Jaký koupit kočárek do mini autíčka Renault Twingo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
26.5.22 18:29

Jaký koupit kočárek do mini autíčka Renault Twingo?

Ahoj holky… teprve čekáme, ale z čeho mám absolutně největší stres je výběr kočárku :D Z těch milion nabídek už mi jde hlava kolem, neulehčím vám to - vůbec se v tom totiž nevyznám. Vím jen, že chceme:

• městský hezký kočárek
  • klidně ať stojí trochu víc (strašně se mi líbí CYBEX, další značky mi zatím neutkvěly v hlavě)
  • ať je 3v1 (jestli to chápu správně, aby to bylo od nejmenšího miminka po golfáče + aby v tom byla nějak ta autosedačka)
  • a to nejpodstatnější: máme sice dvě auta, ale jedno z nich je STRAŠNĚ malé :roll: Je to Renault Twingo, je to můj miláček, nechci ho měnit. Ráda bych, aby se tam kočárek vešel. Dítě plánujeme jen jedno, dvě nechceme. Říkám si, že spousta maminek nemůže přesedlat kvůli dítěti a kočárku do většího auta, tak musí přeci existovat modely, které se vejdou i do těch nejmenších kufrů, ne? :hug: Nebo takový kočárek neexistuje, a dáváte dítě dopředu a pro složení kočárku využíváte zadní sedačky? To mě osobně přijde nebezpečné, ale nechám si ráda poradit od zkušenějších :*

Předem díky holky!

PS: vím, že bych chtěla moc, ale moc prosím, ať mi to odpovídají jen ti, co mají zkušenost s rvaním kočárku do malých aut… a prosím, nepište mi ať vyměním auto, jinak jsem sobecká matka apod. :pankac: V takovém případě přejděte k dalšímu tématu a můj dotaz přejděte - DÍKY! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29237
26.5.22 18:41

3 v 1 je blbost při vašich požadavcích. Ty kombinace mají zaprvé blbé autosedačky a zadruhé nejsou skladné. Ideal nějaký obyč hluboký, nevozit korbu všude sebou, jen podvozek a na ten nacvaknes to vajíčko a pak koupit skladný sporťák samostatný, tam už se dá najít hezký a skladný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
26.5.22 18:50

Zkušenost s malým autem nemám. Mám vetsi auto (fabia combi) a podvozek +hluboká korba/sportovní sedačka mi zaberou vpodstate celý kufr) takže bych řekla že to do svého auta nenacpeš… Jak píše @Kriss Tina koupit jen hluboký kočárek a k němu pasující autosedačku s adaptéry a když někam pojedeš tak vzít jen podvozek a tu autosedačku a nebo rovnou koupit sporťák který jde do úplného lehu a dokoupit k němu případně vložnou tašku. To bych udělala já kdybych měla tehdy kočárky osahane tak jak mám dnes…a to přesto že mám auto celkem velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
26.5.22 18:57

Jsou takové kočárky ale zase neprojedou terén. Takže pokud by jsi ho měla jen jako městský kočárek mužů doporučit cybex eezy, korba je na to Cot S nebo vložná taška a je kompatibilní i se sedačkou. Je opravdu skladný. Pak mě ještě napadá bugaboo bee, ten je také skladný a je na to korbička. Ale nevím jak to má s autosedačkou :) já osobně mám eezy s+2 a složený se mi vejde za sedadlo řidiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
26.5.22 19:01

A ještě dodám, vajíčko vezmi určitě od dobré značky ( cybex, besafe, nuna, maxicosi, dinofix). Většina z těch trojkombinací nejsou nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26498
26.5.22 19:03

Já měla fiestu a normálně jsem v něm vozila roan maritu, což je mega tank. Kola jsem dala do kufr, korbu na přední sedačku a tu jsem připoutala. Pokud jde kočár rozložit na dvě části, tak není problém ho vozit v čemkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26714
26.5.22 19:03

My jsme měli jako rodinné auto renault clio, možná lehce větší než twingo. Tenkrát jsme si koupili Mutsy transporter. Je to jen dvojkombinace, ale na podvozek pasuje autosedačka maxi cosi a ta je dobrá. Kočárek byl dobře ovladatelný, lehký, dobře se skládal. Odvozila jsem v něm dvě děti a jako další kočárek jsem měla jen super skladné golfky, které pak jezdili v autě kvůli delším procházkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
26.5.22 19:05

Určitě nebrat 3 v 1 ty sedačky do auta jsou hrozné. A zpravidla víc nebezpečné.

Korba moc skladná nikdy nebude. Tam spíš záleží jak velké mimčo bude. Aby vydržela dokud dítě nebude umět sedět.

Zaměř se na skladný podvozek, protože na ten klidně cvakneš vajíčko, to je v klidu. A pak sporáky už jsou skladné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
26.5.22 22:16

Tak ja odvozila ditko v Twingu :pankac: a vesel se mi tam X-Lander xMove 2013, a to jak s hlubokou korbou, tak pak sportakovy nastavec. Vajicko jsem mela Maxi-cosi, ktere jsem pak nacvakla na ten podvozek X-Landeru. To byla super vec. Vozila jsem soucasne i cestovni postylku. Jako auto bylo narvany :lol: a ta zadni posuvna lavice v aute byla nadoraz, aby kufr byl nejvetsi, ale bylo to ok. Nejbozejsi auto 8)!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11374
28.5.22 21:30

@Dasa88.0 Tak pokud jde o mě, nejlepší kočárek byl Baby Jogger City Mini (já měla čtyřkolku). Složí se do placky a dá se dát dozadu „pod nohy“ autosedačce. Je velký, pohodlný, uveze hodně věcí, celkem lehký, nedám na nej dopustit.

Je to teda jen sporťák, ale upřímně, trojkombinace se mi moc neosvědčila. Na malé dítě bych koupila hormální veliký houpací s korbou (a holt bych ho nepřevážela, k babičce třeba taky koupila bazarový za pár šušňů), a v půl roce věku stejně dítě půjde ven. Dokonce pokud bych měla dítě narozené mezi půlkou září a Vánocemi, tak bych hluboký ani nekupovala: minimimouš bude stejně jako vánočka ve fusaku (na pětibodovém pásu), ve městech nebývá taková zima, aby potřeboval schovávat do korby a pod slídu (kór když je fusak kvalitní, např. Lodger Bunker), a až se začne mrcasit, tak stejně chce mimino z korby ven…

Jinak kolega má nějaké podobné miniauto, a ten si teda nemůže vynachválit Stokke - https://www.vandastore.cz/…kke/kocarky/. Já s tím zkušenost nemám. Ale ten teda plní požadavek na trojkombinaci a design.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
29.5.22 02:00
@Slečna Ferka píše:
@Dasa88.0 Tak pokud jde o mě, nejlepší kočárek byl Baby Jogger City Mini (já měla čtyřkolku). Složí se do placky a dá se dát dozadu „pod nohy“ autosedačce. Je velký, pohodlný, uveze hodně věcí, celkem lehký, nedám na nej dopustit.

Je to teda jen sporťák, ale upřímně, trojkombinace se mi moc neosvědčila. Na malé dítě bych koupila hormální veliký houpací s korbou (a holt bych ho nepřevážela, k babičce třeba taky koupila bazarový za pár šušňů), a v půl roce věku stejně dítě půjde ven. Dokonce pokud bych měla dítě narozené mezi půlkou září a Vánocemi, tak bych hluboký ani nekupovala: minimimouš bude stejně jako vánočka ve fusaku (na pětibodovém pásu), ve městech nebývá taková zima, aby potřeboval schovávat do korby a pod slídu (kór když je fusak kvalitní, např. Lodger Bunker), a až se začne mrcasit, tak stejně chce mimino z korby ven…

Jinak kolega má nějaké podobné miniauto, a ten si teda nemůže vynachválit Stokke - https://www.vandastore.cz/…kke/kocarky/. Já s tím zkušenost nemám. Ale ten teda plní požadavek na trojkombinaci a design.

BJ City Mini by mel mit i korbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11374
29.5.22 19:10

@Lucie_Sx Jo, má. Ale já bych ji nutně nekupovala. Když, tak klidně jen vložnou tašku… Ale je to pravda, má i korbičku. Ta by se snad měla vejít do kufru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
30.5.22 20:59
@Housenka2021 píše:
Jsou takové kočárky ale zase neprojedou terén. Takže pokud by jsi ho měla jen jako městský kočárek mužů doporučit cybex eezy, korba je na to Cot S nebo vložná taška a je kompatibilní i se sedačkou. Je opravdu skladný. Pak mě ještě napadá bugaboo bee, ten je také skladný a je na to korbička. Ale nevím jak to má s autosedačkou :) já osobně mám eezy s+2 a složený se mi vejde za sedadlo řidiče.

Prosimtě, to me zajímá. Je možné nasadit na stejny podvozek, zrovna eezy, vajíčko i sporťák, aniž by se muselo pokaždé něco montovat? Cybex už jsme měli, ale nakonec jsme nejdřív používali jen podvozek a vajíčko, protože na ten sporťák se to muselo nějak prešroubovat, minimálně sundat adaptéry, což by bylo nepraktické dělat denně nebo několikrát týdně.

Zakladatelko, autosedačka Cybex cloud je možná jediná autosedačka (vajíčko) na trhu (kdyžtak mě někdo opravte, ale o jiné u nás nevím), kterou jde téměř úplně položit, když se vozí místo kočárku (při jízdě autem samozřejmě ne). Proto mi připadá jako dobrá alternativa cestovního kočárku na nějaké kratší vyjížďky. Plus má výborné hodnocení, co se týče bezpečnosti. Osobně se mi zamlouvá kombinace autosedačka Cybex cloud + sporťák + vložná taška. I když naživo jsem to zatím neviděla, jestli tam právě není nějaká past - třeba ne úplně snadné střídání autosedačky a sporťáku, jak se tady ptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
30.5.22 21:05

Já màm ten zmiňovaný Cybex priam a měla jsem teda co dělat abych ho narvala i s korbou do kodiaka. Takže ten asi odpadá z výběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat