Jaké jsou to noty

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 19.05.19 11:30
jaké jsou to noty

Ahoj prosím, zda byste mi někdo poradil a napsal jaké to jsou noty. Syn má zahrát na kytaru a musi zkoušet. Na internetu jsem se nikde nenašla.
Moc děkuji :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
m.amar
Kecalka 390 příspěvků 19.05.19 11:45

A neměl by je umět, když to má hrát na kytaru? ;-)

Uživatel je onlineBa-stet
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 19.05.19 11:55

Já na kytaru nehraju - nehrají se tam spíš akordy, co jsou v zápisu napsaný? A noty jsou na zpěv?

Ou
Echt Kelišová 7735 příspěvků 19.05.19 11:58

Pokud chce hrát na hudební nástroj, tak ať se proboha noty naučí - třeba tím, že si je sem teď doplní sám.

Ne že tam opíše něco z internetu.

Základní stupnici, tedy to podle čeho bude rozpoznávat co je která nota má v učebnici hudebky, nebo v nauce.

Bez toho aby se noty naučil se nepohne dál. Tedy pokud není hudební génius, co to zahraje podle sluchu.

Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 19.05.19 12:04

Nicméně noty jsou tyto.
53: edcd. eee. ddd. egg. edcd. eee. dded. c.
54: cdef. ge. fd. ec. cdeg. ge. fd. c.

Ale myslím, že při přepisu „z taháku“ vážně naseká víc chyb, než když si to najde podle stupnice sám… :think:

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 19.05.19 12:05
@Ou píše:
Pokud chce hrát na hudební nástroj, tak ať se proboha noty naučí - třeba tím, že si je sem teď doplní sám.

Ne že tam opíše něco z internetu.

Základní stupnici, tedy to podle čeho bude rozpoznávat co je která nota má v učebnici hudebky, nebo v nauce.

Bez toho aby se noty naučil se nepohne dál. Tedy pokud není hudební génius, co to zahraje podle sluchu.

Prdlajs. Já jsem vždy poznala bezpečně jen ty noty, které jsem se učila hned na začátku hraní. Pak už jsem jen věděla, jak je zahrát, ale názvy často problém. A od té doby, co jsem začala hrát v basovem klíči, tak jsem dokázala pojmenovat maximálně tak b. Přesto jsem dokázala hrát podle not úplně v pohodě.

Ou
Echt Kelišová 7735 příspěvků 19.05.19 12:13

@Hlaholice bezva a to je důvod, proč se syn zakladatelky má vykašlat na základní znalosti, když někdo na internetu napíše, že von se na to vyflákl a je v pohodě?

hezky pěkně.

Při troše trpělivost a energie do toho vložené se člověk noty naučí. Pokud má hudební sluch, tak si je nakonec spojí i s těmi tóny. Je to podobně jako s učením se cizím jazykům, jen je to výrazně jednodušší, protože prvků není mnoho.

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 19.05.19 12:14
@Lamátko píše:
Ahoj prosím, zda byste mi někdo poradil a napsal jaké to jsou noty. Syn má zahrát na kytaru a musi zkoušet. Na internetu jsem se nikde nenašla.
Moc děkuji :mavam:

Nejsou tam žádné krizky ani becka, takže ti tam jdou pořád dokola noty c d e f g a h c. 54 začíná notou c v mezere, nad ní nad lince by bylo d, pod ní na lince by bylo h (stupnice pozpatku). V tomto případě to stačí jen takto odpocitavat, není na tom nic sloziteho.

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 19.05.19 12:23
@Ou píše:
@Hlaholice bezva a to je důvod, proč se syn zakladatelky má vykašlat na základní znalosti, když někdo na internetu napíše, že von se na to vyflákl a je v pohodě?

hezky pěkně.

Při troše trpělivost a energie do toho vložené se člověk noty naučí. Pokud má hudební sluch, tak si je nakonec spojí i s těmi tóny. Je to podobně jako s učením se cizím jazykům, jen je to výrazně jednodušší, protože prvků není mnoho.

Jen jsem tím chtěla poukázat na to, že je rozdíl mezi tím umět hrát podle not a umět pojmenovat noty. I když se to umět je pojmenovat hodí. A pokud bude chodit na nauku, bude se to od něj vyžadovat. Přesto hlavní je umět to zahrát.

Uživatel je onlineg.sandova
Závislačka 5000 příspěvků 19.05.19 12:24

Také tam jsou noty ctvrtove a osminove.

Lamátko
Závislačka 2721 příspěvků 19.05.19 12:34

Holky děkuju ale my nemáme z čeho hledat

Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 19.05.19 12:37

@Lamátko On nechodí na žádnou nauku?
Tady je něco pro začátek https://www.google.com/search?…

Všechny vaše noty jsou od c2 nahoru (d2, e2…), normálně to odpočítávejte dál…

levandule23
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 19.05.19 12:50
@Lamátko píše:
Holky děkuju ale my nemáme z čeho hledat

Přístup k internetu očividně máte, stačí na Googlu vyhledat základní stupnici a od ní to odvodit. Noty jsou pořád dokola.

Lulina999
Kecalka 384 příspěvků 19.05.19 12:52

@Ba-stet Ano, u táboráku se hrají akordy, podle značek nebo podle sluchu. V hudebce se akordy samozřejmě taky učí, ale především se hraje podle not… :roll:
Asi těžko si pak zahraje Bachovu serenadu podle akordů :mrgreen:

Lulina999
Kecalka 384 příspěvků 19.05.19 12:55

@Lamátko Pokud syn neví, kde na hmatníku se ty noty hrají, napiš mi, poradím :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama