Jaké příjmení pro syna

Anonymní
11.7.20 12:12

Jaké příjmení pro syna

Dobrý den. Chtěla bych takovou radu ohledně příjmení pro syna. Syn 18 měsíců má od narození jmno po tátovi: SIBLÍK. No a teď jsem se rozhodli, že malému změníme příjmni po mně, takže by byl: KLEJN… A já jsem momentálně nerozhodná jeslti do toho jít nebo ne. S bývalým přítelem spolu už nejsme, vše s malým vyřizují já takže by mně na jednu stránku vyhovovalo kdyby mněl malej příjmni po mně, ale na druhou stránku jsem si uvědomila že se mi moje příjmni až tak nelíbí a příjmni Klejn se docela divně skloňuje… No jsem momentálně nerozhodná jeslti do toho jít nebo nechat jak je to teď… Jaký je váš názor.. Které příjmení se vám více líbí?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14386
11.7.20 12:14

Klejn jednoznačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4405
11.7.20 12:15

Pokud spolu nejste a otec a tím souhlasí klidně bych dala svoje. Dceri jsem taky dala jméno po otci, ale nijak extra mě to neomezovalo a stejně sme se časem vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
11.7.20 12:15

Za takovych podminek bych do toho sla. Syn je maly, ten zmenu nepostrehne a za me Klejn nebo Siblik - vyjde to nastejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10037
11.7.20 12:16

Dite se ma jmenovat po matce. A prijmeni Klejn je uplne normalni. Tak at synuv otec souhlasi a brzy se jmenujete stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44099
11.7.20 12:21

Jméno už bych neměnila a nechala po otci. Když se vdáš, tak zase budeš chtít dítěti měnit jméno? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5285
11.7.20 12:26

Kdybych byla svobodná matka, má dítě moje příjmení už od narození, takže já bych byla ráda, že otec souhlasí se změnou a udělala bych to. Obě příjmení mi přijdou tak nějak na stejno, normálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
11.7.20 12:27

Určitě bych do změny šla, do budoucna bude mnohem praktičtější, když se syn bude jmenovat jako ty. Jméno Klejn mi přijde jako úplně neutrální a lepší, než Siblík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
11.7.20 12:29

Jméno Klejn je úplně normální a za Tebou popsaných podmínek bych do toho šla a dala mu jméno po sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
11.7.20 12:33
@lucenka píše:
Jméno už bych neměnila a nechala po otci. Když se vdáš, tak zase budeš chtít dítěti měnit jméno? :think:

když se vdá, může si nechat svoje(kvůli synovi) a vzít si k tomu nové, takže by pak byla Vomáčková Klejnová
Pokud s tím otec dítěte souhlasí, šla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 12:45

@lucenka vdávat se nikdy nechci :) a kdybych teď synovi změnila příjmení a mněla bych popřípadě další děti tak by taky byli po mně

• Nahlásit
  • Citovat
12
11.7.20 12:47
@Anonymní píše:
@lucenka vdávat se nikdy nechci :) a kdybych teď synovi změnila příjmení a mněla bych popřípadě další děti tak by taky byli po mně. Popřípadě kdybych se vdala tak bych si nechala ty dvě příjmení
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26413
11.7.20 12:58
@Anonymní píše:
@lucenka vdávat se nikdy nechci :) a kdybych teď synovi změnila příjmení a mněla bych popřípadě další děti tak by taky byli po mně

A co kdyby následný otec chtěl, aby byli pojmenované po něm? Za mě lepší Siblík než Klejn. Já bych ho psala spíš jako Klein. Siblík je hezčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
11.7.20 13:45
@Russet
@Russet píše:
A co kdyby následný otec chtěl, aby byli pojmenované po něm? Za mě lepší Siblík než Klejn. Já bych ho psala spíš jako Klein. Siblík je hezčí.

Pokud nebudeme manželé tak budu trvat na tom aby mněli děti příjmení po mně, protože já budu ta co bude s dětmi chodit k dr., voakt do školy a tak a představovat se jiným příjmením a každé děti ještě aby mnělo jiné příjmení.. To by bylo na palici si myslím… Jedno dítě Siblik, druhý Novák a nedej bože kdyby mi to s panem Novákem nevyšlo tak budu mít třetí dítě zase s jiným příjmením… No upřímně se mi taky líbí víc příjmni Siblik, ale nejde o to co se mi líbí, ale o to že jsme malému dali tohle příjmni jelikož jsme mněli v plánu svatbu a že se tím pádem budu jmenovat jako syn… No a další věc je ta že jsem na malého úplně sama táta si malého nevzal přes půl roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
11.7.20 13:48
@Russet píše:
A co kdyby následný otec chtěl, aby byli pojmenované po něm? Za mě lepší Siblík než Klejn. Já bych ho psala spíš jako Klein. Siblík je hezčí.

No já kdybych byla nasezdaná, tak taky trvám, aby byly děti po mně. Já bych to vnímala, jakože si chlap nechává zadní vrátka, když si mě nechce vzít, a tím pádem bych si nechala taky zadní vrátka, abychom měli s dítětem stejné příjmení, až mě opustí. Je to totiž o dost praktičtější. Mám ve svém okolí dost žen, kterým se důvěra nevyplatila a teď mají příjmení jiná. Ale to je můj názor, ať si to dělá každá jak chce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama