Rodičovský příspěvek a druhé dítě

20.1.19 11:49

Rodičovský příspěvek a druhé dítě

Zdravím Čekám druhé dítě a jsem již ve třetím měsíci. Rodicak na první dítě mám na tři roky (7000kc) měsíčně a teď přemýšlím, jak si stihnout vybrat co nejvíce než začnu pobírat na druhé dítě?
A jak je to pak s druhým dítětem a mateřskou?

Děkuji za informace

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15354
20.1.19 12:06

Spočítej si kolik ti zbývá měsíců do porodu a rozvrhni si rodičák na co největší částku do těch zbývajících měsíců, po porodu ti zaniká nárok na RP na starší dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
20.1.19 12:14

a kolik ti zbyva vycerpat z toho aktualniho rodicaku (tzn. jak je staré prvni dite?), no resenim je hned zajit na urad prace a navysit si mesicni prispevek co to jde až do vyse tvé materské, pokud ma manzel vyrazne vyssi plat nez ty pred materskou tak zkusit navysit pres jeho plat (doložíš jeho vyměřovací základ, ten vám dají na OSSZ, vyplníte spolu žádost na UP atd..) , pokud mas porad stejnou praci jen jsi na materske tak nahlas zamestnavateli, ze se nebudes vracet do prace, ale ze jsi po 2.tehotna a pak je postup stejny - na gynde ti daji pred porodem papir pro zamestnavatele jako zadost o PPM a to jim posles a cerpas materskou, pak rodny list ditete az bude narozene posles do prace a o rodicak budes zadat nez ti skonci pobirani materske…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 13:09

@alialiali no mě by právě zajímalo kolik je maximální částka na kterou můžu navýšit? Malý má 19mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
20.1.19 13:16

@123muminek123 je to az do vyse PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
20.1.19 13:41
@1mila2 píše:
@123muminek123 je to az do vyse PPM.

Jj přesně tak , psala jsem to v mém příspěvku, takze si to spočítej, pokud je to velký rozdíl těch 7000 oproti mateřské tak je škoda že jsi pobírala doposud tak málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.19 20:47

Takže když jsem měla mateřskou 25000 tak můžu navýšit až do této částky? Rodicak jsemmela rozpocitanej na 3 roky, další jsme plánovali až později,ale stalo se 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
21.1.19 13:14

jj do té částky materské, tak to jeste neco vycerpas navic ;), jen se to nesmí krýt s nastupem na materskou ten rodičák,
skoda ze jsi pobirala tak malo doposud, ono lepsi mit ty penize co nejdriv i kdyz byste 2. dite nemeli ted…proc je nechavat statu, kdyz je muzes mit treba na spořáku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.19 13:32

@alialiali to je pravda…děkuji :)
A rodicak je pořád těch 220 000kc,ještě nenavysili,že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
22.2.19 12:20

Mesicni vyse rodicaku

Ahoj holky,
Chtela bych vas poprosit o radu :)
Jsem na rodicaku,ktery mam cerpat do prosince 2019 ale ted cekame druhe mimi,termin porodu je konec srpna.V pondeli chci zajit ba urad a zmenit si vysi rodicaku,na materkou bych nastoupila v cervenci-8 tydnu pred porodem.Nyni pobiram 5200,nemuzu se dopocitat,muzete mi poradit?Mohu ukoncit rodicak v cervnu,castka prijde v cervenci,nevadi to,kdyz se od cervence nahlasim na materskou?
A jaka je vyse rodicaku?tech 11500 a nebo muzu i vic,abych neprisla o penize,dekuji moc za rady
:srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15354
22.2.19 12:31

Výše může být tuším podle denního vyměřovacího základu, takže rodicak můžeš mít až do výše mateřské (jestli jsi ji pobirala). A musíš ho mít vybraný než pudes na tu materskou, tj že ti v jeden měsíc nemůže přijít rodicak a mateřská zároveň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
22.2.19 12:46

Dekuji moc za informaci,materska byla 17 tis,ted mi zbyva vybrat 52 000 takze kdyz ukoncim v cervnu,prijde mi v cervenci a to se nahlasim na materskou.A zmena plati od nasledujiciho mesice,ze jo holky,takze kdyz tam pujdu ted v pondeli,tak v breznu uz by mel prijit navyseny rodicak,je to tak?
Holky jen pro kontrolu-zbyva doplatit 52000/do cervna 52000:4=13000 tis,je to tak :)
My tady na urade mame ,,strasne milou pani"tak at jsem pripravena :)dekuji vam moc holky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
22.2.19 12:50

@Ivuše123 Výši rodičovského příspěvku můžete volit do 7.600 Kč. Má-li jeden z rodičů 70% 30ti násobku denního vyměřovacího základu více jak 7.600 Kč, tak se může volit až do této výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.19 13:01

Také jsem řešila a můžete navýšit do výše materske,jakou jste pobírala. Vyplácí se zpětně,takže pokud zazadate ještě v únoru,v březnu vám už dojde navýšeno (za únor). Paní mi to spočítala aby se mi to nekrylo a vybrala vše :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
22.2.19 14:42

Dekuji moc vsem za informace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu