Jakou klokanku?

530
20.10.04 11:12

Jakou klokanku?

Ahoj, chtela bych pozadat o radu ty z vas, ktere pouzivate klokanku. Od jakeho veku ditete se muze zavit pouzivat? Da se v ni nosit dite i zady k brisku maminky? A vubec - kterou znacku byste doporucily?
Diky moc za tipy.

Marťoch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
20.10.04 11:50

Ahoj Marťouchu!

Nepoužívám žádnou klokanku a nikdy jí používat nebudu. Nošení v klokance ničí záda miminku i mamince. Mnohem lepší je nosit dítě v baby vaku nebo v šátku - vydrží mnohem déle, u šátku je možné použít několik uvazů a poloh a je šetrnější k zádům jak miminka tak i maminky.

Problém klokanky je v tom, že předčasně rovná hlavičku, která pak tlačí na páteř dítěte. Ale zádové svaly zatím nejsou zpevněné, takže je páteř nepřiměřeně zatěžována. První měsíce by se mělo dítě nosit ztočené do klubíčka.

Pediatři nošení v klokance nedoporučují a ve světě se od toho upouští stejně jako od hop:,–(el a chodítek.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
20.10.04 11:50

Ahoj Marťoch,
klokanka se prý může používat až dítě umí sedět - je to totiž velká zátěž na krční páteř. Do té doby se doporučují šátky nebo vaky. Miminko si ale na pobyt v nich musí chvíli zvykat, aspoň co jsem slyšela od známých.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
20.10.04 12:06

Ahojky,já mám doma klokanku od chicca může se používat od narození až do doby kdy má miminko 9kg.Klokanka má název chicco go plus, má tři polohy-miminko může v klokance ležet,pak je ve svislé poloze čřelem k mamince a zády k mamince.Svislé polohy jsou až na miminko větší-kvůli zádíčkům.Záda klokanky jsou vystužena,aby se v ní miminko v leže neprohýbalo.Já jsem s klokankou spokojená,záda mě nebolí a Filípek má zádíčka naprosto v pořádku.Kdybych si ale měla znova vybrat,tak bych si vybrala šátek,protože je tam možnost ještě více poloh.Navíc klokanka je jen do devíti kil a šátek snad až do třinácti.Ale jinak má ode mne klokanka jedničku.
papa Lenka a Filípek 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
20.10.04 12:39

Ahojky maminy a mimísci,já jsem dobu šátků a vaků bohužel propásla,ale co vím šátek je do více než 13 ti kg a na vaky a bližší informace se o nich koukněte na „www.babyvak.cz“, dá se tam vak i objednat jen na zkoužku platíte jen poštovné a je tam o tom víc.Mějte se krásně a příjemné nošení Anna +Elinka 27.měs. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
20.10.04 12:44

Ahojky,
primlouvala bych se spis za ten babyvak ci satek. Klokanku muzes pouzivat, jak napsala Jitka, az kdyz miminko sedi. A neni to jen kvuli krcni pateri, ale hlavne kvuli namahani zadovych svalu a naslednym problemum s drzenim telicka :(
My jsme koupili babyvak, kdyz byly malemu 3 tydny a zvykl si na nej hrozne rychle, dokonce bylo snazsi uklidnit ho v babyvaku nez v naruci. Babyvak je mozne pouzivat od narozeni, je tu moznost nekolika druhu polozeni/posazeni miminka a nosnost je pry do 50 kilo :D
Jedinou nevyhodou je, ze se uvazuje na jedno rameno, takze kdyz mate tezsi mimi a nemate moznost zmenit uvaz na druhe rameno, straaaasne vas potom boli zada :(
Tak hezky vybirejte a pozdravujte miminka :lol:
Eliska a Kuba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
20.10.04 15:18

Ahoj Marťoch

my jsme s baby vakem nepochodili. Petříkovi se v něm hrozně nelíbilo. Takže jsem od tří měsíců používala klokanku. Samozřejmě v ní neseděl hodinu, ale přes léto když jsme vyšli s kočárkem ven, tak na cca 20 min. šel do klokanky. Byl z ní nadšený. Teď už je zima, takže už jí nepoužíváme.
Odborníci tvrdí, že když už klokanku, tak obličejíčkem k mamince. Prý, když se dítě vyleká, tak ať má „únikovou cestu“.
Myslím, že když se nic nebude přehánět, tak klidně můžeš zkusit cokoliv.
Alča a Petřík (nar.6.5.04)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
20.10.04 16:44

Ahoj,

my prave babyvak mame, ale v posledni dobe se Lucce hrozne libi v poloze, kdy ji drzim zadickama k memu brichu a ona tak ma rozhled dopredu - a to prave ve vaku nema a nechce v nem byt. Proto hledam nejaky system, ktery by mi ulehcil a mela z nej dobry rozhled.

Marťoch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
20.10.04 20:22

Ahoj holky,
my klokanku máme, ale vůbec se nám neosvědčila. Bylo nám řečeno, že v ní lze miminko nosit již od dvou měsíců. My to zkusili asi tak od čtvrtého, ale jen párkrát a na chvilku. Máme sice takovou, co je v ní možné nosit mimi čelem k sobě i od sebe, ale… Protože bylo léto a Aninka byla skoro nahá, zařezávala se jí do nožiček. Pak se taky nemohlo moc pohybovat, takže se jí to ani moc nelíbilo. Nakonec jsme ji použili celkem asi 3× - 4×, ale malou jsme nadlehčovali rukama a tou klokankou si jen pomáhali. :(
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.04 21:08

Ahoj, my jsme pouzivali tak eCHICCO GO PLUS, takze jiz od narozeni, protoze je tampoloha v leze a protoze jsem rehabilitacni sestra, tak o klokankach, satcich a babyvacich vim sve!!! At mi tvrdi, kdo chce co chce! Mylsim, ze klokanka byla skvela, obzvlast an vyletecha tak. Dite by v nicem nemelo byt prilis dlouho, takze nakonec je to jedno. Ja bych naprikald chlapa do satku nenavlikla, kor v lete....... Tak pa a t poridite cokoli, at se to hlavne libi miminku, coz u nas ucel splnilo! Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
212
21.10.04 11:22

ahoj Hanko,
no tak nevím, vždy jsem obdivovala ladnou chůzi a rovné urostlé postavy domorodých afričanek, co na hlavě navíc nosí různá břemena - a právě tyhle ženy do třech čtyřech let přece byly přivázány v šátku k matce na zádech.

vrtá mi tedy v hlavě, co negativního jakožto rehabilitační sestra můžeš mít proti šátkům?

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
21.10.04 15:46

Ahoj Hanko!

Také by mě zajímalo, co namítáš proti šátkům?

Já jsem v šátku nosila od narození - první měsíce v boční kolíbce, pak zepředu v kapse. Nosila jsem právě do dětské nemocnice na ortopedii a rehabilitaci, takže k odborníkům a nikdy jsem neslyšela žádnou námitku, všichni byli ze šátku nadšení. Moje holčička byla v šátku i tři hodiny a vždycky to prospala, nosila jsem jí do 15 měsíců, kdy jsem znovu otěhotněla. Můj chlap nosí v šátku velice rád, vždycky jsme se hádali, kdo ponese… :)

Lexi, v šátku se dá nosit i pětileté dítě. Jestli má dítě páteř v pořádku nepoznáš teď, projeví se to až v pozdějším věku. Každopádně je svilá poloha zatěžující pro dítě. Já těm klokankám od narození nevěřím. To tam napíše výrobce, který samozřejmě musí své zboží chválit a chce ho co nejvíc prodat. Zatím jsem nepotkala žádnou klokanku, která by šetřila miminkům záda. Můj chlapeček má v pěti měsících 8,70 kg, v šátku ho nosím bez problémů, klokanku si vůbec nedovedu představit, tam by mě určitě záda bolela. Každý musí volit podle svého svědomí, já bych dítě prostě do klokanky nebo do chodítka nedala.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.10.04 20:32

Ahoj,
můžu doporučit klokanku značky BabyBjörn, u nas jsem ji prodavat nevidela, ale da se koupit v Nemecku. Je mnohem kvalitnejsi nez cokoliv co se u nas prodava, je komfortnejsi pro dite a min zatezuje nosice. Satek mam taky a mam ho i radsi, ale nase holcicka dostala decku na kycle, takze v uvazech typu kolibka byt nemohla. Byla ale dost ukricena a uklidnila se jen ve vertikalni poloze. Nosili jsme ji tak od 4.tydne, vetsinou ne dele nez hodinu. Klokanka me zachranila pred zesilenim… Ted uz mala zacina drzet hlavicku, takze spis satek. Myslim si, ze mezi znackami klokanek je veliky rozdil a na zaklade vlastnich pozorovani musim rict, ze BabyBjörn je nejlepsi. Cenu neznam, dostali jsme ji darem.
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
21.10.04 22:46

Nedá mi to a musím přispět svojí troškou do mlýna. Šátek jsem si ušila doma a přestože Bětka v něm byla v prvních dnech moc spokojená a dlouho v něm vydržela spát, pak se jí najednou zprotivil tak, že už ji do něho nemůžu dát. Možná to bylo tím, že jsem si s ní trénovala úvazy…? Koupili jsme klokanku. Prý od narození (poloha vleže tam není!!!) až do 15 kilo. Český výrobek, prý testovaná a skvělá i pro záda nosičů. Takže jenom krátce…zůstali jsme prozatím u kočárku. Z klokanky mě nesnesitelně bolí záda - v tom je šátek nesrovnatelně šetrnější a kdybych byla opravdu 100% přesvědčená, že budu malou nosit v šátku pořád, neváhala bych investovat do originálu. I tak si myslím, že ten doma šitý určitě na jaře využijeme až Bětka nebude lenoch líný a bude držet hlavičku.

• Nahlásit
  • Citovat
78
22.10.04 18:41

Ahoj Alice,
díky za info,ale pětileté dítě si v šátku neumím představit 8O .Zádíčka máme opravdu v pořádku-byli jsme u lékaře a vše s ním prodiskutovali.Pokud není miminko v klokance od rána do večera,ale třeba jen na cestu někam a zpět,tak si myslím,že se nic hrozného nestane.
Navíc si myslím,že pokud je mímo již těžší,záda mě budou bolet ať budu mít klokanku či šátek nebo vak.Kamarádka má šátek a když jsme si klokanku a šátek prohodili přišla mi zátěž na má záda stejná.
Mimichodem do chodítka bych také dítě nedala,ale o tom teď není řeč.
S přáním hezkého dne L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama