Jakou sedačku?

Anonymni
14.10.09 14:47

Jakou sedačku?

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Potřebuji rychle koupit větší autosedačku, jelikož
se nám do vajíčka Natálka v zimním oblečení prostě nevejde.
Podle testů jsem byla rozhodnutá pro Römer Safefix plus ISOFIX TT. Zkoušela jsem ji tam dát v zimní budně a měla jsem pocit, že tuto autosedačku bude mít zase jen na chvilku. V osmi měsících má 10 kg a 80 cm.
Nevíte jestli je nějaký rozdíl ve velikosti autosedaček Römer? Myslím tím
kategorii 9-18 kg. Nejlépe s ISOFIXem. Nebo jsou stejně bezpečné i ty bez ISOFIXu? Jde mi především o bezpečnost. A co potahy? Je v tom nějaký rozdíl?
Taky jsem četla, že do Fordu S-Max nejdou sedačky s ISOFIXem (uvažujeme o něm do budoucna). Nebylo by řešení dát pod podpůrnou nohu nějaký tvrdý podklad, aby noha netlačila na schránku?

Moc díky za názory.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7138
14.10.09 14:54

Römer Safefix plus ( ev. TT ) je největší sedačka 9-18, větší sedačka snad není, a dítě se tam vejde bez problémů- nesmíte ho tam cpát v nějaké péřové bundě- to se tam pak nevejde, jak jsem již dával mnohokrát, tohle je moje dcera v King plus( je to stejná vanička jako Safefix a vešla se do 4,5 roku 106 cm, 16,5 kg:
http://img.mimibazar.cz/…/f785877.jpg /> s tím Ford S-Max je problém, že tam nesmíte dát anio Safefxi plus- to kvůli té noze, ale ani tam nemůžete dát Safefix plus TT- protože nemá oko na pás, a tak ji nepřipoutáte, takže z isofixových jedině Römer Duo plus, nebo neisofixovou Römer King plus - ten má stejně jako ty isofixové 4 hvězdičky, takže z bezpečnosti stejné( liší se několika desetinami)
a potahy nejlepší na údržbu jsou trendline

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.10.09 15:13

Jakou sedačku?

Moc děkuji za odpověď.
Nevíte náhodou jak je to s Ford Galaxy? Tam jde sedačka s ISOFIXem?
A ty ostatní sedačky od Römer jsou prostorově srovnatelné s Safefix Plus TT? Nebou jsou menší?
Moc se mi nechce věřit bezpečnosti sedačky bez ISOFIXu. Vždyť pokud mi isofix zacvakne kov na kov, tak to musí být bezpečnější než upásání pásem, ne? Máme vajíčko Peg Perego Prima Viagio Tri fix s isofixem a pokud to srovnám s vajíčky, co se poutají jen pásem nedá se to přece srovnat. Nebo se pletu? A kterou sedačku byste volili vy z těch tří?

Moc díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
7138
14.10.09 16:03

Galaxy a S-max jsou stejné, a jdou tam stejné sedačky, takže isofixová sedačka tam jde pouze Römer Duo plus- ta je menší oproti Safefix plus- respektive Duo je standartní rozměr jako používá většina výrobců, ale nové safefix plus( king plus) jsou o 15% zvětšené.
Samozřejmě že jsou sedačky s isofixem lepší, lépe to drží, je to přímo kov na kov, u pásu je vždy nějaký průtah, ale třeba v případě Römer Safefix plus a King plus mají obě stejné 4 hvězdičky, takže v tomto konkrétním případě je ta bezpečnost skoro stejná , ale další rozdíl je v tom, že ten isofix se rycjhleji poutá než pásem atd. ( u vajíček je to o něčem jiném, tam rozdíl isofix nebo pásy vždy dělá nejméně jednu hvězdičku v bezpečnosti, tam se to projeví hodně, ale nové sedačky 9-18 jako King plus , které mají dodatečné dopínání pásů se už hodně dostávají na úroveň isofixových)
Do Ford S-Max/ Galaxy doporučuje výrobce používat Römer Duo plus- má ji vyzkoušenou,testoval s ní auto na crashtestech tak bych volil tu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.11 18:18

isofix

Ahoj, nemáte nekdo zkušenosti s autesedačkou 9-18 kg do Hondy jazz? Chceme sedačku s Iso-fixem a nejlépe Maxi-cosi nebo Romer - obě značky mají ale doporučeno tam autosedačku s isofixem nedávat - bohužel netuším proč. Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.11 19:40

Dobrý večer, ráda bych se zeptala..máme Romer Kind plus a musím říct, že mě deptá, pokaždé když přijedeme autosedačku vyndavat - nemáme garáž a auto nám už dvakrát vykradli :-? :-? jen mě napadlo, nemůže to mít vliv na bezpečnost, když se s autosedačkou neustále manipuluje??

• Nahlásit
  • Citovat
3950
3.2.11 21:03
Anonymní píše:
Dobrý večer, ráda bych se zeptala..máme Romer Kind plus a musím říct, že mě deptá, pokaždé když přijedeme autosedačku vyndavat - nemáme garáž a auto nám už dvakrát vykradli :-? :-? jen mě napadlo, nemůže to mít vliv na bezpečnost, když se s autosedačkou neustále manipuluje??

taky tak je to problem ted mám pujenou starou cca 12 let starou chicco :oops: protože diky romerce nám vymlátili okno u auta aby nám mohli romerku ukrást a opravdu kradli jen tu sedačku a ted si lámu hlavu kterou vybrat romer už nechci ani maxi cosi protože tady se kradou na obednávku i před tesckem to vim přimo od policstu kteři mě upozornili co se divim když si koupim nejkradenejši autosedačku mam pocit ovšem že pokud si nekoupim již zminované sedačky tak koupim šunt u ktereho zase riskuji život ditěte tak babo rad a věčné nošení domu je taky příšerné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6385
3.2.11 21:08

Ježíš,nemolko,nestraš…taky mám v plánu koupit Maxi-cosi…měli jsme v autech sedačky od MC ,teda ještě máme-sedáky,9 let v kuse… 8-o Nikdy nám je neukradli,tak teď teda vyberu nějakou ošklivou a hnusně barevnou,nebo co…ať vydrží…Teda jednou nám ukradli auto celé,i se sedačkama a 8 balíkama pamprsek v kufru 8-o 8-o 8-o .Tak asi sedačku schovávat před Tescem do kufru,nebo co? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.11 21:23

Useknout jim ruce :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
3.2.11 21:40

Nemolko, a mela jsi na nií ten letni potah?

Ja na sedackach od Romer mam ty sede potahy a jak je deti spini, tak sedacky !naoko! vypadaji jako nejvetsi sunty :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6385
3.2.11 22:12
ka-tka píše:
Nemolko, a mela jsi na nií ten letni potah?Ja na sedackach od Romer mam ty sede potahy a jak je deti spini, tak sedacky !naoko! vypadaji jako nejvetsi sunty :-D

Dobrý tip! Koupím rovnou s potahem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3950
3.2.11 22:39

TO JE DOBRY IP ALE MÁM UŽ OBAVY ŽE BY MI TO MOC NEPOMOHLO omlouvám se caps lock tady už domu raději tahaji všichni autosedačky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PekyMaty
5.4.11 09:25

Ahoj, prosím o vysvětlení co je to ten Isofix?Blbá otázka,ale nevím co to je.Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
13324
5.4.11 09:28

http://www.malvik.cz/…l/111625.jpg

je to taková základna, kterou máš napevno namontovanou v autě - zacvakne se za úchyty v sedadle auta. a do ní už pouze nasazuješ vajíčko a nemusíš ho poutat pásy. je to bezpečnější uchycení než pouze těmi pásy. ale starší auta nemají úchyty na isofix. pro ilustraci jsem přidala obrázek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.11 10:12

Myslim ze to neni zcela pravda. Isofix jsou ta kovova oka v aute. Starsi auta isofix nemaji. Vajicka na isofix jsou s touto zakladnou (nevim jestli mohou byt i jine). Vetsi autosedacky po smeru maji takove listy ktere se zahaknout do tech isofixovych ok.

Kazdopadne nova auta isofix maji. A u starsiho se podivej pod sedak. Sedacky jsou sice mnohem drazsi, ale je to dalsi stupen bezpecnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama