Jaké spoření pro dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 07.04.10 22:25
Jaké spoření pro dítě?

Zdravím, chtěla bych se zeptat na Vaše názory ohledně spoření pro děti. Jaké máte, jaké přináší výhody? Chtěla bych zatím měsíčně spořit kolem 500 Kč.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.10 22:31

Záleží jak dlouho jim chceš spořit. Na šest let je nejvýhodnější stavební spoření.
Tak a teď se na tebe sesype banda pojišťovacích agenntů :mrgreen: tak se hlavně nenech ukecat na Sluníčko a podobné blbosti.

Hvezdicka1
Kecalka 290 příspěvků 07.04.10 22:38

Taky bych byla pro stavebko, nejlepší úrok. Životka je pro dítě nesmysl :roll: , ta má smyl u rodičů, aby byli děti zajištěné, kdyby se něco stalo. Možná bych zvážili nějaký úrazový pojištění, to teda není spoření, ale když se něco přihodí, tak pak (až po zrehabilitovaní) alespoň trošku pokryje ztráty, kdy jsi s ním byla doma a tak.

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 07.04.10 22:39

Spořit tak na 15-20 let! Neboj, nátlaku nepodlehnu. Zkouším se zorientovat…

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 08.04.10 07:02

Máme pro oba kluky stavební spoření a úrazové pojištění.

kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 08.04.10 08:30

my máme pastelku je to na ůraz i na spoření,ségra v alianz dělá tak snad by nás neokradla.platíme 622 kč měsíčně spoření+ůraz.s tím že se k ní dá pak připojistit 2 dítě a nebude se za něj už platit tolik jenom minimum a co bude naspořeno si pak rozdělej výhod to má spoustu .a ještě sme jí daly stavební spoření s liškou :mrgreen: ale to jen že smlouva byla zdarma tak kdyby jí tam chtěl vždycky někdo něco hodit babičky,strýč­kové.atd.....,když ne tak to zanikne nic se zato neplatí.takže bez rizika :mavam:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 08:43

Na spoření pro dítě bych zvolila asi stavební spoření. Je na 6 let, to je pravda, nicméně spořit můžeš do výše cílové částky třeba 20 let, to je fuk. Jen po těch 6 letech můžeš smlouvu vypovědět a peníze vybrat.
My máme pro malého zatím jen úrazové pojištění a pojištění na pobyt v nemocnici.
Produktům typu Sluníčko a Pastelka moc nevěřím, nemám ráda, když se kombinuje pojištění a spoření, dvě naprosto odlišné věci. Většinou mlží, kolik jde na pojištění a kolik na spoření, nemůžeš si nic spočítat..

kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 08.04.10 09:10

madi :mavam: nevím jakou máš skušenost :nevim: u sluníčka to je fakt nic nespočítáš :-( ale u pastelky přsně víš kde a kolik peněz máš teda aspon já to tak mám .zaklad je danej ten ti nikdo neodpáře a když to máš ještě zavíslý jak se daří pojištovně tak můžeš mít i víc ale to je jen vlastně k dobru takže o tom přehled mít nemusim,ale co si platim a kolik tam dcera má vím přesně :palec:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 09:15

Mám zkušenost s Dynamikem pro dospělé a Sluníčkem pro děti, kde právě mlží o tom, kolik jde na spoření a kolik na pojištění. Pokud je to u Pastelky jiné, tak to se omlouvám :-)
Jak už jsem psala, tak moc nemám ráda tyhle sdružené produkty. Pro malého máme zatím úrazovku u Kooperativy, kde jsme pojištěni i my. Spoření mu budu zakládat u Lišky.

kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 08.04.10 09:24

v poho já to nemyslim nijak zle,třeba to někdy tak je že mlžej i u pastelky,ale my to zrovna máme ok,možná i kuli tý ségře 8-o nevím každopádně pojištováky nesnášim brr,ale to stavebko je dobrý nic tě neváže co máš to dáš když nedáš neva tvůj boj :palec: to se mi líbí :kytka: máme ho skoro rok dokat sme měly něco sme tam posílaly ted stavíme tak nevím :cry: každopádně každej jí něco strká tak jí to tam vždycky šoupnu když je toho víc :kytka: ale ůraz by chtěl a jiný spořo si pak můžou dát až budou dospělý,já jako malá měla na ůraz a pak stavebko a když sem byla plnoletá peníze bodly koupila sem auti :mrgreen: :mrgreen:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 08.04.10 12:04

Ono je dobrý si to stavebko založit i když momentálně nemáte peníze. Třeba za 3 roky až nastoupí mamina do práce, tak tam prostě bude ročně dávat i 20 tis (maximum pro max státní podporu) a za 3 roky to už může vybrat. A to zhodnocení vychází pak úplně suprově. Jen dejte bacha, i když tam nic neposíláte, platíte ročně pár set za vedení účtu.

kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 08.04.10 12:34

Ahoj gina to vůbec nevim když sme to zakládali naše poratkyně pro lišku nám o tom placení za vedení nic neřekla jak je to teda a kolik to je :nevim: to si na ní došlápnu :cert:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 13:00

U lišky je každoroční úhrada za vedení účtu 310 Kč - http://www.cmss.cz/…ik201002.pdf

kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 08.04.10 13:05

Děkuji :kytka:

liška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 08.04.10 20:18

Ahoj, tak my máme pastelku taky, manžel dělá pro Allianz, stavební spoření asi 250 měsíčně a ještě konto v bance, kam posílám měsíčně 500 + penízky od babiček nebo příspěvky od pojišťovny. Mmch konto jí pak vybereme a vybavíme pokojíček. :mrgreen:
Sluníčko, Dynamik nebrat!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >