Jaké obytné auto ?

350
15.6.15 08:47

Jaké obytné auto ?

Ahoj,
tak se mi v hlavě zrodil nápad, vyrazit na dovolenou obytným autem. Jezdila jsem jako malá s našima karavanem a bylo to vždy super.
Obytná auta neznám a tak se chci zeptat jak máte zkušenosti. Potřebuji aby se nás tam vešlo pět. Aby šly na cestování dát tři sedačky a abychom se tam vyspali dva dospělí a tři malé děti (Tzn. že děti ještě nemůžou spát nikde moc ve výškách..)

Díky za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Mišuna
15.6.15 09:52

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
5883
5.6.20 16:45

@syselik koupili jste nakonec obytňák? po něčem se poohlížíme, tak hledám kde se dá..hlavně zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.6.20 21:32

@smutná máma Jaký informace potřebuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5883
9.6.20 11:25

@JoHoP obytné auto nebo karavan? pro a proti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
9.6.20 21:17
@smutná máma píše:
@JoHoP obytné auto nebo karavan? pro a proti

Hlavni rozhodnutí je co od toho čekáš a jak a kde je chceš používat. Obytné auto je na cestování. Karavan je pro toho kdo chce zajezdit po kempech. S karavanem zaparkuješ v kempu, odpojíš auto a můžeš s ním jezdit po okolí na výlety. Pokud si koupíš větší karavan bývá i prostornější. Cena obytné auto - karavan je úplně někde jinde. Při pořizování karavanu musíš taky myslet na to jestli máš jenom sk. B takže jenom menší (lehčí) karavan a nebo jestli máš na větší karavan sk. E (přívěsy). Taky to chce i nějakej cvik s karavanem jezdit. Samozřejmě, že musíš myslet i nato čím karavan budeš tahat. Myslím tím auto s dostatečným výkonem, podle karavanu.
Obytný auto je vhodný pro toho kdo chce být víc na cestách než v kempu. Je určitě svodnější. Na druhou stranu všude budeš jezdit s velkým autem. S kempu si budeš muset do města zajet nakoupit s obytňákem (například). Musíš se všude naučit jezdit většim autem, parkoviště, uličky v menších městech apod.. je to taky o cviku. Ale kde zatáhneš brzdu bydlíš. (o legálnosti kde a jak přespávat se nebudu teď pouštět). Po Evropě existuje velké množství parkovišť (stellplatz). V absolutní většině se tam nesmí s přívěsem (karavanem). S obytňákem se vyspíš při cestě i na normálním parkovišti s karavanem ne teda někdy jo, ale není to tak jednoduchý (není to většinou legální). Jak jsem říkal obytňák ti dá víc svobody. Nevýhody jak už jsem zmiňoval všude musíš velkým autem. Všechny náklady spojený s obytňákem: Cena auta, zákonná pojistka, staráš se o servis dalšího auta. Máš dražší parkoviště, mýta na dálnici v tunelech apod.. Takže se vracím k začátku nejdůležitější je si promyslet to jak ho budeš používat. Klidně se ptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama