Jakou vanu?

76
15.2.15 13:23

Jakou vanu?

Ahojky, poradíte mi prosím? Rekostruujeme koupelnu ve zděném paneláku a jsme před dilematem, jakou vanu. Někdo je striktním zastáncem plechové, někdo naopak akryl. Setkali jsme se s názorem, že např. barvení vlasů doma při akrylu je nemožné, že to nechá na vaně fleky, pěny do koupele a dětské blbinky také, jaká je údržba, zda skutečně akryl „pruží“, až je nutno přesilikonovat „usazení“. Prý akryl udrží déle teplou vodu. Cenu bychom rádi udrželi na max. 7000,– Kč. Co byste doporučili? (z plechu jsem koukali na JIKU a Rolltechnic, z akrylu RAVAK Classic nebo Vanda II. Rohová se nám nevejde. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7638
15.2.15 13:31

Ravak a Polysan je dobrá volba, jedině akrylová vana. Barvíme se doma běžně, a máme starší vanu Teiko a není na ní žádný flek…Doporučuji koupit přes prodejce a ne přes internet, prodejce ručí za vše, přes internet se ničeho nedovoláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
15.2.15 13:36

My máme akrylovou a flekatá není, vlasy si tam barvím taky, sem tam nějaká sůl do vody… Silikon na krajích teď ale opravdu budeme muset zaspravit.

• Nahlásit
  • Citovat
517
15.2.15 13:39

My máme plechovou už 20 let u našich a nyní rekonstuujeme na domečku a máme koupenou zase plechovou. Z méno pohledu je prakticky nezničitelná a sice studí, ale tak od toho si ji napustím teplou vodou a pak nestudí, navíc pod tu naši budeme dávat zateplení, aby právě ta voda tak nechladla. U plastových hodně záleží na výrobci a na kvalitě. Je pravda, že znám spoustu lidí, co mají akryl a nadávají právě, že se jim tam dělají fleky, jak píšeš. Ale zase někteří (mají vany dražší) říkají, že jim to nedělá. Nechtěli jsme riskovat, že s našim štěstím skončíme zklamaní a s fleky, máme ocelovou Jiku a jsme spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3051
15.2.15 14:03

Ano pod plechovou dát zateplení, akrylová choulostivá na škrábánce a čistit pouze jemným hadříkem bez písku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49137
15.2.15 14:12

Máme akrylovou, tuším zrovna ten Ravak, ale tím si nejsem jistá, my jsme byli ve zdejším koupelnovém studiu a nechali si tám udělat návrh koupelny vč. materiálu, který dodali, flekatá není. Čistí se dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
15.2.15 14:24
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
15.2.15 14:30

K akrylové vaně doporučuju hadici ke sprše potaženou plastem. Mám jen tu kovovou a podrápaný bok a dno vany v místě u vodovodní baterie, jak tam každej tou hadicí mrsknul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2336
15.2.15 14:36

Brácha má akryl asi za 6tis, velkou rohovou a po 3 letech provozu vypadá dost použitě, my máme plechovou Jika za asi 1600Kč, a jsem max. spokojená, chtěli jsme hlavně kvůli psovi aby jsme ho v ní mohli koupat a nepoškrábala se, okamžitě přejímá teplo z vody, takže žádné vyhřívání není třeba a myju pískem a žádný škrábanec, a to jsem v ní jeden čas i myla nádobí protože nám předělávali dřez :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7638
15.2.15 15:50

POzor, vana za 6 tis. nesplňuje to, co vana za 10 tis. Je to o úspoře materiálu. Já jen říkám, co znám, jelikož firma, ve které pracuji, v těchto věcech obchoduje přes 15 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2336
15.2.15 16:28

@pannda to je bohužel pravda, brácha si vanu kupoval s tím že je v té „levnější“ kategorii, proto to píšu, ale jsou lidi kterým to příjde drahé a slibují si od toho víc :nevim:

Proto mám plech a jsem spokojená ikdyž tam se ty ceny taky liší o velké částky ale podle mě se tam toho nedá zas tolik zkazit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
15.2.15 16:28
@pannda píše:
POzor, vana za 6 tis. nesplňuje to, co vana za 10 tis. Je to o úspoře materiálu. Já jen říkám, co znám, jelikož firma, ve které pracuji, v těchto věcech obchoduje přes 15 let

A doporučila by jsi mi něco? Máme tam místo na 160×70 a prý Ravak je dobrá značka. Co myslíš? Vanda II není dobrá volba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7638
15.2.15 17:11

Jak jsem psala výše…Ravak je česká značka, Polysan také…S těmito výrobky máme dobré zkušenosti. Pak máme velice dobrou spolupráci s HÜPPE, ale to jsou sprchové kouty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
15.2.15 18:26

Tak já nedám na akrylovou dopustit. Oproti plechové nestudí, neklouže a čistí se dobře. Nějaký škrábanec tam je, ale je vidět jen když je v tom špína :mrgreen: Pokud by mě to hodně vadilo tak se to prý dá přebrousit a přeleštit a je zas jak nová. Ale s konkrétním typem neporadím, máme ji už 10 let a ani nevím co je to zač :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9336
15.2.15 23:41

Plánuju rekostrukci koupelny a půjdu určitě do plechové… Máme starou asi 40 let, sice je ošoupaná a někde smalt poškozený, ale drží pořád. Plastovým vanám nevěřím a zas vanu za 15 tis. pořizovat nechci, rychleji chladnoucí voda mi opravdu nevadí :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama