Jaké zvíře do bytu?

Anonymní
1.8.21 12:10

Jaké zvíře do bytu?

Dobrý den,
ziju s přítelem v menším bytě, a uvažujeme nad zvířetem :) Abych předešla veškerým otázkám, ano, máme na něj poměrně kvalitní čas, lásku a peníze investovat do potřeb. Ale otázka zní, jaké zvire je do menšího bytu nejvhodnější - je jasný, že velký pes to nebude a ani ten malý, protože ty nemám v lásce 😀 😀 Premyslela jsem nad kočkou, přítel nad kralikem, a ještě padla do úvahy želva nebo leguán 😀 Jenomže chci něco s čím se člověk pomazli, s kým si budu moct hrát a tak. Mate nějaké rady a názory? Kočička by se nám líbila, ale nevím jaká rasa do menšího bytu. Mnoho lidi z okolí má názor že to tu bude smrdet, už sem nevlezou a tak…

Dekuju moc!

Ps. Anonym z důvodu návštěvnosti blízkých, co by mě mohli zkritizovat 🙃

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15252
1.8.21 12:16

My teď pořizujeme kočku. Ale byt máme veliký. Rasu jsme vybrali Ruskou modrou. Do menšího bytu bych hledala nějakou rasu kočky s klidnou povahou a nebo pak zakrslého králíka. Ale počítej, že obě tato zvířata jsou dost aktivní i v noci či nad ránem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8313
1.8.21 12:18

Hele kazdy zvire ma svoje a vetsina je jich nejak cejtit…nenech se mylit, velky psi muzou bejt povaleci non plus ultra. Mame v byte retrivra..a taky kocku, strasilky a v chodbe 10 morcat a mysi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
1.8.21 12:19

Kočka i králík super. Když kočce pravidelně měníš záchod a králikovi podestýlku, mají kvalitní krmivo a kočce nedáváš třeba salám atd, nesmrdí nic ani oni sami. Naše kočka krásně voní 😁
Záleží jestli vám budou moc vadit chlupy, podle toho vybírat krátkou, dlouhou nebo žádnou srst. Rasu si musíš načíst, třeba mainská je vhodná do domu (přístup dovnitř i ven), jinak myslím že je to jedno 😊 Želvu ani leguána bych nechtěla 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14646
1.8.21 12:22

Kralika nikdy.

Vybrala bych uz dospelou kocku, ktera se rada vali a rada mazli. Ta bude super vdecna.
Kote do maleho bytu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
1.8.21 12:23

Ja mela 2kocky v 2+kk a uplne v pohode, naopak dve, aby se zabavily spolu, take jsem u prvni resila, jakou rasu, kdyz jen byt a ve finale doporucuji si vzit nejakou z utulku/docasky, at kote nebo starsi, budou spokojene a vdecne a venek jim chybet nebude, ja mam prvni mix britky a ta mi prijde vic nevybita nez druha obyc z utulku, ktera byla spokojena doma - jidlo, mazleni = raj.. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
1.8.21 12:23

No pokud k vám chodí návštěvy a rádi pak budou chodit dom plní chlupů, tak pořiďte kočku.

Porid si hada. To je ideální zvíře. Žrádlo pár desetikorun za měsíc. Vydrží s prstem v nose i vaši dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18121
1.8.21 12:26

Kočičku moc doporučuji. Britské a mývalí jsou hodně přítulné. Vlastně i domácí obyčejná kočička. V útulku je jich hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
1.8.21 12:30

mám skoro ročniho kocourka perské činčily, čistotný (záchod udržuji, nic není cítit), nic neniči, je to neskutečný mazel, je jak pejsek, všude se mnou, prostĕ úžasná povaha, zvládá i cestování, jsem půl roku v bytĕ, půl roku na baráku, úplnĕ na pohodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
1.8.21 12:34

Bert…❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
1.8.21 12:50

My bydlíme v bytě, větším, ale je nás tady stále šest, většinou osm lidí a máme dva větší psi, kotě a papouška. Měli jsme deset let i králíka. Nejhorší je papoušek, to je zlo. Psi jsou doma strašně hodní, většinu času spí a člověk o nich doma neví. Ale to je proto, že mají hodně pohybů a zaměstnání. Takže doma odpadnou a navíc jsou nařčení, že se doma prostě odpočívá a je to úplně v klidu. Když kolikrát vidím co dokáží ti mal8 psi, no to by mě hrablo. Ale je to dost o tom, že dost lidí si myslí, že malý pes nepotřebuje výchovu, pohyb a zaměstnání, což je blbost a podle toho to tak vypadá. Kotě je divoška, je to venkovka od divoký kočky, máme jí od měsíce, je povahové úžasná a cistotná, ale hodně divoká. Je potřeba jí fakt unavit. Vážíme ji myšky, honí laser, pericka, má dvě mega škrabadla a pak to s ní jde. Večer jí zbavíme a odpadne, ale fakt je potřeba jí unavit. Jinak si svou energii vyvíjí mš gauči a zaluziich. Ne všechny kočky jsou ale takové, jsou i klidné, ale je to loterie. Jestli chce mít člověk jistotu, tak buď dospělou z útulku (pozor na nemoci, vybrat solidní, menší spolek) a nebo nějaký klidnější plemeno. A co se králíka týče, my měli štěstí, byl skvělý, měl furt otevřenou klec, chodil na zachod jako kočka a v životě nic nerozkousal, ale to byla spíše výjimka, proto už králíka nemáme. Podruhé by jsme takové štěstí neměli asi. Umí nadělat také dost problémů. Podle mě je prostě nejistější pes, pokud to není zrovna hsck russel nebo borderka, má pes výchovu a majitelé se mu věnují jak mají, zabezpečí mu to co konkretne on potrebuje, má dost pohybu venku, tak i mega pes může žít v malem bytě. Babička má v relativně malém bytě dva bernsjé salašníky, jo musela přizpůsobit koupelnu, aby je mohla mýt a pořád uklízí, ale jinak je to úplně na pohodu. To jsou fakt líní psi a miluji společnost. Za me teda lepší, než o 50 kilo lehčí jack russel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
1.8.21 12:51

Papoušek.

• Citovat
  • Nahlásit
1925
1.8.21 12:56
@Aquarius79 píše:
Papoušek.

No tak to nevím, náš dělá strašný bordel, chce strašně moc pozornosti, ale fakt téměř nonstop, naštěstí né ode mě, me rád nemá a taky dost řve. Ale asi záleží co je to za druh, my máme mniska a fakt katastrofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
1.8.21 13:01

Suchozemské želva.. My ji máme navolno na plovoucce v obývací kuchyni, dal do bytu ji nepouštíme. Týden sama doma vydrží (jen to pak znamená pořádně vytrit), jinak denně do lavoru s vodou, kde se vyprázdni. Cítit je jen, když se někde vy.. (což většinou dělá do lavoru).
Teda na zavolání nepribehne, hladit se nechá, ale je jí to burt, ale jsem si 100% jistá, že me poznava:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3053
1.8.21 13:02

Vzala bych si taky kočku z útulku, poradí ti tam čistotnou, mazlivou kočku, co nic neničí. Kamarádka má doma 2 kočky a nejsou cítit vůbec. S chlupy z návštěvy fakt nechodíme, stačí luxovat a uklízet, snad jedině by návštěvy neměly chodit v černém umělém oblečení a válet si kočky po klíně.:-)). Králík je cítit víc. Důležité je abys měla hlídání po dobu dovolené. Pořídit škrabadla, vyvýšená místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat