Jakou práci si najít

Anonymní
26.7.20 19:34

Jakou práci si najít

Zdravím, občas sem zavítám a některé máte vážně dobré nápady a doporučení. Tak si také napíši o radu :)
Dočetl jsem se následující „Australští vědci zjistili, že lidé starší 40ti let by měli pracovat jen 3 dny v týdnu“.
I když mi 40 ještě není, je to docela zarážející objev a neustále nad tím přemýšlím :think: Nyní jsem došel k rozhodnutí, že bych si chtěl najít práci pouze na poloviční úvazek. Buď jen tři dny v týdnu nebo 4 hodiny denně. Vzhledem k vedlejším příjmům mi bude stačit, když za mě zaměstnavatel zaplatí zdravotní/sociální a dá mi na benzín, takže bych chtěl minimální mzdu. Problém je, že nevím jakou práci bych si měl najít. Ideální by pro mě asi bylo sedět někde na vrátnici, ale co jsem se díval na tyto místa berou pouze důchodce nebo invalidy.
Mám VS, dobře ovládám AJ, NJ. Pracoval jsem skoro celý život v automobilovém průmyslu: management, kvalita. Vyznám se také v informatice a programování. Jo a rád řídím, hlavně své auto :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3880
26.7.20 19:45

Řidič autobusu treba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17441
26.7.20 19:52

Udělej si papíry na taxík a chvíli řiď taxík, tam se to dá vymslet tak, aby si to řešil ve svém vlastním časovém harmonogramu.

Jo a to vyhoření řeš v psychoterapii, ne koučema a nesmyslnejma „seberozvjovejma“ příručkama. Pokud k tomu hodně piješ, nebo hraješ, nebo jsi workoholik, případně nutkavě balíš holky, či jiné projevy závislosti a máš nějakou finanční rezervu, chceš Neocentrum, vyhořelého středního a vyššího managementu je tam neurekom.
https://neocentrum.cz/

Ale teda nejléčivější je na to nějaká fyzická práce na čerstvém vzduchu. Šla bych na pár týdnů na brigádu makat do lesa. VYčistíš si hlavu, zpevníš tělo, získáš úplně jinou perspektivu. Kdyby nebyla pandemie, poslala bych tě jako dobrovolníka na ekofarmu někam po evropě. https://wwoof.net/

A po vyčištění hlavy, přizpůsobení se novému režimu, srovnání spánku a nálad, pak najdeš něco příčetného, co bude tvoje, bude ti dávat smysl a nebudeš se na to muset ptát na mamaserveru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.20 19:57

@Ou ten workoholik by na mě asi seděl :( Ale vyhořele se necítím. Po pravdě cítím se docela vitálně, že bych ještě pár let pracovat na 130% zvládnul. Ale nějak necítím motivaci :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17441
26.7.20 20:07
@Anonymní píše:
@Ou ten workoholik by na mě asi seděl :( Ale vyhořele se necítím. Po pravdě cítím se docela vitálně, že bych ještě pár let pracovat na 130% zvládnul. Ale nějak necítím motivaci :think:

ptáš se na emiminu na kariérní rady z pozice někoho kdo skončil na vysoce kvalifikované pozici. někde v tvé psychice je zádrhel, netuším kde, vyhořen je nejpravděpodobnější tip, ale ty bys o něm vědět měl. :lol:

Bez toho tě ten zádrhel bude docela sabotovat ve spoustě věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6109
27.7.20 10:45

Programátoři - vývojáři na ičo si vždycky pracují jak chtějí. Když ti bude stačit méně zakázek, tak méně hodin. To je rozumná cesta :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat