jaký je druhý porod?

204
8.2.06 10:26

jaký je druhý porod?

Ahoj maminky, jelikoz uvazujem o 2. diteti, a jen tak pro info by me zajímalo , jestli byl vas 2. porod lepsi, horsi, atd. Slysela jsem , ze vetsivou byvaji rychlejsi, ale zase bolestivejsi. treba moji mamce trval 1. porod 4 hod. a druhy 2hod. U me první pouze 2hod. , tak abychom vubec stihli vyjet :lol: . dekuju, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2793
8.2.06 10:35

Já měla první porod slušný,PA to aspoň tvrdila,že na prvorodičku to byl jeden z lepších porodů.Byla jsem na vyvolávačce a bolesti jsem měla asi 9 hodin,těch prvních 5 h to byla brnkačka,to jsem si víc užila při menskách,pak už šlo do tuhého.
Druhý prod byl děsnej fofr.Byla jsem opět na vyvolávání,večer jsem dostala tabletu do děl.hrdla,ráno v sedm jsem vstala s tím,že nějaké ty bolesti jsou,odešla mi zátka,v osm jsem dostala klystýr,o půl deváté mi píchli vodu a devět se malá narodila.Prý kdyby mi rupla voda doma,tak ani nedojedem,máme to do porodonice 25 km.
Kdybych někdy ještě čekala třetí mimčo,tak budu trnout,jestli to do porodnice stihnu.
A od všech kamarádek jsem vesměs slyšela,že druhý porod opravdu bývá rychlejší.Není to tak vždycky,ale většinou to platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
8.2.06 10:35

Ahoj Míšo,
můj první porod byl na vyvolání, celkem rychlý a celkem boelstivý (který ne, že :lol: ?).
U druhé už jsem vyvolání měla domluveno, ale malé se chtělo už v noci, takže nás trošku předběhla. Bylo to daleko rychlejší, míň bolestivé a celé víc v klidu :) - už jsem věděla, co a jak.......
Děti mám po roce, takže je to určitě dáno i tím. Ale fakt základem všeho bylo to, že už jsem vyjukaně nečekala, co strašného se bude dít :wink: .
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
8.2.06 10:53

ahoj, já slyšela, že druhé porody většinou bývají rychlejší, obzvlášť když jsou brzo po sobě-např. po deseti letech už rodíš skoro zas jak prvorodička… ale vždy to tak být nemusí…i ten druhý může být horší…ale každopádně prý většina je rychlých a pokud jsi poprvé rodila takto rychle, tak myslím, že to podruhé bude taky fofr:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2446
8.2.06 12:49

Ahoj holky ,tak já měla první porod 24 hodin , druhý po roce trval pouze 12 hodin , takže brnkačka :P ,hlavu vzhůru , to zvládnem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
8.2.06 13:02

Ahojky

Tak muj prvni porod byla rychlost :D vecer jsem dostala tabletku na vyvolani porodu,probudila jsem se az rano v 8.00h s bolestma(jak pri menstruaci,nic hrozneho),a v 10.03 se mi narodila dcera :D ani jsem nevedela,ze je venku :oops: porad jsem cekala ty velke bolesti :D

Ted jsem tehotna po 6letech,jestli porod bude jako ten prvni,tak se i tesim,jestli bude jeste rychlejsi,tak to do nemocnice stihnem jen tak tak :D ale rychleji to snad uz nejde :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
8.2.06 13:08

ahoj,
tak ja jsem vyjimka potvrzujici pravidlo. Muj prvni porod trval 12hod, druhy 44hod.?!?!:( No uprimne, sranda to nebyla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
8.2.06 13:09

Ahoj,
tak já měla první porod rychlý a moc ráda bych druhý stejný.
Ráno kolem šesté přišly první kontrakce. Tak do deseti dopoledne to bylo OK. Pak od deseti do dvanácti se intervaly zkracovaly z 10 min. na cca 7-8 min. Dle předporodního kurzu jsme pořád čekali, abychom nebyli v porodnici brzo a nakonec to bylo o fous.
Vyjeli jsme něco po dvanácté, dorazili 12:45 (byl šílenej provoz) a Mates se narodil ve 13:06! Já jen došla na příjem, tak po mě hned skočili a šup na sál. Až na sále mi sundavali popdrsenku a ponožky mi zůstaly :lol:
Bylo to supr rychlé a bez problémů. I když jsem si v tu chvíli myslela, že už to znovu nechci zažít, jelikož to docela bolelo a už nebyl čas na epidurál, tak druhý porod bych moc ráda stejný.
Budu si ale muset vyhlídnout bližší nemocnici nebo nečekat na kontrakce po 4 minutách (to se pak v autě špatně vydejchává :wink: ).
Všem budoucím mamčám klidný porod a nám druho a vícerodičkám taky!!!!
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
8.2.06 13:45

Ahoj,první porod 14 hodin,druhý 8. Jela jsem na něj přímo z oslavy prvního syna-jsou narozený stejný den :) Tak neboj,podruhý to bývá kratší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.2.06 14:31

Ahojky

Tak já jsem rodila celkem 3× - poprvé 12 hodin - 4,2kg, podruhé 1,5 hodin -
3,5kg, a potřetí 1,22 hodin - 4,55kg - takže bych řekla, porody rychlý, a řekla bych, že záleží i na „velikosti“ dítka. Rozmezí mezi porody -15 a 14 měsíců..

Takže se nebojte - všechno dobrý.....

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
720
8.2.06 15:08

teda Věro,to je bomba. Takový cvaldové tak rychle za sebou 8O Naše třetí je teprve ve fázi příprav,tak obdivuju :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.2.06 15:25

jaký je druhý porod

Ahojky…muj prvni porod pred deseti lety trval 16hodin a byl po vyvolani…silne bolesti po 2minutach asi 6hodin…no des…pred 14dny jsem rodila podruhe…mala si davala take nacas,ale nastesti porodni bolesti prisly bez vyvolani…trvalo to 8hodin a kdyby mi pichli driv vodu,asi by to bylo i kratsi…bolesti celkem v pohode,jen posledni hodinu to stalo za to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.07 23:16

Já jsem rodila 24 hodin, tablety jsem dostala 3 do hrdla a taky něco do kapáku. Strašně bych chtěla druhé mimi, ale mám úplně panickou hrůzu z porodu. Nejsem žádná citlivka, ale něco tak strašného jsem nikdy nezažila.Po porodu mi každý říkal, že mě to brzo přejde, ale já fakt nevím, jak se toho pocitu hrůzy zbavit. Když si představím opět ty muka v porodnici…(a to jsem byla celou dobu na balónu ve sprše-takže relativně pohoda). Jediné, co mě uklidňuje je to, že u 2 dítěte je porod většinou lehčí. Máte taky někdo takou zkušenost??kača

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.07 23:17

Ještě jsem zapomněla napsat, že už jsou to 4 roky od porodu, a pořád se tak děsivě bojím dalšího porodu.kača

• Nahlásit
  • Citovat
133
12.3.07 19:38

Ahoj,

já jsem první dítko porodila v únoru 2005. Porod byl celkem rychlý - v 11.51 mi praskla voda, bolesti začaly až kolem 13. a malá se narodila v 18:43.

Druhý dítko se mi narodilo před 12-ti dny. Voda mi praskla kolem 11:18 - 11:30, bolesti začaly kolem 12:30 a Alešek byl na světě v 16:18. Nejhorší byla poslední hodina, kdy jsem měla nutkání tlačit a musela jsem to rozdýchat. To bylo horší, než stahy.

Když oba porody porovnám, tak pro mě byl těžší ten druhý porod :( .

Ale teď už je to vše za mnou a už jen čekám, až se mi zahojí poporodní zranění. To mě trápí mnohem víc.

Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama