Mam dát těhotná výpověď??

56
24.7.20 13:39

Mam dát těhotná výpověď??

Ahoj holky :mavam: Zajimal by me Vas nazor. Od brezna jsem v novem zamestnani (mestsky urad), kde mam smlouvu na dobu neurcito. Mesic po nastupu jsem zjistila, ze jsem tehotna. Jeste nemam po prvnim trimestru, takze je tahle informace zatim tajna. Po zkusebni dobe uz mam. Dle terminu to vychazi, ze bych behem prosince az ledna nastupovala na PPM. Momentalne se ve me pere otazka, zda si :think: :roll: nechat bezet smlouvu normalne a nebo se se zamestnavatelem domluvit a smlouvu pred nastupem na PPM ukoncit?? :? :think: Bude to moje prvni dite, takze je vysoka sance, ze po prvnim bude hned druhy a ktery zamestnavatel touzi po zamestnanci, ktery bude pul roku v praci a pak se treba na 7let neukaze.. :think: :roll: Nechci aby to vypadalo, ze jsem se chopila prilezitosti smlouvy na neurcito a okamzite do toho vlitla, prislo to neplanovane.. Jak byste se zachovaly? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9780
24.7.20 13:41

Rozhodně nedávat. Pokud by si měla pak hned druhý, tak nebudeš mít nárok na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
24.7.20 13:42

Prosim te, nemudruj, to je život. Je hrozna blbost davat vypoved. Nedej boze se neco stane, budes muset nastoupit…oni si poradí, vezmoi nekoho na zaskok a kdyz to pak nevyjde, tak dostanes odstupne ;)

• Citovat
  • Nahlásit
49036
24.7.20 13:46

@Xanti smankote, bud rada, ze mas dobrou pracovni smlouvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
24.7.20 13:48

Určitě výpověď nedávej, nikde není psáno, že vše vyjde podle tvých plánů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.7.20 13:49

@matkabagristy To ja samozrejme jsem, ale pripradam si hrozne blbe kvuli tomu, ze sotva nastoupim, tak jsem tehotna a vypada to jak kdyby to bylo schvalne.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.20 13:52

@Xanti Žádnou výpověď nedávej, nebuď hloupá. Aspoň budeš mít mateřskou a kam se po rodičáku vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
24.7.20 13:54

Jasně, dej výpověď a nech všechno na chlapovi :palec: Nechápu tuhle falešnou loajalitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49036
@Xanti píše:
@matkabagristy To ja samozrejme jsem, ale pripradam si hrozne blbe kvuli tomu, ze sotva nastoupim, tak jsem tehotna a vypada to jak kdyby to bylo schvalne.. :roll:

jeste jednou, nepokousej osud, nech si smlouvu bezet, mas se kam vratit. Obrovska vyhoda. Oni nekoho misto tebe najdou, je to jejich problem. Je to naposto bezna situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841

Rozhodne bych vypoved nedavala, to by snad nikdo soudny neudelal, ne? Nemyslim si, ze by to vypadalo nejak divne, kdyby mel nekdo kecy, jednim uchem tam, druhym ven, ale nepredpokladala bych to… ja zjistila tehotenstvi v rijnu, od listopadu jsem sla na PN a teda to zacinal v praci nejvetsi srumec (predvanocni, chripkova sezona atd)… opravdu jsem nepremyslela, jesrli to nebude vypadat blbe, jako ze odchazim zrovna pred tim nejhorsim obdobim, mela jsem co delat sama se sebou… clovek si tohle snad nevybira, ne? My se snazili od zacatku roku a proste to tak vyslo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22330
24.7.20 13:59

Ne. To by byla pěkná pitomost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.7.20 14:00

@Liška32 Ahaaa, tak tady se zrejme projevuje rceni “podle sebe soudim tebe” :potlesk: Ja jsem nic takovyho nerekla a ani me nic takovyho nenapadlo.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53775
24.7.20 14:00

Já čekala, že tu budeš na dvaceti řádcích líčit, jaká je ta práce strašná, zaměstnavatel tě terorizuje, taháš padesátkilový balíky a za dvanáctihodinovou směnu si smíš dojít jednou na záchod… A tvým jediným důvodem, proč zvažuješ výpověď, je to, abys nevypadala jako vyžírka? Kdo myslíš, že ti za to bude vděčný? Zaměstnavateli to řekni včas, bude mít pár měsíců na to hledat náhradu, rozhodně víc, než když dáš výpověď. Ještě kdyby to byl soukromník, co počítá každou korunu… Takhle by si asi klepali na čelo, možná by někoho napadlo, jaká jsi čestná, ale většinu lidí by nejspíš napadlo, že jsi úplně pitomá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
24.7.20 14:01

Neblbni a nech to jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25106
24.7.20 14:02

@Xanti Rozhodně bych nebyla hloupá a v práci normálně pokračovala do mateřské a pak byla na mateřské + rodičovské + třeba na další rodičovské a mateřské s běžícím pracovním poměrem.
Ono taky kolikrát člověk míní, pánbůh mění. Třeba si za 7 let budeš lízat všech deset, že se máš kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat