Ještě jsem si nenašla práci, na podporu nemám nárok, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 03:13
Jaký mám možnosti?

Dobrý den chtěla bych se jen zeptat. Nikdy v životě jsem to neřešila nic nepobirala proto prosím o vstřícnost. Jsme dva dospělí a dvě děti které už chodí školy. Přestěhovali jsme se přítel už si práci našel ale já ještě ne. (snažím se, volám chodím na pohovory atd) Na podporu nárok nemám ještě. Nemám oddelany rok vkuse. Chtěla bych se zeptat můžu dostat nějakou dávku když tét vydělává jen přítel (cca 12000)?jiny příjmy nemáme?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ju21na
Kecalka 333 příspěvků 22.01.19 04:10

Zajdi na úřad práce, tam Ti řeknou víc. Zřejmě dosáhnete na přídavky na děti, příspěvek na bydlení.

Halamka
Závislačka 3866 příspěvků 22.01.19 04:13

To jste se přestěhovali do nějakého malého města? Promiň, není to o vstřícnosti, ale kde chlap dneska vydělá 12t? To je zkrácený úvazek nebo co? Pokud se snažíš a chodíš na pohovory, kde je problém, že práci nemáš? Ani brigádu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 04:25

Na vesnici

arinecka
Kelišová 5594 příspěvků 22.01.19 04:40

Určitě si zajdi na ÚP aby ti nevznikla dluh na zdravotním :nevim: Co dlá chlap za práci, že bere tak strašně málo?? Jak daleko to máte do města?

Micaella22
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 22.01.19 05:10

Ted kdyz je prace ranec a lidi malo si muzes vybirat, se divim ze job jeste nemas, ber cokoliv, neres jestli je to z tveho oboru. Pak jako zamestnana si muzes hledat dal… ja nevim ale i na pokladne v obchodech maj pekny prachy, kor kdyz si muzes nastavit smeny kvuli detem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 06:08

Já jsem do 3.1.marodila že zlomenou rukou. A tě práce je tady hroooozne málo. Je to vesničky snad ze 100 barackama. Nemáme auto takže se snažím hledat práci tak abych mohla jezdit busem a stíhat děti. Já ale životopis mám i v alberte v lidlu zatím prý nepotřebuji. Zkoušela jsem i nemocnici jestli třeba nehledá ji aspoň uklízečky atd a že ne. Mám daný inzeráty ale ještě se nikdo neozval.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 06:10

@arinecka asi 35km.Dela v jedné firmě kde berou min. Mzdu také hledá jinou práci ale zatím je rád za tuhle.

peta81
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 22.01.19 06:25

Holky, ja chci jen vyvest z omylu ty, ktere si mysli, ze prace je ted vsude habadej. Ne, neni. To plati v praze a ve velkych mestech. My se odstehovali na vesnici a tady neni nic. Do nejblizsiho mesta to je 5 km, ale jsou tu jen dva supermarkety, par mensich obchodu, jedna velka firma. Neberou nikde. Jinam se vsude dojizdi pres 30 km. Manžel dela porad v praze, denne hezdi 60 km tam a zpet. Ja si nahodou nasla misto pokladni v male samosce tak, abych to dávala s dvema skolkovymi detmi. Spousta lidi a mamy po materske vsechny tu jsou na UP :nevim:
Zakl., bez auta to nedas, to je na vesnici proste zaklad. Ja si delala ridicak pred rokem, okolnosti me tu dohnaly.

cecetka
Echt Kelišová 7854 příspěvků 22.01.19 06:28
@Micaella22 píše:
Ted kdyz je prace ranec a lidi malo si muzes vybirat, se divim ze job jeste nemas, ber cokoliv, neres jestli je to z tveho oboru. Pak jako zamestnana si muzes hledat dal… ja nevim ale i na pokladne v obchodech maj pekny prachy, kor kdyz si muzes nastavit smeny kvuli detem.

To neni pravda. Realita je uplne jina nez co rikaji v reportazich v TV :nevim:

Kaci89
Kecalka 388 příspěvků 22.01.19 06:53

Tak to je jasny,ze na vesnicich prace neni a hold se musi dojizdet.chlapy dojizdi treba 70km do automobilky,nabere se plne auto a stridaji se.ale prace je opravdu dost.ja taky dojizdela denne 60km tak to je,nez celat az se u nas na vesnici v samosce uvolni misto ..to je nesmysl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 06:54

Trošku mě zklamava že jsem se chtěla jen zeptat protože jsem žádné dávky nikdy necerpala a neznám to jaký jsou možnosti a místo toho vypadám že si práci ani nehledám a pracovat nechci :‚( :‘ (

beta72xxx
Stálice 87 příspěvků 22.01.19 07:26
rychle do autoškoly :)

@Micaella22
Doporučuju nevěřit všemu, co se píše v našem tisku. Ono té práce zase tolik není a když už je, tak není o co stát.

Řeči ber vše se vedou hezky do doby, než by nějaký pracovní shit měl člověk přijmout osobně. ad jedna jsou nejen pracovní podmínky, chování zaměstnavatele, plat, ale i celkem reálná šance, že se člověk z takového nic moc místa nevyhrabe.

Zakladatelko, sláva to není ani v Praze, jak se všude uvádí.
Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že dřív byly nabídky lepší - alespoň v mém oboru.

Udělej si každopádně ŘP, bez toho na vesnici v dnešní době nepřežiješ. Pokud by vypadl tvůj muž jako řidič, měli byste to hodně blbý…Tím se ti Ti podstatně zlepší výchozí pozice na trhu práce, ŘP je dneska pro spoustu pozic už standard a nemusí se nutně jednat o obchoďáky.

I v supermarketu za kasou, upřednostní zaměstnavatel někoho, kdo se dokáže do práce dopravit i jinak než veřejnou dopravou, někoho, kdo mu ochotně udělá přesčas bez řečí, že mu jede bus… ;) Držím pěsti, nezoufej, naděje umírá poslední.

Ju21na
Kecalka 333 příspěvků 22.01.19 07:37

Na tak malé vesnici se bez auta nedá existovat. Počítám, že denně jede 5 autobusů tam a 5 zpátky. U nás berou ve fabrice, ale tam jezdí ještě míň autobusů a mají i v inzerátu, že je nutnost vlastní dopravy, že jízdní řád nevyhovuje pracovní době. Ještě mi napadlo, tak se zeptej v té nemocnici, zda nehledaji sanitarku, popř. zda by Ti umožnili udělat si kurz oplátkou za to, že se jim na nějaký čas upíšeš.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2001 příspěvků 22.01.19 08:02

Hele tyhle vesnice 10 km od menšího městak olem 15 tis obyvatel a třeba 30-570 od města co už má 100 tis jsou o tom, že člověk musí přemýšlet jak s prací. Já se na takovou vesnici přestěhovala za mužem před 6 lety a v oboru jsem taky práci nenašla. Nakonec se pro mě stala každodenní realita dojíždět každý pracovní den 1,5 hodďky tam a 1,5 hoďky zpět. Ale krátký dlouhý týden, tak jeden týden jsem to absolvovala jen dvakrát a to se dá.

Jo a auto v rodině kor s dětma naprostá nutnost

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >