Jaké oblečení a boty pro děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Náhodná kolemjdoucí
Nováček 10 příspěvků 01.05.18 17:16
Jaké oblečení a boty pro děti?

Zdravím,

chtěla bych se zeptat, kde nakupujete boty a oblečení pro děti?

Když byly děti hodně malé, nakupovala jsem různě v bazarech, něco jsem měla od kamarádek, pohoda. Boty jsem kupovala nové a celkem dobře prodávala dál. Teď děti povyrostly a já mám neustále průvan v peněžence - připadá mi, že oblečení tak od vel. 104 se na bazarech shání čím dál hůř, což chápu, protože já už taky nemám nic moc zachovalého, co bych v téhle velikosti prodávala, většinou je to v neprodejném stavu. To samé boty - po jedné sezoně už bych se je většinou styděla i darovat :roll:
Jsem divná? Jsou divné děti? Jak to děláte? Kupuju zimní a celoroční Superfit, letní kecky Befado, bačkory Fare a sandály jsem chtěla Superfit, jenže ty taky budou stát v našem případě pro všechny cca 3500 :zed: Koukala jsem na levnější značky a moc nadšená jsem z toho nebyla (co se týče kvality, ceny byly třeba ve Sportisimu dobrý). Přeháním to s představami o kvalitě? Dáte mi prosím nějaké tipy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

zuza92
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 01.05.18 17:23

Tyhle dražší boty kupuju jen celoročky, ale dceři moc neroste noha takže nám vydří jaro i podzim. Jinak sandálky a botasky kupuju sportisimo, daichmann…dostávaji nejvíc zabrat a abych kupovala co 2 měsíce boty za 3000 na to fakt nemám. Jinak trika a tak kupuju nové..teď jsem třeba koupila třička v Takku za 79 Kč, kvalita v pohodě.

lucenka
Vesmírná mluvilka 30640 příspěvků 01.05.18 17:25

Bačkory nosil kluk Befado.
Oblečení většinou z Lidlu, Tesca, Pepca.
Superfit jsem koupila jednou a nic moc, takže jsme se vrátili zpátky k levnějším botám ze Sportisima, které byly dostatečně široké a ohebné.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 01.05.18 17:27

@Náhodná kolemjdoucí Na botach neusetris. Na letnich nebo teniskach ano, ale zimni potrebujes teple a nepromokave. Obleceni tak ruzne. Lidl, Pepco, Kik. Reserved, C&A, H&M. Vetsinou je to na rok, max. dva, a to ty jejich vyrobky vydrzi.

Monchichik
Závislačka 3177 příspěvků 01.05.18 17:28

Oblečení nakoupíš ve třeba v Takku, C§A, Pepco má hodně levné věci a na tu chvíli, co to děti nosí, to vydrží v pohodě. Boty taky kupujeme nejvíc ve Sportisimu, protože tady nic jiného není :lol:.

Šarlota4
Echt Kelišová 9435 příspěvků 01.05.18 17:39

Znam dcera momentalne vel 104 a poprve ma uplne vse nove, ptz ty bazarovy uz jsou fakt obnosene dost a maly vyber. Na botech nesetrim a obleceni kupuju v retezcich hm, ca, lidl, lindex, takko apod. Ted na sezonu jsem dala za boty pro ni 6.000 neda se nic delat. Ale mam jen jedno dite, tak je to v poho.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 01.05.18 17:46

Já kupuji nejvíc boty u Bati, někdy ty jejich značky a občas se povede v akci Richter nebo Weinbrenner. Vždycky kožené a mají i na širší nohu. Oblečení lepší na Tchibo, jinak Lidl, trička KIK a dvakrát za rok když jdu kolem CaA tak nějaký komplet.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30658 příspěvků 01.05.18 17:49

Na botach nesetrim, na oblečení ano…to kupuji často bazar - outlet semtam Lidl, Kuk, Tesco… Čím jsou starší tak mj přijde že toho oblečení potřebuji míň a delsi dobu vydrzi tak kupuji vic a vic novejsi…

Run
Generální žvanilka 20452 příspěvků 01.05.18 18:07

Kupuju barefoot, tam už to neřeším, jsou to prostě pálky. A jinak u nás jsou dobré bazary, naproti narvane, až mě ti nebaví. A jinak Hm, CA, Tesco, Lidl jo Rezerved má hezky kousky taky a v jednom secondhandu u nas prodávají i nový Primark, teď měli akci 50% takže trička vyšli cca na 70 Kč. Next a Lindex mi přijde předražený, ale jako když mě něco hodně osloví, tak beru i tam. A občas kupodivu Kik, Pepco za mě hrůza nebo jsem měla smůlu.

Aliik
Echt Kelišová 8223 příspěvků 01.05.18 18:14

Boty občas kupuju ve výprodejích po sezoně, holkám (5 a 8 let) už celkem velikost odhadnu. Takže zimní nejlépe v únoru za půl ceny ;) Případně co netrefím, to prodám, a občas dráž, než jsem koupila (kupovala jsem takhle naposledy Vikingy z 1900 za 950, 2 velikosti, ty co dceři pak sedly jsme si nechali a druhé prodali) ;)

Uživatel je onlineIjen
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 01.05.18 18:32

Mladsimu synovi kupuju Superfity na zimu, jarni a podzimni boty ve Sportissimu, jedny outdoorove v Decathlonu a pak sandaly Keen a kazdy rok jedny crocsy. Neco z toho pouzijeme do skoly na TV a jako prezuvky. Obleceni kupuju v Lindexu a HM, v MarksSpenceru nebo Zare. V Kiku jsem byla jednou, nevybrali jsme nic, kalhoty tak siroke, ze by se do nich syn vesel dvakrat a mikiny naopak hrozne uzke u krku. Jednou jsem nakoupila par tricek v Tescu na zkousku, vypadalo to jako dobry napad, jen do prvniho vyprani. Outdoorove obleceni kupuju v AlpinePro a v Decathlonu.

Taciras
Extra třída :D 10625 příspěvků 01.05.18 18:38
@Náhodná kolemjdoucí píše:
Zdravím,

chtěla bych se zeptat, kde nakupujete boty a oblečení pro děti?

Když byly děti hodně malé, nakupovala jsem různě v bazarech, něco jsem měla od kamarádek, pohoda. Boty jsem kupovala nové a celkem dobře prodávala dál. Teď děti povyrostly a já mám neustále průvan v peněžence - připadá mi, že oblečení tak od vel. 104 se na bazarech shání čím dál hůř, což chápu, protože já už taky nemám nic moc zachovalého, co bych v téhle velikosti prodávala, většinou je to v neprodejném stavu. To samé boty - po jedné sezoně už bych se je většinou styděla i darovat :roll:
Jsem divná? Jsou divné děti? Jak to děláte? Kupuju zimní a celoroční Superfit, letní kecky Befado, bačkory Fare a sandály jsem chtěla Superfit, jenže ty taky budou stát v našem případě pro všechny cca 3500 :zed: Koukala jsem na levnější značky a moc nadšená jsem z toho nebyla (co se týče kvality, ceny byly třeba ve Sportisimu dobrý). Přeháním to s představami o kvalitě? Dáte mi prosím nějaké tipy?

1. nejsi divná ty, ani děti, je to v tomto věku a těchto velikostech úplná klasika
2. boty - třeba sandálky jsou naprosto super loap lily, cena kolem 400,–
3. boty - taky jsem u mrňousů jela na superfitky, ale u větších je to k neutažení, dobré a přitom levné jsou tenisky lotto, syn je má od pozdimu a veliká spokojenost. Také spokojenost s celoročními Pegreskami, cena cca 800,– za pár kolem velikosti 104 už i ty boty zpravidla rok vydrží, takže to není tak hrozné. Zimní Pegresky naopak nedoporučuju, rozhodně nepromokly, ale je tam taková kousavá vlna a děcka pořád kvičely, že je to žere, až to dopadlo tak, že zimu odchodily převážně ve sněhulkách, co jsem koupila jako náhradní. Ty celoroční ale kupuju opakovaně už asi pátou velikost a spokojenost u dětí i u mě. Děti je mají rádi, jsou to kvalitní kožené boty a čistí se úplně v pohodě.
4. oblečení - bazárkové v těchto velikostech spíš neseženeš, pokud ano, tak neúměrně drahé. Některé maminky si řeknou za flekaté oblečení víc, než lidl na nové, taky už chodím do práce a nemám čas projíždět bazárky, takže nakupuju nové, tak z 80% v lidlu, občas něco v C&A nebo H&M. H&M má suprové tepláčky, přijdou mi lepší než Lindex, taky něco stojí, ale kolem Vánoc (před nebo po, nevím) mívají výprodej a v akci 3 za cenu 2 se tam dají nakoupit na rok do zásoby, odhadla jsem spotřebu na šestery, vyšly na tisícovku a doufám, že v tomto směru je do další akce vystaráno. No a částečně nás zásobuje babička, ta hodně nosí buď ze sportu nebo kik, pepco (říkala jsem jí, ať za to neutrácí moc peněz, aby jí nemrzel flek po prvním použití, dcera je parádivá a chce šaty i na doma a většinou pak už moc na parádu nejsou.
5. v tom Sportisimu jsou ceny dobrý, kvalita je hodně kolísavá, jsou tam boty, co jsou dost otřesný, ale jsou tam i super boty, je to o tom si tématiku důkladně nastudovat a pak nemáš problém najít dobrou botu.

