Jaky mam pravo kdyz netece voda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra Vlckova
Povídálka 17 příspěvků 09.09.19 13:12
Jaky mam pravo kdyz netece voda?

Dobry den, mam otazku mam 1,5 rocni dite a bydlime u ceskych drah v pronahatem byte. Pred 5 dny se stala havarka prasklo potrubi. Od te doby netece voda, dnes jsem tam volala s tim, kdy ro mini opravit, ze jsme uz 5 den bez vody a mam tu male dite nedali sem ani cisternu z vodou vubec nic neudelali. Oni mi pouze rekli, ze to resi a ze na takove havarky sou cekaci lhuty a bez vody budem buh vi jak dlouho protoze drahy to neresi. Chci se zeptat co ja muzu delat pro to aby to zapojili jaky ja mam prava?

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 09.09.19 13:22

Já myslím, že musí zajistit pitnou vodu. A chtěla bych slevu na nájemném, pokud to jako majitelé neřeší.
http://www.vodapitna.cz/…-netece-voda

Hanney
Závislačka 2824 příspěvků 09.09.19 13:27

@Petra Vlckova my volali na vodárny, ale dost jim to trvalo, než přistavili cisternu, vlastně jen přijel nákladák s cisternou, lidi si nabrali, vyčerpali a odjel. Když nám voda došla, opakoval se stejný scénář. Voda netekla týden. Zkus tam zavolat.

chs.jasmin
Extra třída :D 10333 příspěvků 09.09.19 14:04

@Petra Vlckova
Ahoj,

já si tedy taky myslím, že je povinností zajistit pitnou vodu :nevim: nevím zda přímo majitelem nemovitosti, nebo městem :nevim: Možná bych cinka na obec a poptala se.

KlarkaK
Závislačka 3888 příspěvků 09.09.19 14:15

Tyjo…u nas okamzite pristavuji cisternu…

Netopirek
Extra třída :D 10469 příspěvků 09.09.19 14:28

Ono záleží kde je havárie. A dle toho ten zodpovědný musí zajistit pitnou vodu.
Co se týče slevy a nájmu, tak pokud to není nehoda v domě, tak nárok nemáte

Petra Vlckova
Povídálka 17 příspěvků 09.09.19 20:44

Bydlime v baraku ktery je na pozemku drah. Na vodovod ktery praskl ve ctvrtek jsou napojeny pouze 3 rodiny plus kancelare drah. Dnes mi bylo receno kdyz jsem to obvolala, ze drahy navrakove havarie maji cekaci lhuty a musime cekat. Ale zadnou cisternu s vodou sem nepristavili vubec nic abi omluva nic. Ted se bojim, ze bez te vody budem jeste do konce mesice proto nevim na koho se obratit a co ja muzu delat.

Netopirek
Extra třída :D 10469 příspěvků 09.09.19 21:28

@Petra Vlckova
Tak asi na dráhy. Když pozemek je drah. Nebo na obec

Petra Vlckova
Povídálka 17 příspěvků 10.09.19 22:07

Bohuzel drahy nic neresi a obec stim nema nic spolecneho kdyz je to na pozemku šždc. Bez vody budem buh vi jak dlouho a ani tu cisternu nepristavi…

Váš příspěvek
Reklama