Odstáté ouško u miminka - spraví se to?

550
19.10.04 21:37

odstáté ouško

Ahoj holky,
mám takový specifický problém, no snad někdo budete vědět co s tím.
Jako malá jsem měla odstálá ouška a v 15 letech jsem šla na plastiku. Proto jsem byla zvědavá jaká ouška budou mít naše holky. No naštěstí měly ouška pěkně připláclé k hlavičce a sladce malinké. Ale Bětka jak točila hlavičku na pravou stranu, tak už v porodnici si to ucho rolovala a má ho odstálé. Nevíte náhodou jestli se to samo spraví nebo jestli pomůže přilepování a s jakou intenzitou a tak? Jedna známá mi říkala, že takhle měla obě uši a úplně překlopené a že jí to mamka přilepovala a má je v pohodě. Tak by mě zajímalo, jestli se to dá napravit nebo jestli bude jednoplachťáček už natrvalo (tedy do případné plastiky, ale to záleží na ní) :wink:
Díky.
Monča a princezny 4,5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
19.10.04 22:28

Ahoj Moni,

taky mame takovej problem s Kubou v porodci si sruloval ousko a ted ho ma odstate…no a ted si za nej taha vlastne za obe si taha podle toho na ktere strane lezi kdyz kojime… :roll: Babicky radily lepit ale ja porad vaham.. snad nekdo poradi…

Maty + Kuba 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
19.10.04 22:45

Monis, nebudu ti radit, sama jsi tu operaci prodělala a asi víš jestli je to pro skoro dospělého člověka bolestivé. Četla jsem, že u dětí je ta operace míň bolestivá, protože ještě nemají ztvrdlé chrupavky v boltcích. Ve 4,5 měsících je, dle mého názoru, na takovou operaci dost brzo, určitě bych ještě počkala. Třeba jednou rozhodneš za dcerku a necháš ji ouško operovat dřív. Nebo se to ještě spraví a budete toho rozhodování ušetřeni. My jsme měli v sousedství chlapečka, který měl uši skoro kolmo k hlavě a rodiče ho nechali operovat v 5 letech. Malý o tom ani nevěděl (myslím tím, že ho to nebolelo) a musím říct, že mu to opravdu prospělo. O přilepování uší jsem ještě neslyšela, znám variantu s nasazováním čelenky, ale to musí být utrpení. Jak se vlastně takové miminkovské ouško přilepuje? Vždyť to musí tahat vlásky, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
550
19.10.04 23:10

Radino, operace je ted to posledni o cem uvazuju, jen jsem ji zminila jako ze o ni vim, ze je takova moznost, kdyby se to nesrovnalo.
Celenky jsme taky zkousely, ale docela s nima bojovala a pak ji stejne drzely to ucho srolovane. Obcas ji ho prilepuju detskou naplasti, ktera pri sundavani netaha ani ji neskalpuje tech par chlupu co ma. Ale jak muzes videt v galerii tak vlasky jsme zatim prilis obdareny nebyly :)
Spis by me zajimalo, jestli s tim ma nekdo zkusenost, ze to zabira a jak casto se to musi lepit, jestli staci na noc nebo to chce vytrvale nekolik mesicu a pak to bude srovnane… V porodnici me totiz doktorka presvedcovala, ze ma to ousko mekke a ze se ji to srovna samo. Stejne nechapu jak se to muze takhle vytahat 8O
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
20.10.04 20:58

Ahoj Monis,
nic si z toho nedělej, moje obě holky mají odstáté obě uši a bude asi vypadat fakt srandovně, až budou mít naušničky. Klárka to má fakt hodně, ale zatím to nijak neřešíme. Už v porodnici říkali taky něco o přilepování, ale neděláme to. A přišití prý strašně bolí, takže když jim to zůstane, ať si to nechají udělat až budou velký!
Obě holky mají pořád takovou placatější hlavu, jak to u dvojčat často bývá, a myslím, že jak porostou, mohlo by se to časem trochu srovnat.
Necháme jim určitě narůst dlouhé vlásky, tak to budeme kdyžtak maskovat :)

Měj se hezky a pohlaď obě holčičky!

KEIKO + 2holčiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
21.10.04 13:47

Ahoj Mončo,

naše Zuzanka má také odstáté ouška, především horní část, takže vypadá trochu jako skřítek. Pravé ouško měla po narození krásně připlácnuté k hlavičče (dokonce pod ním vytlačený nizoučký důlek), pravé měla už tehdy nahoře odklopené a dole připlácnuté. Za obě si tahá a když v leže „mydlí“ hlavičkou, tak si je obě také roluje. Ptala jsem se na to doktorky a ona říkala, že máme počkat do tří let, že se to bude stále vyvíjet a až potom půjde zřejmě o stálý tvar. S přilepováním Ti ale také neporadím, protože o tom tady čtu dnes poprvé :o . Ještě mám kamarádku, jejíž dvouapůlletá dcera měla také hodně odstávající ouška a nyní mi připadají úplně v pohodě :) Já se rozhodla nechat to tak a pokud by se to neupravilo, tak necháme Zuzance ouška přišít. Mám známé, co jim to také rodiče nechali přišít a byly spokojené.
Mája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
23.10.04 20:56

Ahoj Majo,

docela jsi me potesila tim, ze se to do 3 let vyviji :) Tak mame nadeji, ze se to spravi samo. Betka si ted taky „objevila“ ousko a zmoula si ho, tak ho nebude mit za chvili jako slune :oops:

Keiko,

kdy chcete dat nausnicky a jakou metodou? Prisiti usi neboli, nic moc neni kdyz to prichazi k sobe, pak prvni tri dny a taky prevazy, protoze to tam prizaschne a odtrhava se to, no to fak nic moc neni. Ale kdyz jsem byla par dni po plastice, tak jsem rekla, ze bych na ni sla klido znova a bohuzel se mi to vyplnilo, ale to nebylo vinou plastiky, ale me kuze.
Hele, jak jsi to myslela s tou placatejsi hlavou? Anezka ji mela trosku splaclou od toho jak uprednostnovala pravou stranu, ale tim cvicenim a jak uz ji otaci vsude mozne tak ji ma uplne v pohode. Betka to mela horsi, ale taky se ji to lepsi a pry ji to zustane jen malinko. Tak holt nebude nosit stejny uces jako ma jeji tatinek :wink:

Posilame pusinky

Monca a cacorky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
24.10.04 21:13

Monis,
naušničky máme doporučeno dát až po očkování, které budou holky mít nejdříve po ukončeném 4.měs. Necháme jim to propíchnou t v nemocnici na ušním. Mají na to prý nějakou specielní jehlu s takovým drénem, který zrovna naušničky na:,–(í a prý je to tam v pohodě, maminy jsou spokojený! Máme je naložené snad už půl roku v lihu, tak se na to těším!

No a s tou „placatou“ hlavou jsem to nemyslela nijak špatně - oni to dvojčata ( a nezralé děti ) často mívají, jak jsou uloženy v bříšku a nemají moc prostoru, ale jak porostou, tak se časem všechno srovná a budou mít taky krásně kulaťoučký hlavičky!

Pohlazeníčko cácorkám!

KEIKO

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
16.8.11 09:59

spraví se to?

Ahoj holky,taky nás trápí odstávající ouško, :-( malá si na něm už od narození leží, je to její oblíbená strana, bohužel si ho vždy ohne. :-( Zkoušela jsem jí dávat na noc čelenku, ale vždy si jí strhla na obličej(na oči, nos, či pusinku). 8-o Tak to jsem hned zavrhla, kvůli možnému udušení. 8-o Obětovala jsem jednu čepici, udělala do ní díry a spí v ní. Ouško se námo mnoho zlepšilo :dance: , ale furt to není ideální. :think: Poradíte, co s tím??!!Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
16.8.11 10:39

ahoj, Kristýnka se narodila s ohnutými oučky. skončilo do v 9 lwetech plastikou. Odstávaly čím dál víc. :(

neumím se líp orozepsat, malá mi tu úřaduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama