Jak dostat dítě do kořárku?

556
13.7.21 16:06

Dvouletý nechce kočárek

Ahoj,
Dvouletý syn nikdy nebyl moc kočárkový a cca od dubna kočár bojkotuje úplně. Odrážedlo je fajn, ale jezdí na něm pomalu a nejsou tady dobré chodníky (převážně kolem frekventované silnice plus dost rozbité). Většinou ho beru pěšky tak, že ťape a střídavě ho beru na záda. Na hřišti si pojíždí na motorce a zas domů.
Ale byla jsem zvyklá na nějakou tu procházku aspoň hodinu i dvě svižnou chůzi nebo i jogging. Pomáhalo mi to od bolestí zad, na lepší držení těla (skolióza), lepší kondici, imunitu, psychiku… Takhle se mi tohle vše zhoršuje a zoufale mi to chybí. Syn se i spící při přemístění do kočáru budí a řve, řve, nekonečně řve :,( Nějaké tipy na vozítka, u kterých by se dalo svižně chodit a byl by spokojený? Nosítka ne, teď jsme zkoušeli 4. a vše stejné - syn řev, já bolavá záda. Váží 12 kg, měří 84 cm. Nebo jiná řešení. Hlídání nemám a pohyb potřebuju. Zvažuji koupi kola se sedátkem (ani jedno nemám), ale bojím se, že vyždímu úspory a syn zas bude brečet. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24425
13.7.21 16:12

@Linduš91 já jsem dceru vozila na sedátku na kole od roku, jestli se mu to bude líbit, to poznáš, až to zkusíš - akorát je nutné dítě vždy pořádně obléct - nehýbe se a na kole to fouká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.21 16:18

No jo, období vzdoru, to přejde. Je to velkej chlap, nechce se nechat vozit, chce všechno sám :). Možná je to blbost, ale když jste na tom hřišti, co ho párkrát oběhnout dokola, zatímco si synek hraje? Nebo jít do lesa nechat ho si stavět domečky z mechu a běhat a cvičit kolem. Nevím, jaké máte možnosti, ale delali jsme to takhle u segřinejch dětí, dětí máte na očích a přesto můžete něco dělat pro sebe. V lese vás nemusí nikdo ani vidět, na hřišti se tomu člověk asi nevyhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
13.7.21 16:28

A krosnička?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
13.7.21 16:35

Co treba neco v tomto stylu? https://www.mall.cz/…e-move-modra Ani to neni moc drahe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
13.7.21 16:42

@Layana Máme, nosí manžel. Mi nesedí, bolí mě záda. Mám úzká ramena. 165 cm a 42 kg. Syn z ní nadšen není. :-(
@Janča6 Něco podobného má u babičky. On tím zatáčí dle libosti, takže s tím pak nejde přesun z bodu A do B. Leda že by šla řidítka zaaretovat? :think: Ovšem pochybuju, že vydrží déle jak 10 minut. Z babiččina jezdítka ho prý bolí dupka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
13.7.21 16:46
@Linduš91 píše:
@Layana Máme, nosí manžel. Mi nesedí, bolí mě záda. Mám úzká ramena. 165 cm a 42 kg. Syn z ní nadšen není. :-(
@Janča6 Něco podobného má u babičky. On tím zatáčí dle libosti, takže s tím pak nejde přesun z bodu A do B. Leda že by šla řidítka zaaretovat? :think: Ovšem pochybuju, že vydrží déle jak 10 minut. Z babiččina jezdítka ho prý bolí dupka :lol:

Aha, tak to s tim fakt nemuzete jezdit :/ A co treba Thule Chariot? Tam se sedi jinak nez ve sportaku. Ale to asi taky neprojde, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
13.7.21 17:38

Napadla mě ta tříkolka s tyčí dozadu, ale na dvě hodiny svižné chůze to není, to bys ho utřepala jak máslo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2595
13.7.21 17:59

A co vzít kočárek s sebou a trochu ho cestou uhnat, že si tam ještě rád vleze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12951
13.7.21 18:15

Zkusila jsi ho ve sportaku dat na ksiry? Muze stat, skakat, viset hlavou dolu…

Nebo porid to kolo, bazarovku koupis za hubicku. Deti se vetsinou vozi rady.
Pred koupi si to prece muzes vyzkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
13.7.21 18:16

My jsme kočárek ve 2 letech prodali a už předtím jsme ho čtvrt roku nepoužívali. Ve dvou a půl letech ušla dcera normálním tempem 8 km. Na kratší procházky v okolí bydliště jsme chodili s odrážedlem, ale samozřejmě jsem ho občas nesla, když dcera chtěla jít a ne se vozit. Takže jediná rada, večer přenechat dítě manželovi a chodit někam organizovaně cvičit.:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat