Reklama

Jaké máte barvy orchidejí

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bubu2828
Kecalka 113 příspěvků 12.02.17 13:33
Jaké máte barvy orchidejí

Mám pár orchidejí a nevím, jak popsat jejich barvy. Píšu, které mam a koukám, že tu je všude „běžná orchideová barva“ ( TA VELKÁ FOTKA JE PŮJČENÁ, ALE JSOU OBĚ STEJNÉ.) Poradíte s barvou?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 12.02.17 13:36

@Bubu2828 označila bych ji jako „světle žlutá s výrazným tmavě růžovým žilkováním“…dost dlouhý název pro barvu no :mrgreen:
Jinak jako orchidejová je dle mého myšlená sytě růžová…neoznačovala se dřív jako bramboříková?

Bubu2828
Kecalka 113 příspěvků 12.02.17 13:43

@Malaga @Malaga díky

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 12.02.17 13:44

Nazvala bych to jako žíhaná fialovo žlutá.

Jinak mám nebo jsem měla různé barvy - od bílé po různě puntíkaté.

Bubu2828
Kecalka 113 příspěvků 12.02.17 13:58

Já mám ještě fialovou, fialově flekatou, bílou, malinkaté květy fialově flekaté, a dalši žíhanou fialově. Potřebuju najít fotky a…

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 12.02.17 14:19

Aktualne mi kvetou tyhle a dalsich 6 ma uz poupata, tak pocitam, ze budou nakvetat cca do dubna

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:27

Taky mám a chci žluto ruzovouckou, občas ji potkám v hornbachu.. bílá má jen poupata :)

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 12.02.17 14:31

Mně napadla cymbidium nějaká houba, tak se s tím peru, mám ji v karanténě - nechce se mi ji vyhodit…

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:37

Díky tvé odbornosti (název) jsem se koukla, co to vlastně je :D Tykže tuším, že bys tím snad mohla označovat tu poslední kytku? Já o ní jen vím, že ji mám mít v chladu. Všechny mám v ložnici na parapetu, skoro tam netopíme a kvetou jak šílené.
Na žádné jsem zatím žádnej bordel neměla, kdysi mi dvě téměř uschly/shnily, tak jsem to ostříhala a zase se zbráboraly. Jsem ráda, že to přežije vše, respektive mojí péči.
Orchidee, různé suculenty, dracena, aloe a ještě cosi mě přežily.
Třeba bonsai mi hned chcípne :/ fakt to s tím neumím

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 12.02.17 14:41

@Saatine nene, na fotkách mám jen phalenopsisy…cym­bidium se sázejí do zeminy a ne do kůry a je chladnomilná - to vím. Já je mám na parapetu ve 3 místnostech s okny na východ a všechny buď kvetou anebo mají poupata. Mám z toho radost i proto, že (jednak nejsem pyšná :mrgreen: ) kromě jedné, kterou jsem dostala, tak jsou to kytky z práce, které měly po odkvětu (už nejsou repre) letět do koše a já je takhle zachraňuju :mrgreen:

Cymbidia jsou ty, jak se za socíku prodávaly po 1 květu v krabičce…

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 12.02.17 14:45

@Saatine já teda přemlouvám nefrolepsis (kapradinu) ať to vydrží, než skončí topná sezona…tak snad to vydrží a vzpamatuje se…většinu kytek rosím, ten suchý vzduch jim moc nesvědčí…akorát máme tvrdou vodu, tak mám z toho furt špinavá okna

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:47
@Malaga píše:
@Saatine nene, na fotkách mám jen phalenopsisy…cym­bidium se sázejí do zeminy a ne do kůry a je chladnomilná - to vím. Já je mám na parapetu ve 3 místnostech s okny na východ a všechny buď kvetou anebo mají poupata. Mám z toho radost i proto, že (jednak nejsem pyšná :mrgreen: ) kromě jedné, kterou jsem dostala, tak jsou to kytky z práce, které měly po odkvětu (už nejsou repre) letět do koše a já je takhle zachraňuju :mrgreen:Cymbidia jsou ty, jak se za socíku prodávaly po 1 květu v krabičce…

Co za socíku, včera jsem je viděla v Lidlu :D Ale z mých fotek, je poslední podle typu spodku podobná cymbidiim, byť je květ jiný :) Proto, jsem myslela, že komentuješ tu moji poslední fotku.
Já mám všechny k nějaké příležitosti, vždycky jsem je dostala :D A ano, člověk má radost, když kvetou.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:48

To je ten spodek te cervene

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 12.02.17 14:49

@Saatine myslím, že je to oncidium

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:51

@Malaga Já jen vím, že je jiná a původně jsem se bála, že je o ni nějaká jiná péče, než „postavit na parapet, zalít jak si vzpomenu, když si vzpomenu vylít vodu a pak někdy nalít hnojivo“ ;) Fakt o tom vím prdlajs

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama