Jaké knížky před spaním pro dvouleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenulexp
Stálice 66 příspěvků 05.05.19 07:52
Jaké knížky před spaním pro dvouleté dítě?

Zdravím, máme doma dvouletého čertíka a poslední cca dva týdny začal utíkat z postele (spí už pár měsíců ve velké) při večerním usínání. Ale když tam u něho sedím/ležím tak během pár minutek většinou spí (dříve jsem vždycky dala pusu na dobrou noc a odešla a sám usnul) Tak si říkám, zda mu třeba číst nějakou pohádku u toho, jenže má tam tmu, tak to tak baterku na čelo :lol: Jaké máte vy rituály před usínáním? Večeře, okoupat (nebo naopak? ) pohádku nebo usíná dítko samo, nějaké svetylko nebo bez apod? :)

Reakce:
dana.dv
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 05.05.19 08:07

Do 3let jsem vecer necetla, dceru to spis rozdivocilo. Od mala jsem ji vecer v postylce zpivala. Princeznu ze mlejna nemuzu od te doby ani slyset :). Od 3 let vecer cteme, mame malou lampicku na baterky u postele, co se aktivuje dotekem. U babicky maji pricvakavaci svetylko na knizku.

Russet
Neúnavná pisatelka 16472 příspěvků 05.05.19 08:24

Uspavám syna od té doby, co nedokázal usnout sám. Nejdřív jsme měli leporela a jen jsme si ukazovali obrázky. Když vydržel poslouchat, začala jaem číst. Je to náš večerní rituál. Po večeři a vykoupání jde spát, přečtu pohádku, povídáme si a usne. Někdy usne už při pohádce. Mám i noční, někdy uspává tatínek. Do puberty to určitě dělat nebudeme.

Kotatko03
Echt Kelišová 8699 příspěvků 05.05.19 08:26

Večeře, koupání, zoubky - zalézt do postele, při lampičce čtu pohádku, následně popřeji dobrou noc, nechám svítit malé světýlko a odcházím.

iwinek
Kecalka 407 příspěvků 05.05.19 09:12

Syn má v pokojíčku lampičku na čele manželské postele otočnou ke zdi a přehozenou látkovou plenkou(zakrývám po usnutí). Rituál máme takový, že vykoupeme, převlékneme pyžamo, uložím do postele, dám flašku se sunarem, po vypití čtu pohádky, a držíme se za ruce. Usíná tak do 10min. a já pak odcházím vedle. Lampička mi pomáhá i v orientaci v noci, když k němu musím. Čtu mu od jeho půl roku. Ze začátku si sice sedal a trvalo než pochopil, že když čteme jde se spinkat, ale dneska je na to naučený a nemáme problém ;)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 1 inzerát 05.05.19 09:25

Dcera skoro 2,5 roku - večerníček, večeře, koupačka, pyžamko a pak si jde vybrat knížku na čtení. Máme v repertoáru Káju Maříka, leporelo o myšce, Aničku a zvířátka, nějaké nové knížky od Svojtky, občas si vytáhne něco ze Zeměplochy, ale to už teď míň. Ale Kája a myška vedou :)

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 05.05.19 14:05

Syn miluje poháky o Krtkovi. Jinak ho taky musim uspávat od té doby, co spí ve velké posteli a je to někdy pěkný boj.

Váš příspěvek
Reklama