(Vždycky mě rozesmějou ty názory, jak raději koupí boty v obchodě, kde poradí a bla bla… prodejce vždycky něco poradí, aby prodal. Jeden dobře, jinej špatně. Pokud o dané věci sama nic nevím, tak nemám šanci to rozeznat. Pokud vím, bez rady se mohu obejít. Žádné odborné zkoušky na to prodejci nemají, prodavačem může být kdokoli, považuji se za stejně schopnou se v dané oblasti zorientovat, takže si věřím, že dětem kupuji dobré boty, i když ty náklady máme o dost nižší, než kdybych kupovala jen superfity.

6. Ustupuji od bot s membránou, to je další třeba tisícovka v ceně navíc a ta přidaná hodnota tam až taková není oproti botě bez, která by v základu promokla, ale je kvalitně naimpregnovaná trojitou vrstvou. Ani ta impregnace není tak drahá, kupuju teď W5 z lidlu, jednou za čas v akci za 50,–, na rok nám vystačí dva spreje. Když porovnám kecky lotto, co má syn (asi za 400,– fakt ale pěkné a jedny z mála, co mu sedly) a podstatně dražší Vikingy, co má teď dcera po synovi (protože jí poskočila noha, tak jsem je rychle vytáhla, aby neměla malé boty, do konce týdne jí dovybavíme a pak budou rezervní), tak ty Vikingy jsou proti těm lotto těžké a podle mě až moc hřejí nohu (na léto zbytečné). Membrána může mít smysl v zimních botách, ale letos měli bez a taky se dalo.

Celkově na jedno dítě v aktuální sestavě bot:
Kožené: 800,–
Tenisky: 400,–
Sandále: 400,–
Bačkory 2×: 2× 150,– = 300,–
Zimní: tam stále hledám vhodné, ale letos to bylo za kožené (starší 900,– a mladší 700,–, počítám průměr 800,–) a za sněhulky oba 350,–

Takže ročně (rok ta velikost vydrží zpravidla) na jedno dítě za boty: 3050,– cca. V superfitkách by tohle bylo pokud si pamatuju dobře ceny tak na dva páry bot.

Edit: zapomněla jsem holínky, ty stály 200,–, ale tak řekněme do 3500,– se za dítě vlezem.

eliskaj
Kelišová 5395 příspěvků 01.05.18 18:45

Boty kupuji superfit nebo geox, na zimu snehule Crocs. Po sezóně vždy ve stavu neprodejnem. Obleceni jak kde se mi co líbí. Použité od te velikosti 104 opravdu stojí z prd… nedá se nic dělat. Po sobě obleceni taky neprodavame a sem tam to taky zničime, boty menim i ja po každé sezóně a tu si kupuji kvalitní

eliskaj
Kelišová 5395 příspěvků 01.05.18 18:51

Jen pro představu, naše současná situace:
Dcera
1× tenisky superfit 1499,–
1× tenisky adidas 999,–
1×sandale superfit sportovní 1499,–
1× sandály k satickam superfit 1499,–
1× nazouvaky Crocs 799,–
1× holiny Crocs 799,–
1baleriny superfit 1499,–

Syn
1× superfit tenisky 1499,–
1× adidas tenisky 999,–
1× nazouvaky Crocs 799,–
1× holiny Crocs 799,–
1sandaly superfit 1499,–
1× sandály to nevím teď značku 699,–

Masakr

katyna1984
Kecalka 405 příspěvků 01.05.18 19:03

Taky to teď pořád řeším. Děti už jsou ve věku, kdy chtějí mít i něco lepšího, hlavně nejstarší se u všeho ptá, kde jsem to kupovala, Pepco ani Lidl by na sebe do školy třeba nevzal.

Navíc Lidl mi přijde, že se poslední dobou hodně zhoršil, trička jsou slaboucka, ujíždí švy.. naopak mě překvapilo oblečení z Kiku co se triček týká, i po vícero přáních vypadají lépe, než ta kolem stokoruny z Takka. Teď jsem třeba hodně pořídila v C&A, ale to, že mají levnější řadu je znát, hlavně když to vytáhnu ze sušičky. H&M, Lindex, Zara - to jsou pro mě drahé obchody a nakupuju tam jen minimálně a když jsou slevy. Reserved jsem teď koukala na web, že ceny jsou fajn, ale vůbec neznám, jaká je kvalita a tak?

Boty kupuju převážně ve Sportisimu nebo Decathlonu. Kupovat Superfity, Vikingy a podobně na tři deti, to bych se prostě nedoplatila s jejich spotřebou. Horší je, že syn už má velikost 40, to už se nedá levná, hezká a funkční bota sehnat nikde :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Máma se vdává! Fotky malých svatebčanů vás dojmou

Princeznovské šaty velikosti panenky, fraky jako na tučňáka... a k tomu kopa... číst dále >

Články z Expres.cz

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Už se dokážu uživit i v Americe, říká Nikol Heřmánková Kouklová

Před dvěma roky se herečka a blogerka Nikol Heřmánková Kouklová společně s... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama