Změna povolání - být ekonomem nebo učitelkou?

19
24.7.20 12:51

Změna povolani - být Ekonomem nebo učitelkou?

Ahoj maminky ( a tatínci) ????. Chtěla bych si udělat takový průzkum vašich zkušeností se změnou povolání. Nabízí se mi možnost splnit si sen, ve který jsem už nedoufala a jít na kombinované studium (navazující Mgr.) Učitelství pro SŠ, už je mi těsně nad 30, takže asi poslední možnost. Chtěla jsem učit češtinu a dějepis na gymnáziu. Jsem nyní na RD, ale nemám se kam vrátit do zaměstnání ( měla jsem na dobu určitou), takže stejně budu hledat novou práci. Problém je, že mám vystudovanou Ekonomii, takže by se logicky nabízelo, abych v tom oboru šla dál ( už jsem v něm i pracovala), jenže mě to tak moc nebaví :zed:. Vůbec v tom nevidím žádné poslání, pracovní doba a tempo většinou šílené…jen ta mzda je to, co mě k tomu táhne, popravdě kdo by nechtěl přestat řešit peníze a mít od tohoto klid. Mam pocit, ze volím mezi rodinou a časem na děti a svým přáním, oproti zaměstnání, které bude dobře finančně ohodnocené a zajistí nám v tomto směru klid., Hlavně myslím na děti…máte někdo z vás podobné dilema? Názor od rodiny jsem si vyslechla, ale co člověk, to jiný pohled na věc. Manžel mě podpoří, at se rozhodnu jakkoliv, takže to nemůžu na nikoho svést :lol: ???? Děkuji za vaše zkušenosti a názory, vím, že se nakonec musím rozhodnout sama, ale chci si rozšířit obzory ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

413
24.7.20 12:58
@JajaMaja píše:
Ahoj maminky ( a tatínci) ????. Chtěla bych si udělat takový průzkum vašich zkušeností se změnou povolání. Nabízí se mi možnost splnit si sen, ve který jsem už nedoufala a jít na kombinované studium (navazující Mgr.) Učitelství pro SŠ, už je mi těsně nad 30, takže asi poslední možnost. Chtěla jsem učit češtinu a dějepis na gymnáziu. Jsem nyní na RD, ale nemám se kam vrátit do zaměstnání ( měla jsem na dobu určitou), takže stejně budu hledat novou práci. Problém je, že mám vystudovanou Ekonomii, takže by se logicky nabízelo, abych v tom oboru šla dál ( už jsem v něm i pracovala), jenže mě to tak moc nebaví :zed:. Vůbec v tom nevidím žádné poslání, pracovní doba a tempo většinou šílené…jen ta mzda je to, co mě k tomu táhne, popravdě kdo by nechtěl přestat řešit peníze a mít od tohoto klid. Mam pocit, ze volím mezi rodinou a časem na děti a svým přáním, oproti zaměstnání, které bude dobře finančně ohodnocené a zajistí nám v tomto směru klid., Hlavně myslím na děti…máte někdo z vás podobné dilema? Názor od rodiny jsem si vyslechla, ale co člověk, to jiný pohled na věc. Manžel mě podpoří, at se rozhodnu jakkoliv, takže to nemůžu na nikoho svést :lol: ???? Děkuji za vaše zkušenosti a názory, vím, že se nakonec musím rozhodnout sama, ale chci si rozšířit obzory ????

Takže bys po vystudování mohla učit čj a De? Jestli je to tvůj sen a jsi ráda s mladými lidmi, tak směle do toho. Uvažuji nad něčím podobným, jen je pravda, že finance jsou trochu někde jinde. Studovat při RD můžeš a pak se můžeš rozhodnout podle aktuální situace. Třeba najdeš nějakou fajn práci v tom co jsi dělala doposud… Nikdy nevíš, ale určitě je lepší mít na výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34391
24.7.20 13:02

Urcite studovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
24.7.20 13:39

Jestli je to tvůj sen, tak si za tím jdi. Já jsem tvůj opak, češtinu a dějepis jsem vždycky nesnášela a měla ráda matiku, takže mám ekonomii a počty ráda a proto jsem to taky vystudovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
24.7.20 13:51

Děkuji za příspěvky. To je můj problém, me zajímá více věcí a nedokážu se mezi nimi rozhodnout. Obdivuji lidí, co mají talent na jednu věc a jdou si za tím. Mě zajímají oba obory, oba mají své výhody a nevýhody. Ale v hlavě mám dva scénáře ( asi oba dva mylně ), v jednom jsem uspěchaná máma, která je věčné mezi nějakými poradami, meetingy, a kouká věčně do pocitace a bla bla, ale domu nosí prasulky, takže rodina je v klidu, děti mohou na krouzkymají, možná bude i chalupa atd…a druhý scénář, kdy dělám povolání, které má smysl, jezdím se studenty na exkurze, dovedu je k maturitě, mám prázdniny a čas na děti a manžela a žiju svůj život a koníčky…ale penez je mene, takže každý měsíc trošku stresik, jak to vyjde a samozřejmě šetření a říkání dětem, že tohle možná koupíme ale tohle až další měsíc…ach ty peníze…zlo :zed: :) proto mě zajímá, jestli si někdo nakonec zvolil povolání srdcem a ne rozumem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
24.7.20 13:55
@JajaMaja píše:
Děkuji za příspěvky. To je můj problém, me zajímá více věcí a nedokážu se mezi nimi rozhodnout. Obdivuji lidí, co mají talent na jednu věc a jdou si za tím. Mě zajímají oba obory, oba mají své výhody a nevýhody. Ale v hlavě mám dva scénáře ( asi oba dva mylně ), v jednom jsem uspěchaná máma, která je věčné mezi nějakými poradami, meetingy, a kouká věčně do pocitace a bla bla, ale domu nosí prasulky, takže rodina je v klidu, děti mohou na krouzkymají, možná bude i chalupa atd…a druhý scénář, kdy dělám povolání, které má smysl, jezdím se studenty na exkurze, dovedu je k maturitě, mám prázdniny a čas na děti a manžela a žiju svůj život a koníčky…ale penez je mene, takže každý měsíc trošku stresik, jak to vyjde a samozřejmě šetření a říkání dětem, že tohle možná koupíme ale tohle až další měsíc…ach ty peníze…zlo :zed: :) proto mě zajímá, jestli si někdo nakonec zvolil povolání srdcem a ne rozumem…

No musíš si zvolit co je pro tebe důležitější. Jestli peníze a materiální zabezpečení i za cenu většího stresu a méně času s dětmi nebo klid za cenu skromnějšího života. Ale nemyslím si, že práce učitele, by byla bez stresová práce, s exkurzemi, výlety a dovedení k maturitě. Myslím, že je sakra těžké učit a zaujmout mladé lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41153
24.7.20 13:59

@JajaMaja ty mas o klidu v ucitelske profesi stejnou predstavu jako ucitelky o praci v kanclu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
24.7.20 14:06

S tím souhlasím, stres to musí být určitě také, proto říkám, že oba dva s scenare jsou pravděpodobně mylne, ale takhle to v té hlavě mám a potřebuji si právě rozšířit obzory, jak jsem psala už v úvodu. Někdy se člověk rozhodne špatně jen kvůli tomu, že má mylné představy :). Ale v rodině učitelé máme, to samozřejmě není totéž jako vlastní zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23442
24.7.20 14:06

Navíc tato kombinace není tak vyhledávaná jako jiné. Možná bych si jen udělala pedagogické minimum a šla učit to co už umím.
Jinak jestli máš pocit, že jako učitelka budeš muset dětem odmítat věci a stresovat se před výplatou, tak…fakt jsi ekonomka? Podáváš to jako by to byla minimální mzda a měli jste kvůli tomu živořit.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
24.7.20 14:08

Už se nám ta diskuze zase odchyluje. Zajímá mě hlavně názor někoho, kdo měnil povolání :blush: ale děkuji i za názory ostatni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
24.7.20 14:14
@JajaMaja píše:
Už se nám ta diskuze zase odchyluje. Zajímá mě hlavně názor někoho, kdo měnil povolání :blush: ale děkuji i za názory ostatni.

Já se třeba snažila měnit povolání ještě před dětmi. Nebyla to tedy až tak velká změna. Ale bylo to těžké a nakonec jsem to vzdala, protože jsem byla ve věku, kdy jsem přemýšlela o dítěti a nechtěla jsem před MD začínat zase od nuly. Ale po RD povolání změnit chci. Ale je to prostě těžké, zvlášť pak s dětmi, nejsi už tak flexibilní, nemáš po nocích čas se učit apod. Ale také záleží jestli menis povolání z účetní na chůvu nebo opačně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 14:15

@JajaMaja Ty budeš asi hodně náročná, že? Já vím, že z učitelského platu bych dokázala uživit sebe i děti sama.

• Nahlásit
  • Citovat
19
24.7.20 14:32
@Anonymní píše:
@JajaMaja Ty budeš asi hodně náročná, že? Já vím, že z učitelského platu bych dokázala uživit sebe i děti sama.

Náročná asi jsem a myslím, že to není relevantní v téhle diskuzi. Jde mi o změnu povolání na nižší příjem, o zkušenosti někoho, kdo to absolvoval…zda litoval či nelitoval. Otázka mi přijde v pořádku, není osobní ani urážlivá. Pro mě je učitelské řemeslo něco krásného a přála bych si ho dělat a myslím, že by učitele měli být ocenění na úrovni lékařů či pravniku. Toť vše :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
24.7.20 14:34
@roba18 píše:
Já se třeba snažila měnit povolání ještě před dětmi. Nebyla to tedy až tak velká změna. Ale bylo to těžké a nakonec jsem to vzdala, protože jsem byla ve věku, kdy jsem přemýšlela o dítěti a nechtěla jsem před MD začínat zase od nuly. Ale po RD povolání změnit chci. Ale je to prostě těžké, zvlášť pak s dětmi, nejsi už tak flexibilní, nemáš po nocích čas se učit apod. Ale také záleží jestli menis povolání z účetní na chůvu nebo opačně.

Děkuji za názor, za vaši osobní zkušenost, to jsou přesně ty věci, nad kterými také přemýšlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
24.7.20 14:42
@JajaMaja píše:
Děkuji za názor, za vaši osobní zkušenost, to jsou přesně ty věci, nad kterými také přemýšlím.

Já to tenkrát vzdala, ale možná to byla chyba. Vzdala jsem to kvůli tomu, že jsem neměla kolem sebe žádného z kolegů, kdo by mi ukázal nebo řekl co se po mě přesne chce. Bylo to takové plácání od ničeho k ničemu a já se cítila totálně nevyužitá. Proto jsem to vzdala a šla dělat to co jsem aspoň trochu uměla. S penězi jsem šla tenkrát také o něco niž, ale nebylo to zas o moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama