Reklama

Jakou vybrat velikost botiček?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luciej
Povídálka 11 příspěvků 03.05.11 10:41
Jakou vybrat velikost botiček?

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Koupila jsem synovi letní botičky, jsou dole na obrázku. Vybrala jsem velikost 20, ale doma se to manželovi moc nezdálo. Synovi je 14 měsíců a velikost nožičky má tak cca 125 mm. Botičky mají vnitřní stélku 131 mm. Jsou mu teď dobře, ale léto je před námi. Tak mi naše hodná paní lékárnice půjčila domů ještě č. 21, ať si to v klidu rozmyslíme. Číslo 21 má vnitřní stélku 138mm, teď mu jsou větší, ale nerada bych během léta kupovala ještě jedny, protože stály 585 Kč. Které by jste vybrali vy?
Moc děkuji za rady.
 Lucka

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anomiska
Kecalka 480 příspěvků 03.05.11 10:48

Ahojky :-) Já vždycky kupuju botičky s rezervou cca 1,5 cm (to je maximum) a dle odborníků je to v pořádku.

cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 03.05.11 10:48

tak hlavně, na léto jsi měla j´kupovat botičky až v létě. Je pravda, že ta nožka mu vyrůst může :nevim: . já bych teda určo vybrala tu větší velikost.

Aliik
Echt Kelišová 8277 příspěvků 03.05.11 10:50

Ahojda, boticky uzavrene maji byt o 11-16mm vetsi, sandalky o 8-13mm vetsi :wink: Mene nez 8mm v zadnem pripade nebrat, to mu bude male ze par tydnu, 5mm je nutny nadmerek pro volny pohyb prstu pri noseni, o tolik by mu mely byt vetsi porad :wink:
Mimochodem ja ted kupovala sandalky, mala ma nozicku asi 133mm, a mela jsem na vyber bude 140mm, nebo 147mm, tak jsem samozrejme vzala tech 147mm, 14mm nadmerek je jeste OK a do leta ji nozicka doroste :wink:

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 03.05.11 10:55
motika píše:
tak hlavně, na léto jsi měla j´kupovat botičky až v létě. Je pravda, že ta nožka mu vyrůst může :nevim: . já bych teda určo vybrala tu větší velikost.

v lete uz zadny slusny boty ke koupi nebudou :wink:

jinak bych to napsala stejne jako Aliik :wink: :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 03.05.11 10:56

Co se týče nadměrku, přípustný je 5 až 18 mm, doporučený je 7 až 12 mm..
Pokud je nadměrek větší, je to taky špatně. Dítěti noha v botičce plave, namáhají se svaly a klenba, neplní to svůj zdravotní účel. Někdy se stane, že nožička vyroste skokově a prostě bude nutné koupit dvoje boty za sezonu. Nám se taky stalo, ale jen, když byly děti malé, teď už ne, teď většinou sezonu vydrží a syn má teď na jaře boty od podzimu.

Taky záleží, jaké bude počasí. Pokud bude syn nosit sandálky už teď, jako domácí obuv, koupila bych velikost 20, velikost 21 je fakt velká, vzledem k tomu, že se jedná o 20 měsíční dítě..Pokud je bude nosit až za měsíc, já bych s koupí počkala, protože za měsíc může být nožička jiná..
Nevím, ale zatím jsem nepovažovala za vhodné dát dítěti sandály, i když bylo teplo, bylo to jen pár dní,byly kaluže a děti chodí na písek..

OT - 585 Kč je minimum, které můžeš za opravdu kvalitní botu pro dítě dát. Pokud budeš dítěti chtít kupovat kvalitní atestované boty i nadále, připrav se na vyšší částky, nejméně o pár stovek :kytka:

luciej
Povídálka 11 příspěvků 03.05.11 10:57

Dneska tedy to počasí moc letně nevypadá :-D , ale předpokládám, že už mu je budu dávat, když bude hezké počasí. V létě potom už není žádný výběr, tak si nemyslím, že bych je kupovala tak moc brzo. Staršímu už jsem taky koupila páskové boty. Nebo kupujete letní boty až dýl?

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 03.05.11 10:58
luciej píše:
Dneska tedy to počasí moc letně nevypadá :-D , ale předpokládám, že už mu je budu dávat, když bude hezké počasí. V létě potom už není žádný výběr, tak si nemyslím, že bych je kupovala tak moc brzo. Staršímu už jsem taky koupila páskové boty. Nebo kupujete letní boty až dýl?

my uz mame sandale doma asi 14 dni :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 03.05.11 10:59

Já ještě počkám, u nás je výběr i v létě. Navíc, já hledím na kvalitu a zdravotní účely, vzhled ani tak ne..

luciej
Povídálka 11 příspěvků 03.05.11 11:06

Myslíte, že Santé dělá špatné boty. Je to zdravotní obuv. Koupila jsem je poprvé, tak nevím, ale já od nich boty mám a jsem s nimi docela spokojená. Tomu staršímu jsem většinou kupovala Essi nebo Wink, tak zatím s touto značkou v dětském provedení nemám zkušenost, ale vypadají docela hezky propacované. Musím říct, že na botech až tak nešetřím a 600 Kč mi nepřijde zas tak málo. Věšinou se v této cenové relaci pohybujeme s letníma botama a keckama. Zimní kupuju tak za 900 Kč, teda pro toho staršího, tomu jsou 4 roky.

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 03.05.11 11:13

Malá měla sandály od Santé, teď má od Santé jarní boty, jsou v pořádku, sedí. Akorát vzhedově fakt nic moc, u této značky je důležitější ortopedické hledisko, ne vzhled. Já je pořád považuju za levnější boty - vzhledem k jiným, kde bych dala za sandálky a boty ještě o 200 víc, s tím, že budou „hezčí“

Já jsem to nemyslela špatně :kytka: Pokud jsem byla blbě pochopena, omlouvám se..Taky kupuju kvalitní certifikovanou obuv i staršímu pětiletému dítěti s nohou 29. Někdy je problém kvalitní obuv v těchto velikostech sehnat, hlavně sandály s plnou patou, většinou seženu, ale ceny se fakt pohybují někde jinde.
Já ale prostě děti do levnější obuvi např. od Daichmana, kde je u tenisek zúžená špice a plochá stélka, obouvat nehodlám. Do obuvi ze stánku vůbec ne..

600 mi málo nepřijde, ale na botech nešetřím :mrgreen:

luciej
Povídálka 11 příspěvků 03.05.11 11:20

To je v pohodě :-D Jenom se chci ujistit, že kupuju boty, které jsou vcelku kvalitní. Občas člověk neví, někdy koupíš i drahé boty a nějsou třeba až tak dobré. Já musím říct, že vzhled až tak moc neřeším, protože mám kluky. Kamarádky s holčičkami vybírají podle vzhledu, ale musím říct, že někdy ne až tak podle kvality. Já spíš koukám, aby byly zdravotně nezávadné, ten starší stejně chodí do školky a kdyby jste viděli s jakýma botama chodí domu, když je paní učitelka v takovém počasí jako je dnes, vypustí na zahradu, tak to je opravdu něco, ale to asi všechni znáte :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 03.05.11 11:27

Mám holčičku a na vzhled zase tolik nekoukám. Budu to řešit, až bude chodit třeba pravidelně do divadla, tak k sukýnce, ale na to jedno nošení nebo nošení jedenkrát za měsíc budu ochotna i slevit s kvality, nemám na to, abych dala tolik peněz za boty, které si vezme občas. Chodíme jen na dětské loutkové divadýlko a tam je to jedno.
Chodíme sice i do města, na zmrzlinu apod., ale stejně nejčastěji na písek, hřiště, k vůli tomu nebudu kupovat více bot..Taky pravidelně čistím..

Syn chodí občas do divadla ze školkou, nosí k riflím a košili svoje kožené Pegres(akorát je vždy vyčistím od písku, nastříkám :-D ), které nosí i normálně běžně, má tedy jedny levnější přezouvací tenisky s ortopedickou vložkou, ale ty mu dávám vyjímečně.

Nejvíc mě dojímá, jak maminky koupí dítěti drahé, kvalitní a zároveň pěkné boty a dítě si je stejně smí vzít jen svátečně,aby se nezničily. Na venek nosí levné tenisky :mrgreen: To potom mizí účel, zdravotní hledisko obutí. Levnější obuv, byť s ortopedickou vložkou z lékárny za 100 Kč, skutečně není OK.

Jana206
Nadpozemská drbna 26401 příspěvků 03.05.11 11:28

Syn má ve školce i gumáčky. Má nakázáno si je vzít, když je extra mokro. Dnes prší a to dost, ven nepůjdou, ale když je mokro, chodí. S tím souhlasím, i já s dětmi chodím ven skoro za každého počasí, když neleje..Ale kožené boty by se mu promáčely. Zase tu chvilku mu gumáčky taky neublíží. Ale obě moje děti, většinu času, co jsou venku, nosí kvalitní boty.

luciej
Povídálka 11 příspěvků 03.05.11 11:31

Já to neřeším, do školky nosí kvalitní boty, večer maminka omyje a vyčistí :-D Na zahradu máme levnější tenisky a hlavně gumovky, ty miluje. Je to jeho nejoblíbenější obuv :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >