Jaký koupit kočárek a vajíčko

9
3.8.21 22:00

Jaký koupit kočárek a vajíčko

Dobrý večer, čekám první dítě a vůbec nemám zkušenosti jaký kočárek. Prosím zda by jste mi poradili na co se zaměřit, co by měl mít a co ne. Bydlíme na vesnici, cesty všelijaké. Prý je lepší 2v1 a vajíčko zvlášť. V autě máme isofix. Prosím o doporučení kočárku a vajíčka, cenově dostupné cca do15.000kč a nejlépe barevný. I když co se tak dívám tak jim barvy asi došli 🤣 děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
129
3.8.21 22:26

Vajíčko určitě kvalitní. Klippan Dinofix, Nina, Cybex. Na isofix je to blbovzdorné, ale někdy si vajíčko pořádně nedáš do ležící polohy. Na pásech se ti podaří lépe vyřešit případný sklon sedaček. Co se týká kočárku, lépe jen hluboká korba a pak si koupit sportovní kočárek, který ti bude vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
3.8.21 22:53

Kocar kupuj podle podvozku - co nejnizsi hmotnost, dobre odpruzeni, jaka kola, snadne skladani, vhodna rukojet, pripadne pribrzdovaci brzda na cestu z kopce.
Na to nacvaknes korbu -zase nizka hmotnost, moznost odklopeni boudicky, vetrani, za me je lepsi neplastova - je lehci, dycha.
Sportak - polohovani nozicek a zad zvlast, vysoka nosnost, nizka hmotnost, pohodlnost polohovani zad, velka striska kvuli slunicku, vetrani ve strisce, okenko nahore ve strisce, dobre ovladatelne a prostorne ksiry.

Barva az nakonec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
3.8.21 22:56

Taky letos vybíráme :-) Určitě jen dvojkombinaci, protože ty vajíčka v troj jsou prostě na prd. My budeme mít cybex aton 5 s největší pravděpodobností. Zajímavé zjištění pro nás bylo, že na připevnění na isofix musíš mít dokoupenou základnu k tomu vajíčku, jinak to nejde, takže nás to vajíčko takto vyjde asi na 6000 Kč.
Jinak jsou kvalitní kromě cybex ještě i britax vajíčka nebo i maxi cosi.

My máme vybraný kočárek Easywalker rudey, ale ten není do 15 000 Kč. Jinak dobrá značka kromě EW je Britax, zajímavé jsou také česká značka Tudore jak cenově tak i výbavou- mrkni na youtube je mraky videí od eshopu trendybaby, dělali v době covidové (a právě i na ty Tudore), kdy museli mít zavřeno videa na všemožná témata a hodně tam právě testovali kočárky různých značek a různých cen, tak aspoň třeba pro inspiraci co a jak, udělat si představu.

Doporučuju zajít do nějaké prodejny, kde mají větší výběr a odzkoušet si manipulaci s nimi, protože to bylo pro nás důležité. Jak se s ním manipuluje, jak se složitě skládá, jakou má velkou korbičku (budeme mít zimní miminko, aby se tam vešlo i s fusakem), jak se dá polohovat sporťák. Kolečka někdo preferuje nafukovací, já chtěla klasická. Nechtěla jsem trojkolku, ikdyž jsou asi lepší do terénu.

Když jsme začali říkala jsem, že je asi jednodušší koupit auto :lol: :lol: Ale shlédli jsme video právě o EW Rudey a prostě se zamilovali a bylo vyřešeno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
4.8.21 02:59

No, jestli jsou pro vás hlavními a zřejmě jedinými kritérii cena a barva kočárku, tak nejste vůbec nároční a můžete vybírat čistě podle fotek na googlu ten, který je pro vás cenově dostupný a bude se vám líbit. Na to přece nepotřebujete žádné doporučení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.21 04:58

@Thomassss jako barva, to je marnivost, ale zrovna u ceny si myslím že je to dost normální. Ne každý je milionář.

My máme vajicko Joie i-snug a nebyla to nejlepší volba, maly je dost velký :lol: a vyroste z něj dřív než bude zralý na pokračovací. Takže nás asi stejně pak čeká Dinofix.

Kočár máme na vesnici starý Mutsy, hezky péruje, nevím co je zač, tak neporadím. Do města máme tvrdší a je to znát, v hluboké korbě vůbec nechce být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
4.8.21 06:07
@Lily-of-the-valley píše:
@Thomassss jako barva, to je marnivost, ale zrovna u ceny si myslím že je to dost normální. Ne každý je milionář.

My máme vajicko Joie i-snug a nebyla to nejlepší volba, maly je dost velký :lol: a vyroste z něj dřív než bude zralý na pokračovací. Takže nás asi stejně pak čeká Dinofix.

Kočár máme na vesnici starý Mutsy, hezky péruje, nevím co je zač, tak neporadím. Do města máme tvrdší a je to znát, v hluboké korbě vůbec nechce být.

Já v žádném případě nekritizuji, že mají limitní cenu kočáru, my jí taky měli, to má skoro každý, jen jsem podotkla, že pokud nemají nějaké speciální požadavky na kočárek (viz např. to, co vypsala @Lucie_Sx) a ještě chtějí, aby byl barevný, tak si mohou v pohodě vybrat podle fotek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
4.8.21 06:34

Jestli budeš jezdit hlavně po vesnici a lese, tak bych doporučila pevnou čtyřkolku s dobrým odpružením. A dobré nosítko 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
4.8.21 06:46

Pokud chceš nějaký kvalitnější kočárek a netrvas na tom aby byl novy zkus obhlidnout bazarky, marketplace na Facebooku a podobně…celkem se tam dají sehnat dražší kočárky, třeba po jednom diteti v pěkném stavu za rozumnou cenu. Pred tím si můžeš obejít nějaké kamenné obchody a kočárky vyzkoušet abys lépe zjistila co ti vyhovuje..barvu kočárku bych řešila asi až na úplně posledním místě, hlavní aby byl dostatečně prostorný a pro dítě pohodlný…do terénu asi nic bílého teda…mě se nejvíc líbí stejně neutrální šede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22392
4.8.21 08:21

Na vesnici a mizerný cesty je nejlepší čtyřkolka s velkým pevnýma kolama. Já nedám dopustit na roan maritu nebo emmu. Krásný velký kočárky, který houpají. Do terénu a na vesnici je to top. Jezdí se s nima neuvěřitelně lehce, i když jsou těžší. Dají se k nim dokoupit adaptéry na vajíčko maxi cosi nebo cybex. Klidně bych ho pořídila bazarový, ty kočáry jsou neuvěřitelný držáci a později koupila dobrý sporťák, třeba x-lander xmove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20139
5.8.21 21:25
@Janli píše:
Na vesnici a mizerný cesty je nejlepší čtyřkolka s velkým pevnýma kolama. Já nedám dopustit na roan maritu nebo emmu. Krásný velký kočárky, který houpají. Do terénu a na vesnici je to top. Jezdí se s nima neuvěřitelně lehce, i když jsou těžší. Dají se k nim dokoupit adaptéry na vajíčko maxi cosi nebo cybex. Klidně bych ho pořídila bazarový, ty kočáry jsou neuvěřitelný držáci a později koupila dobrý sporťák, třeba x-lander xmove.

mam to stejne, bazarovy prostorny hluboky a pak super sportak, treba Thule :)

koukni treba na české kocarky elfan, maji jedny z nejvetsich korbicek na trhu
https://elfan.cz/kocarky-elfan/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
5.8.21 21:47
@Káťa19 píše:
mam to stejne, bazarovy prostorny hluboky a pak super sportak, treba Thule :)koukni treba na české kocarky elfan, maji jedny z nejvetsich korbicek na trhu
https://elfan.cz/kocarky-elfan/

Tak zrovna ty sportaky typu Thule maji normalne i korbicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20139
5.8.21 22:04

@Lucie_Sx nebo tak, nevim, jak je velka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14711
5.8.21 22:34
@Káťa19 píše:
@Lucie_Sx nebo tak, nevim, jak je velka :think:

Vzdyt se to lisi plus minus par centimetru.
Vetsina deti se do vsech korbicek normalne vejde. Mimina stejne spi s pokrcenyma nohama ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
5.8.21 22:46

Holky ja byla dnes v nejmenovanem obrim obchode s kocarky a autosedackami a co jsem tam slysela za bludy od prodavacek, az se mi plakat chtelo… Cekam druhe mimco, byla jsem jen pro latkovy pliny a par drobnosti, ale samozrejme mi to nedalo, abych se nepokochala kocarky :D Prodavacky- dle meho chteli prodat je ty drazsi znacky ( temer kazdou maminu nakonec dovedli k Bugaboo)… absolutni kraviny o tom ze nafukovaci kola jsou vecne pichle ( ja za dva roky ani jednou), jak tohle je potreba a tohle neni…

Za me rada? Mas kamaradky s detma? Pokud jo, jdete na prochazku a zkus chytnou do ruky kocarek s ditetem, prebalovaci taskou a fakt venku… A budes vedet… Ja si osaha asi 4 - 5 kocarku, abych mela jasnou predstavu, co fakt nechci… Svagrova mela Espiro next ( za me des), kamoska ma Moon ( hluboka korba ok, ale sportak des… Stejne vsechny, kdo kupovali 2- 3 kombinace, sportak pak proste vymenili ( zejmena kvuli neskladnosti a vaze). Jak uz nekdo radil, kupte si hlubokou korbu ( dle rocniho obdobi - na leto super odvetranou, s dlouhou clonou, na zimu s vysokou slidou a dostatecne velky a zatepleny, a sportak bych koupila pak fakt nejaky, co bude splnovat Vase pozadavky, ktery uz budete mit…

:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat