Reklama

Mucholapka podivná - pěstujete někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:40
Mucholapka podivná - pěstujete někdo?

Pěstujete prosím někdo tuto masožravku?

https://www.semena.cz/…a-15-ks.html?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 20:42

Já jsem je pěstovala před lety. Děti mají slíbeno, že jim je koupím, ale zatím jsem se neodhodlala.
Měla jsem je i s rosnatkami v akváriu v rašelině, zalívala jsem je dešťovou vodou.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:43

Potřebuji se zeptat na zkušenosti. Už jsem zoufalá. Pěkně mě roste, ale pokaždé, když pastičky začnou žloutnout, tak černají. Už nevím, co s ní mám dělat.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:45

Koupila jsem ji v obchodě 11.listopadu 2016

efkart07
Ukecaná baba ;) 2392 příspěvků 11.01.17 20:49

@chipsa chlap říká, že je to normální, že většinou se na zimu zatáhne úplně a přezimuje jen kořen

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:50
@efkart07 píše:
@chipsa chlap říká, že je to normální, že většinou se na zimu zatáhne úplně a přezimuje jen kořen

no jo, ale ty pastičky úplně zčernají, pak to plesnivý a páchne jako žumpa. Odstřihávám je.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 20:51

@chipsa Tak to nevím. Já jsme je měla před dávnými roky :mrgreen:.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:53
@Kobea píše:
@chipsa Tak to nevím. Já jsme je měla před dávnými roky :mrgreen:.

Tím jak ty pastičky černají, tak páchnou. Měla jsem ji v ložnici a chlap mě mě s ní vyhodil. Prý to smrdí jako ženský sekret, ale hůř :lol:

efkart07
Ukecaná baba ;) 2392 příspěvků 11.01.17 20:55

@chipsa tak prý to je moc mokrý

Malaga
Generální žvanilka 24410 příspěvků 11.01.17 20:56
@chipsa píše:
Tím jak ty pastičky černají, tak páchnou. Měla jsem ji v ložnici a chlap mě mě s ní vyhodil. Prý to smrdí jako ženský sekret, ale hůř :lol:
…se manžel nějak vyzná :mrgreen: :mrgreen:

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:57
@efkart07 píše:
@chipsa tak prý to je moc mokrý

v obchodě mě řekli, že se má zalívat zespodu a nesmí vyschnout. Tak ji jednou denně zaleji ze spodu. Shora vůbec nezalívám. A vždy, když liji vodu dolů do květináčku, tak to vysosne jako nic.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 20:59
@Malaga píše: …se manžel nějak vyzná :mrgreen: :mrgreen:

Ale ono to fakt páchne jako žumpa. Stačí se dotknout listu a je to smrad po celém bytě. Ta mucholapka vylučuje takový dost zvláštní puch. Něco jako zkaženého, nebo jak bych to popsala. já bych to zase přirovnala k neumytému pytli :mrgreen:

efkart07
Ukecaná baba ;) 2392 příspěvků 11.01.17 21:02

@chipsa tak že prý je to jasný že to vysosne, protože se to pěstuje v rašelině. Ideální podmínky přes zimu jsou - hodně světla, nesmí být ale nad topením a dostatečná vzdušná vlhkost

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 11.01.17 21:04
@efkart07 píše:
@chipsa tak že prý je to jasný že to vysosne, protože se to pěstuje v rašelině. Ideální podmínky přes zimu jsou - hodně světla, nesmí být ale nad topením a dostatečná vzdušná vlhkost

A jak je háklivá na teplo? Já ji mám teda na parapetu, jede tam topení, ale zase tam jde hodně světla z oken.

efkart07
Ukecaná baba ;) 2392 příspěvků 11.01.17 21:05

@chipsa tak to je prý přesně ten důvod. topení jí nedělá dobře. přes zimu má prý mít +10 stupňů ideálně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama