim je…a podpisy musi byt overene nebo staci podepsat klasicky…

Budete to podepisovat přímo před nimi na matrice, takže žádné ověření… Ale jestli to platí nebo bude platit, to nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9833
8.2.20 20:10

Radeji bych se ridila zakony, ktere jsou ucinne, nez spolehat na chystane (a neoverene) novely.
Pokud budes do roka rozvedena, tak rok pockejte a mas to bez problemu. Jinak se budete s manzelem tahat po soudech jeste kvuli otcovstvi ditete noveho partnera :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.2.20 20:29

Doporučuji počkat až po rozvodu.Dite by mělo příjmení po manželovi. Po narození musíte všichni tři k soudu, kde se manžel musí vzdát otcovství a přítel přiznat. Vsichni to podepisete a vyridite nový rodný list :blush: Není to nic příjemného ani pro jednoho zúčastněných. Preji ať vše dobře dopadne :hugging:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 20:41

Od rozvodu je ještě 300 denní zákonná lhůta… takže pokud porodíš dřív než po uplynutí 300 denní lhůty po rozvodu… musí ex manžel prohlásit, že není otec dítěte.. a přítel musí prohlásit, že je otec dítěte…
Pak je možné mít příjmení po příteli…
Nebo varianta 2. po rozvodu se hned vdát a stihnout to do porodu.

Já to teď řeším… ještě 4 týdny musím čekat, až uplyne lhůta 300 dní… ale za 7 týdnu mám termín porodu… tak snad nebudu rodit dřív než uplyne ta lhůta…
nikoho nezajímalo, že jsem otěhotněla až po rozvodu… prostě musí uplynout ta lhůta 300 dní a nebo ex a přítel udělat prohlášení.. což znamená že všichni 3 musíte spolu na matriku

• Nahlásit
  • Citovat
14403
8.2.20 20:53

Idealne se rozvést a hned si vzít nového přítele, pak všechny starosti s otcovstvím odpadají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 21:32
@Anonymní píše:
Od rozvodu je ještě 300 denní zákonná lhůta… takže pokud porodíš dřív než po uplynutí 300 denní lhůty po rozvodu… musí ex manžel prohlásit, že není otec dítěte.. a přítel musí prohlásit, že je otec dítěte…
Pak je možné mít příjmení po příteli…
Nebo varianta 2. po rozvodu se hned vdát a stihnout to do porodu.Já to teď řeším… ještě 4 týdny musím čekat, až uplyne lhůta 300 dní… ale za 7 týdnu mám termín porodu… tak snad nebudu rodit dřív než uplyne ta lhůta…
nikoho nezajímalo, že jsem otěhotněla až po rozvodu… prostě musí uplynout ta lhůta 300 dní a nebo ex a přítel udělat prohlášení.. což znamená že všichni 3 musíte spolu na matriku

No ta novela Zákona by měla vše zjednodušít, ale nevím od kdy by měla platit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.2.20 22:14
@Anonymní píše:
No ta novela Zákona by měla vše zjednodušít, ale nevím od kdy by měla platit

Tak to taky nevím od kdy nebo že by měla byt jiná… já to řeším aktuálně no… takže je to takové na nic…
držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.2.20 08:32
@Anonymní píše:
Tak to taky nevím od kdy nebo že by měla byt jiná… já to řeším aktuálně no… takže je to takové na nic…
držím palce :)

No prý snad od července, ale nic podrobnějšího nevím prave

• Nahlásit
  • Citovat
7548
9.2.20 10:36

Tady můžeš sledovat v jaké je to fázi schvalování https://www.psp.cz/…historie.sqw?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama