Jakési pupínky

830
16.2.06 22:40

Jakési pupínky

Zdravím všechny maminky a ostatní holky :) ,

mému 3,5 letému synkovi se asi před 14 dny objevily jakési pupínky, jsou červené, nejblíže podobné štípancům od blech (ale blechy nemáme :D ), při bližším pohledu je vidět malilinkatý puchýřek, pupínky do druhého dne zasychají a postupně mizí, zanechávají maličkatou jizvičku. Pupínky má jen v obličeji, nejvíce kolem pusy, také na víčkách, jeden má na ruce a dva na hrudníčku. Pupínky naskakují postupně, zhruba po dvou až třech dnech pár pupínků, teď byla chvilka pauza, že pár dnů nenaskočil žádný pupínek, ale od včera zase přibyly další.
Je trochu nemocný, ale už to přešlo (kašel a rýma), byli jsme i u doktorky, ta na to koukala a vůbec netuší, co by to mohlo být, dala nám akorát Framykoin. Moje babička pracuje ve školce a říkala, že některé děti měli také nějaké pupínky, chtěla jsem se zeptat, jestli vaše dětičky nemají podobný „problém“. Myslím, že mu to nijak nevadí, akorát dnes večer, když usínal, svědil ho ten pupínek na ruce, ale jinak žádný jiný. Infekční zdá se nejsou, nejspíš bysme to měli všichni okolo.

Děkuji za odpovědi :)
Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.2.06 08:17

A nemohla by to být nějaká alergická reakce na nový lék?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
17.2.06 08:27

a koprivka po ovoci to byt nemuze?asi ne to by doktorka poznala.vim ze sestra mela molusky ale to vypada jinak-bile pupinky jakoby na vymacknuti,to asi neni,co?a jine Dr se zeptat nemuzes??my ti neporadime kdyz to nevidime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
17.2.06 10:43

Ať přemýšlím jak přemýšlím, nevzpomínám si, že by jedl něco neobvyklého, ani žádné léky nedostal (na kašel dostal sirup až potom, co se mu pupínky objevily).
Vím, že od monitoru se nic nepozná :) , jen jsem chtěla vědět, jestli něco podobného nemají i jiné děti, popřídadě komu co doktoři řekli.
Ale děkuju za reakce :wink: .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
23.3.06 22:17

Znovu otevírám téma, protože je u nás opět aktuální 8O .
Před dvěma dny se synkovi opět objevily ty samé pupínky (už zase zmizely) a dokonce jeden kamarád ve školce je měl také, dřív, než synek, akorát on měl horší „průběh“, zřejmě proto, že on je dost alergický. Také je měl jen na obličeji.

Opravdu nemají vaše dětičky podobný či stejný problém???
Díky, Smokie :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
31.5.06 21:03

Ahoj S.

Vím, že už je to dva měsíce, ale já teď už hodinu vyhledávám v diskusích a zjišťuju, že asi máme s Eliškou stejný problém. Ten popis by mi více méně seděl. Přišli jste na to, co to bylo?

Moc díky.

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
31.5.06 21:03

Ahoj S.

Vím, že už je to dva měsíce, ale já teď už hodinu vyhledávám v diskusích a zjišťuju, že asi máme s Eliškou stejný problém. Ten popis by mi více méně seděl. Přišli jste na to, co to bylo?

Moc díky.

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
31.5.06 21:14

Ahoj Karolíno,

vůbec jsme na to nepřišli :? , pupínky jak přišly, tak odešly, no od tý doby už se neukázaly, skoro jsem na to zapomněla :) , ale jsem ráda, že jsi se ozvala. Kdyby jste třeba s tím šly k MUDr. a zjistily, o co jde, dej prosím vědět :D .

Ahoj, Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
31.5.06 21:18

No, my jsme k dr šli, ale nějak se mi to nezdá. Říkala, že je to buď alergie nebo štípance od malých mušek :?: . To se mi fakt moc nezdá. Nejvíc to teda připomíná štípance od blech, ale dost bych se divila, kdyby u nás doma byly blechy. :)
Dr nám napsala fenistil a tekutý pudr.

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
1.6.06 10:14

A jak dlouho to máte? U nás to během pár dnů zmizelo, vlastně jsme na to ani nic nedávali.

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
1.6.06 21:12

Máme to od neděle nebo pondělka (tedy asi pět dní). Postupně přibývají, teď má několik i na obličeji, kde původně nebyly. Naopak vůbec je nemá na bříšku a zádech. Nejvíc na stehnech a horní části paží. Pod plínkou taky nic není. Je to záhada :( .

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petulala
8.7.10 09:48

Ahojky, sice už mi je více, ale tyto pupínky mívám od malička… V mém případě se objevují na počátku léta a po pár týdnech opět mizí. Nejhorší to bylo, když jsem byla zhruba ve 3 a v 5 letech u moře… Místní doktorka to mamce vysvětlila tak, že mám citlivou kůži a než si navykne na slunce, tak se u něj projevují alergické pupínky… To samé ale ve slabší verzi mám při prudkých mrazech… Když je relativně teplo a najednou se rychle ochladí. Jsou to jen domněnky, protože konkrétní vyšetření mi nikdy nevyšla pozitivně a že jich bylo… Snad to pomůže :) Pa

• Nahlásit
  • Citovat
1
14.9.10 21:41

pupínky

Ten samý problém má moje sedmiletá dcera. Dnes je to asi už týden, kdy se mé dceři postupně objevují po těle pupínky. V sobotu, kdy se jí z jednoho udělal puchýř jsem s ní pro jistotu zašla na pohotovost. Doktor diagnostikoval pupínky jako pupínky pocházející od hmyzu. Ptal se nás na zahradu (nemáme, ale často chodíme na dětská hřiště), že by to mohlo být od svilušek, na zvířata (nemáme), že by to mohlo být od blech. Z celé rodiny to má jen dcera. Do zásuvky jsme dali RAID, manžel spal 3 dny v jejím pokojíku a nic. Dneska jí přibily další. Podobné jsem skutečně nalezla na internetu jako od blech, ale od těch to určitě není. Doktor nám poradil užívat 1tbl.denně Xyzalu (nebo Zyrtecu), dcera je neprokázaná alergička (problémy s kůží, očima v období jara)kvůli svědivosti, potírat případné puchýřovité pupence odvarem z heřmánku a pak kvůli dezinfekci potírat ? (fialová vodička na afty) nebo na vysoušení použít tekutý pudr. Na ostatní doporučil Fenistil. Je to divné, mluvila jsem o tom s mamkou a ta má už 4. den ty samé projevy (14 dní jsme se neviděly!)Dnes byla kvůli něčemu jinému u doktorky (ne u své) a ta nad tím čtvrt hodiny kroutila hlavou. Jediné, co jí doporučila, aby si zašla k doktorce na odběr krve kvůli možné borelioze. Kdyby někdo znal odpověď, prosím napište.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.9.10 20:25

To bude Sviluška (Sametka) podzimní. Na lidi lezou hlavně v srpnu/září. V některých oblastech holt jsou a každej rok - takže vám to i doktor poradí, protože to zná, jinde vůbec neví o co jde.
Posílám odkaz na jednu diskuzi o tomto problému:
http://www.zahrada.cz/…mnalis-2805/?…

• Nahlásit
  • Citovat
petapetapeta
26.1.11 10:31

ahoj, u nas doma dostal svedive pupinky spolubydlici a pak i ja. jsou to takove zvlastni trochu vystouple zarudle pupinky (nejdou vymacknout), mam je pod pazi a v trislech jakoby symetricky. netusime co to je…le uz to trva si tyden a moc se to nelepsi. bydlime v 11 patre panelaku, nemame zvirata. poradte nekdo prosim.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama