Jaký tyčový vysavač?

9868
28.4.07 23:08

Jaký tyčový vysavač?

Ahoj,

rozhodujeme se o koupi tyčového vysavače - zrušili jsme koberce, máme psa a dvě drobící děti a spoustu podlah a tak by se nám líbilo „zametat“ vysavačem. Minimálně po každém jídle je potřeba „zamést“ kuchyň - tam je nerovná dlažba a sem tam vzít chlupy z tmavých prkených podlah - které taky nejsou rovné - není to moderní superrovná dřevěná podlaha, ale pravá stará ochozená prkna. Do chodby nanosíme spoustu písku a nalítá nám domů spousta drobného smetí ze stromů… Nechce se nám neustále vytírat a smetákem ty chlupy jen víříme…

Takže se rozhodujeme mezi aku tyčovým vysavačem a tím samým na šňůru - ty mají výhodu, že mají vyšší výkon a dají se používat i delší dobu, ale zase mají šňůru… Další rozhodování je u sáčku - sáčky nebo jen umyvatelný zásobník?

Poradíte? S čím máte dobré s čím špatné zkušenosti? Klidně mi sem dejte i odkazy - budu porovnávat…

Předem díky

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

442
29.4.07 08:51

Ahoj,tož já si koupila elektrický koště a NEBRAT.Po třech měsících letělo do popelnice.Když už tyčový,tak si raděj připlatit,jinak je to o ničem.A je rozdíl mězi koštětem a tyčovým vysavačem-což jsem nevěděla :-(
Matty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
29.4.07 09:37

Matty a jaké el. koště jsi měla? My uvažujeme opravdu o vysavači na tyči - už jsme koukali na ceny - je to od 1000-3000…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
29.4.07 11:34

Ahojky, já mám cca 2 roky vysavač ELECTROLUX SUPER COMBI a jsem s ním nadmíru spokojená. Je tyčový a aku výdrž má běžně na celý byt a beru s ním jak plovoucí podlahy tak i dlažby. Ten prostředek vyndáš a je z něho i vysavač do ruky- u nás aktuálně po cestě autem. Sáčky na vyměnění nemá, dá se klapat ten sáček co je uvnitř a nemusí se do něj skoro šahat. Fakt mi vyhovuje, používám ho po každým jídle, je to rychle vyndáno i uklizeno. Stojí tak kolem 2000 jsou dost často v akcích. Vložit odkaz neumím, musíš kouknou sama. Fakt doporučuju!!!!! Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
29.4.07 12:15

Ahoj Lesi,

my máme ELECTROLUX ERGORAPIDO 2v1. Stál něco přes 2000,– a je super. Máme ho v kuchyni jako druhej vysavač a využívám ho nejen jako vysavač na tyči, ale je to i ruční vysavač. Fakt na drobky a chlupy od psa ideální…

Je aku, takže nikde netahám šňůru, což je fakt boží. Není sáčkovej, ale normálně ho vyklepám do koše a pak čas od času vymeju a nechám uschnout.. Je pravda, že na koberce a vůbec není tak silný (proto máme hl. na koberce i normální vysavač 2000W). Ale na takový to rychlý vysátí drobků a chlupů - ideální!!!!

Je to tenhle:
http://www.korunka.cz/…-ergo-rapido

Akorát máme modrej (ty BF) a je krásnej. Já ho poprvé viděla u kamarádky a děsně se mi zalíbil (ale ta má ten červenej). Takže jsem šla časem do něj a fakt jsem zatím moc moc spokojená! I Alešek s ním rád uklízí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
29.4.07 13:29

Tož my měli to koště od Ety,ale na prd.To byla jen tyčka a na konci jakoby placatá krabice.To co píšou holky to je fajn.ale raději koukat na výkon. A bez sáčků je lepší,dá se vymýt,máme velký vysavač bezsáčkový a nemůžu si vynachválit.M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
979
31.7.12 10:01

Obnovuji tema. Chtela bych aku tycovy vysavac-takovy ten 2v1, na rychly uklid obyvaku a kuchyne-luxuji kazdy den a uz me nebavi porad vyndavat klasicky velky vysavac. Mela bych ho v kuchyni porad po ruce. Mate nekdo doma? Jake mate zkusenosti? Divala jsem se na net a podle parametru se mi libila rowenta, electrolux.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
4.11.12 20:56

My máme tyčový vysavač ETA Praktico 2v1. Potřebuji podlahy vysát a také vyleštit, proto jsme volili tento typ. Vysavač je vybaven i nástavci na leštění dle typu podlahy (kachle, plovoučka, mramor aj.) Když potřebuji, nasadím nástavec a vysaju i ten kousek koberce, co máme pod konferenčním stolkem potom postavím do kouta a je uklizeno. Jo, jsme s ním v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9449
4.12.13 06:16

Tak co vy a aku vysavače?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
4.12.13 07:55

@tasa letos jsem si poridila tento http://www.alza.cz/…-d366011.htm a spokojenost. je to uz z nove rady a velika vyhoda je ze se da vymnenit akumulator, tudiz nemusis po doslouzeni dobijeci baterie vyhazovat vysavac, jen koupis novou baterku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9449
4.12.13 11:56
@superandrysek píše:
@tasa letos jsem si poridila tento http://www.alza.cz/…-d366011.htm a spokojenost. je to uz z nove rady a velika vyhoda je ze se da vymnenit akumulator, tudiz nemusis po doslouzeni dobijeci baterie vyhazovat vysavac, jen koupis novou baterku

je je, dik, to by me nenapadlo, ze je to takto, viz cerny text

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
4.12.13 14:05
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
25.4.14 17:13

aku vysavač a psí chlupy??!!!

Obnovuji toto téma :-)
Chtěla bych tyčový aku vysavač jako druhý, na takové to rychlé vysátí po dětech a HLAVNĚ, když mi líná pes. Má celkem dlouhý chlupy a když líná je to fakt hrozný. Měla jsem nějaký tyčový vysavač z Tchiba, ale brzo odešel rotační kartáč, protože se na boky namotávaly chlupy a motorek si s tím neporadil. Pak odešel celej… Takže potřebuju něco pořádnýho, co opravdu ty chlupy zvládne… Ideální by byl bez rotačního kartáče, ale jak jsem se dívala, tak nic takovýho není :-( Nebo jsem nenašla. Máte někdo zkušenosti s nějakým používaným na psí chlupy? Podlahy máme bez koberců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
25.4.14 17:18

Mám stejný problém :pocitac:. Máme Kavalírku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5301
25.4.14 17:38

Na zvířecí chlupy bohužel neporadím, ale chci doporučit: nekupovat nabíjecí vysavač na baterie. Jsou to vyhozené peníze, aku vysavač nikdy nebude mít takovou sílu jako vysavač do sítě. (Teda možná jo, ale nějaký model za x desítek tisíc.) Já jsem nakonec skončila u tyčového vysavače Hyundai (klasika se šňůrou do sítě), byl levný, a má teda extra „cuc“, je to malý ďábel. Šňůra mě nakonec nijak neobtěžuje. Ale zrovna u toho mého píšou, že na zvířecí chlupy není dělaný, takže do domácnosti s pejskem nemůžu doporučit. Jinak jsem s ním ale velespokojená. Taky jsem si myslela, že to bude jen takový doplňkový vysavač na rychlé vysátí drobků atd., ale nakonec se z něj u nás stal hlavní vysavač, používám prakticky jen tento tyčový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama