Reklama

Jakou rybičku pro předškoláka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.02.18 18:36
Jakou rybičku pro předškoláka

Ahoj holky, náš syn (5 let) si už rok přeje zvířátko. Po dlouhé úvaze a i po diskusi s ním jsme dospěli k tomu, že pořídíme rybičku. O psa bychom neměli čas se starat, kočky nemá muž rád, králíka jsme měli než se malý narodil a okousal úplně všechno (stůl, nohy od židle, kabely od počítače…), takže hlodavce ne, plazů a pavouků se bojím… Takže rybička je jediná volba. Nebo případně suchozemská želva by ještě připadala v úvahu. Prostorově bychom chtěli malé akvárko (buď Tetra Cascade 6,8 litru) nebo nějaké jakože bettarium (kolem 2-3 litrů). Jenže jsem četla článek, kde pán psal, že mít rybičku v tak malém akváriu je týrání, že se zblázní, že pořád jen plave dokola a po pár měsících jí z toho hrábne a umře. Což bych nerada. Na druhou stranu takové 20, 30litrové akvárium (nebo ještě větší) domů nechceme, jednak kvůli údržbě, jednak kvůli rozměrům. Tahle malá akvária prostě jednou týdně vymyješ, písek propláchneš a hotovo, a vejde se do dětského pokojíku. Chtěla jsem se zeptat na váš názor, jestli někdo máte malé akvárko a rybička si v něm vesele žije? Jaké akvárko případně doporučujete (jestli něco, co jsem zmínila výše, nebo jiné)? A dále jakou rybičku (chceme 1 rybičku) do něj? Děkuju za názory!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 28.02.18 18:39

Betu

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 28.02.18 18:40

@Pucalkovic Amina mluvím za sebe: měla jsem kočky, psa, křečky, rybičky, andulky… a ty rybičky považuju za snad nejnáročnější z nich :lol: V životě se mi nepodařilo to akvárko vybalancovat a pořád mi zarůstalo řasama nebo jiné problémy. Takže jsem to zabalila a rybičky doted považuju za něco, co bych znovu už nechtěla. Jinak každá rybička je jiná, některé potřebují k životu hejno, některé žijí samy. A stejně tak každá má jiné nároky na prostor. Já nejsem expert, jen vím, že hlavně ne kulatá akvária. Jinak pokud jsi z Prahy, koná se tam akvaristická burza, kde lze i nakoupit. Lidé by ti tam určitě hodně poradili co a jak. Mají i facebook.

laducha
Generální žvanilka 21476 příspěvků 28.02.18 18:43

Máme Betu, už asi 4 roky, a vypadá docela spokojeně 8)

lachtanice86
Kelišová 5752 příspěvků 28.02.18 18:45

Mám v práci betu.

Petruna21
Echt Kelišová 9859 příspěvků 28.02.18 18:47

Betu :palec:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 28.02.18 18:50

Větší akvárko, do něj jednu Závojnatku a ancitruse. Ancitrus je rybička, co žere řasy z akvárka, takže ho bude hezky uklízet a závojnatka je celkem velká, tak to bude vypadat hezky :) když budou spolu, podle mě to bude ideální. :palec:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 28.02.18 18:53

Betu bych nebrala, kdyby jste jí někdy chtěli pořídit kámoše nebo zvětšit akvárko s dalšími rybkami, tak by je beta šikanovala a štípala je.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5448 příspěvků 28.02.18 18:54

Určitě betu. Jen mně přijde, že ta malá akvárka jsou potom plná vodního kamene. Byli jsme teď u známých a bylo takové opatlané vodnímm kamenem. Nvím, jestli to byla špatná údržba, ale docela ošklivé bylo. :(

Pipet
Generální žvanilka 24071 příspěvků 28.02.18 19:42

Jo, jednu rybku bettu, ale proboha vygoogli si, co opravdu potřebuje, aby byla spokojená, ne aby „to vydržela“.
Nic pod 20l neeeee… A malé akvárium je složité na údržbu. Čištění akvárka není o tom, že ho vyliješ, všechno vymyješ a dáš novou vodu 8o, v tom akváriu fungujou nějaké procesy, žijí bakterie, jako není to žádná sranda :nevim:
Bettky mají smůlu, že toho právě hodně přežijou :nevim:

@SannaZ četla jsi, jaký objem zakladatelka plánuje??? Závojnatku ne! Je to jezírková ryba. A ancistrus, který hravě doroste 20cm… 8o To by mu tam mohla přihodit i skaláru

Pipet
Generální žvanilka 24071 příspěvků 28.02.18 19:44

Co achatiny? - šneci. Ale potřebujou pak docela dost místa.

Hlodavci - tak když nebudou mít volný pohyb po bytě, nezničí nic :nevim: Kromě toho králík není hlodavec :mrgreen:

Se suchozemskými želvami nemám zkušenost.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 47206 příspěvků 28.02.18 19:47

1. Hlavně nepořizuj 2-3l akvárko nebo podobnou mučírnu. (Prosím, pindy o betách v loužích, si nechte od cesty, vážně mě nezajímají. )
2. Myslíš, že to co popisuješ jako jednou týdně vyměnit vodu, vymýt, propláchnout je něco méně oproti tomu jednou týdně, při dobrém záběhu mnohem méně, vypustit max. polovinu akvárka, vymýt filtr, odkalit a napustit vodu? Věř, že ne :lol: My máme akvárko vyčištěné během půl hodiny, a to máme 250l ;)
3. Chcete-li skutečně jednu rybu, tak určitě betu. Do většího se dají dát i k betě ryby, ale takový, aby je beťák neumlátil.

Kajuska89
Stálice 56 příspěvků 28.02.18 19:48

My máme Betu ve 3 litrovém akváriu Marina Betta Kit Zen. Máme jí déle než rok a vypadá spokojeně :-) Údržba akvárka je velmi snadná.

Janee19
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 28.02.18 20:27

Rybicka je nejhorsi pro dite, nepomazli se, koukani omrzi, udrzba narocna. Co krecek? Zlatak je celkem mazel, ne takovej vrzal jako dzungarak, nemusi se vencit, muzete ho vzit a dovcu… Kdybyste byli z Prahy a okoli, mam klec s vysokym dnem, takze ani nedela bordel ;)

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 27 inzerátů 28.02.18 21:08

@Pucalkovic Amina mám stejně starého syna a v léťě umluvil dědu na rybu. Takže když mi prarodiče vraceli po víkendu syna tak s Betou a 2 litrovým betárkem :roll: Čištění taky nebylo tak snadné a rychlé jak by se zdálo. Aby jsme rybu netrápili tak jsme koupili 20litrové akvárko a k rybě ještě dokoupili šneky co požírají řasy. Čistím asi co 14 dní. A hlavně teď akvárium dělá v obýváku okrasu, to mini betárium bylo strašně ošklivé. Pokud trváte na rybě tak ji prosím pořiďte alespoň to 6ti litrové akvárium.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama