Nadržené morče

Anonymní
29.7.21 23:07

Nadržené morče

Ahoj, pardon za blbý název, ale fakt nevím jak to jinak nazvat. Mám dva morčecí kluky a jeden je prostě neustále nadržený, je jim pět měsíců a je to peklo. Ten menší je v pohodě, ale ten větší pořád chodí pomalu a přikrčený k zemi a hodně nahlas bublá a pak po tom menším skáče. Menšímu se to samozřejmě nelíbí a je takový smutný. Nejhorší to je v noci, větší začne hrozně bublat a skákat po tom menším a tahat ho za srst. Kastrovat je nechci, kamarádka takhle vykastrovala morče a pak se neprobudilo, veterinář jí na to řekl, že je to u hlodavců normální, takže to vážně riskovat nechci.

Omlouvám se za hloupou diskuzi, ale chci se jen poptat zdejších Morčičářů, jestli to znají popřípadě co mám dělat, myslíte že by pomohlo nechat toho většího samce připustit k samici, že by se pak zklidnil? Ta kamarádka má právě teď morčičí holky, tak mi to nabízela, ale nevím, zda se to ještě nezhorší. Děkuji všem za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8354
29.7.21 23:12

Neni to nadrzenost ale dominantni chovani. Kdyz ho das k samici, uz se pak nejspis nesnesou, mohl by toho druhyho i zabit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8354
29.7.21 23:14

Davam bezne odstaveny samecky k velkymu samci a pohoda, prvnich par hodin je otravuje a pak uz dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 23:16

@Tarjei Aha, to jsem nevěděla, děkuji. A co myslíš, že mám dělat, je fakt kastrace jediný řešení? Fakt se toho bojím.

• Citovat
  • Nahlásit
8354
29.7.21 23:27
@Anonymní píše:
@Tarjei Aha, to jsem nevěděla, děkuji. A co myslíš, že mám dělat, je fakt kastrace jediný řešení? Fakt se toho bojím.

No je zvlastni, ze blbne az tak moc. Ja bych to riskla a nechala ho vykastrovat. To riziko neni zas tak velky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 23:29
@Tarjei píše:
No je zvlastni, ze blbne az tak moc. Ja bych to riskla a nechala ho vykastrovat. To riziko neni zas tak velky.

A jen toho dominantního nebo oba? Protože ten malý je v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
8354
30.7.21 08:06
@Anonymní píše:
A jen toho dominantního nebo oba? Protože ten malý je v pohodě.

Jen toho dominantniho. A nebude to levny. Morce musi mit inhalacni narkozu, pocitej ten zakrok minimalne 1500.
Ale je to posuk, ten morcak..jeste me napadlo, jak maj velkou klec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
30.7.21 08:14
@Tarjei píše:
Jen toho dominantniho. A nebude to levny. Morce musi mit inhalacni narkozu, pocitej ten zakrok minimalne 1500.
Ale je to posuk, ten morcak..jeste me napadlo, jak maj velkou klec?

My jsme morčáka kastrovalí a nijak velká darda to nebyla, mám pocit, že kolem 500 a to naše Mudr není nejlevnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
30.7.21 08:15

Já bych taky volila kastraci. Náš kluk se pěkně sklidnil a holku už neotravuje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8354
30.7.21 08:15

@Martina712 tak to je ale super cena, to tady jsou drazsi. Chce se to zeptat, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8354
30.7.21 08:17

@werro kamoska chovatelka nechava kastrovat vsechny samce, ktery prodava na mazlika a ne do chovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
30.7.21 08:17

Nás to stálo 800,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8354
30.7.21 08:21

A ja tu ted mam tri maly kluky, jsou s velkym samcem v boxu, uz odstaveny a na prodej a nic desnyho se tam nedeje. Obcas na ne zabubla ale zadny ojizdeni…btw nepotrebujete nekdo morce? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8354
30.7.21 08:28

No a zakladatelko, teoreticky by mohlo pomoct, kdyby meli velkej prostor. Aspon 120 cm. Ovsem ta kastrace ma vetsi sanci myslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6164
30.7.21 09:21

@Tarjei díky, včera jsme si dvě morčata akorát přivezli :roll: :lol: To jsem zvědavá, jak to budeme zvládat, hlodavce jsme ještě neměli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat