Jakou autosedačku, když nesedí??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.05.18 14:29
Jakou autosedačku, když nesedí??

Ahoj poradíte mi jako autosedačku koupit když dítě nesedí? Dceři bude 6m a zatím nesedí, nic, ale z vajíčka brzy vyroste, už jí nohy koukají ven. Chtěla bych nějakou, která vydrží déle. Vím, že existují nějaká větší vajíčka, ale to se moc nevyplatí, na pár měsíců, chtěla bych už přímo sedačku, aby v ní mohla být třeba do 3 let. Přeci jen to není uplně levná záležitost. Děkuju za vaše tipy.

Reklama

Reakce:

luci.no
Kecalka 250 příspěvků 04.05.18 14:31

Nohy koukat můžou. Hlava nesmí přesahovat přes okraj. Jinak koukni po protisměrných autosedačkách kategorie 0-18kg.

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 04.05.18 14:34

A kolik váží? Nohy koukat mohou, to není na závadu. Nesmí přesahovat hlava

Janli
Závislačka 3791 příspěvků 7 inzerátů 04.05.18 14:47

Sedačky 0-18kg. Ta jí vydrží až do tří let. Já mám už na druhé dítě romer first class plus a spokojenost. Taky mi děti trochu víc rostou…

sepru
Stálice 53 příspěvků 04.05.18 14:51

My máme kluka dlouhýho..
Vajíčko bylo u nás taky na chvilku, a řešit sme to museli v době kdy neseděl, ale jak už holky psaly tak nožky nevadí jen ta hlavička nesmí přesahovat. 0-18kg by pro nás byla tak na 2-3 měsíce a zas by jsme museli řešit další :lol:

Tak jsme pořídili polohovací 9-25 kg, která jde jak ve směru tak i v protisměru.
Máme nějakou levnější, nevzpomenu značku asi Caretero nebo tak nějak. Má odepínací vložku pro mimina i boční kvůli hlavičce. Bezpečná je, jako ty dražší… jen těžká jak kr… :lol: :lol:
Ale vyndavame ji tak max 2× do roka, takže nám to nevadí.

Malýmu budou 3 a slouží nám stále a bude sloužit ještě dlouho. Výhoda pro mě je, že se dá právě naklopit do pololehu i v tomhle věku. Když usne v autě nemá hlavu ohnutou dolů v předklonu ;) :lol:

Příspěvek upraven 04.05.18 v 15:03

Janli
Závislačka 3791 příspěvků 7 inzerátů 04.05.18 14:57

@sepru do 9-36 nemůže nesedící dítě. To pak musíš mít 0-36

Anonymní  04.05.18 15:08

Děkuji za tipy. Momentálně má asi 6,5kg. Právě nevím, aby ta sedačka šla nějak položit, když nesedí :think:
@Janli prý není bezpečné mít od narození do 36kg, ideálnější je 0-18 a pak 18-36 jsem četla :think: moc tomu nerozumím nám první dítě :lol:

sepru
Stálice 53 příspěvků 04.05.18 15:12
@Janli píše:
@sepru do 9-36 nemůže nesedící dítě. To pak musíš mít 0-36

Sorry máme 9-25kg, ale to je jedno opravila sem. ;)

Každopádně nám se malej začal posazovat na konci 8 měsíce, vybrali sme tudíž pak rovnou tuto, do menší by se nám už nevešel.
Sedačka co máme je sklopná do tvaru vajíčka, dítě tam bylo v poloze stejné jako ve vajíčku.
Zakladatelka píše, že ji začínají přesahovat nožky, to si myslím že má ještě čas, než bude pořizovat..

Každopádně ano pokud to bude řešit dříve, tak rozhodně 0-36 kg apod.

dickys
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 04.05.18 15:14

Koupila bych nějakou tu 0-18 kg. Ale dceři couhaly nohy z vajíčka dlouho, už jsem myslela, že budeme muset taky kupovat tuhle, ale hlava byla pořád ok, tak jsme to v tom vejci doklepali do těch 9kg asi kolem 11.mesice a koupili jsme 9-18kg (Romer Versafix)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 04.05.18 15:38

0-18kg protisměrná, jinou ani náhodou na takového prcka.

steeve
Kelišová 6859 příspěvků 07.05.18 08:14

Nejlépe do sedačky 0-18 kg, nyní bude v protisměru, a později se otočí do po směru, ty sedačky jsou do 18 kg, tedy cca 3,5 let, a v protisměru jdou skoro do lehu, pokud nemáte isofix tak třeba něco takového: http://autosedacky.mimishop.cz/…ss-plus-2018
jinak pokud v tom vajíčku přesahují nohy to nevadí, nesmí přesahovat hlava, takže dítě tam můžete zatím nechat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama