Jde poznat konec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 12:57
Jde poznat konec?

Ahoj, vy co máte zvířata, poznali jste nějak že už je konec, že to zvíře už dál žít nechce/nemůže? Máme psa, velkého, 11 let, posledních pár měsíců má problémy se zadníma nohama, ale nasadili jsme léky a většinou to je dobrý, občas míň dobrý - pomáháme vstát, a občas to nejde vůbec a jen se plazí po předních, můj názor byl že do tý doby dokud má radost ze života, z jídla, z toho že nás vidí tak neni důvod to řešit, i kdyby se měl plazit, ptala jsem se na veterině, a říkali že ty nohy ho nebolí, spíš je necítí, takže to vypadá blbě, ale netrpí, a občas to nestihne a vykoná potřebu doma, ale to pro mě neni důvod k utracení - asi to čeká většinu z nás. Ale dneska je něco jinak - je „divnej“ - rychle dýchá, a hlavně hrozně pořád štěká už několik hodin, zkouší se zvednout, ale když mu jdu pomoct, tak nechce a strašně kňučí jako kdyby ho něco bolelo. Tohle už trápení je, a hlavně pro něj.. Rodiče jsou na dovolený, tak je možný, že se mu stýská a může to být i tím, ale přemýšlím, že jestli to takhle bude dál, tak už to pro něj nemá cenu, když se evidentně trápí, ale tohle už jsme tady párkrát měli, byl ještě v horším stavu a za nějakou dobu se z toho vždycky dostal, a mě trhá srdce myšlenka že to ukončím a on by se z toho třeba ještě dostal, nebo ještě prostě nechce konec a chce tu chvíli být.. Takže vy co jste tohle zažili, poznali jste to nějak na tom zvířeti, že už je čas? Nebo bylo něco ( situace, čas) co vám ukázalo že už to musíte ukončit? Já bych to nejraději neudělala nikdy, ale držet ho tady za každou cenu i když už sám nebude chtít mi přijde hrozně sobecký, ale zase si říkám že když už opravdu nebude moct/chtít, tak odejde sám, ale u lidí to tak není, je tu spoustu lidí, kteří žijou, i když už nemůžou a ani nechtějí, a sama bych to nechtěla, takže to nechci udělat ani jemu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 20.07.19 13:02

Sama jsi to napsala - toto je trápení. A i kdyby se z toho na par dni dostal, tak co? Budeš mu dávat léky a čekat, kdy se to zase zhorší? Nechala bych ho utratit. K dotazu - kocoura jsem nechala utratit, když měl bolesti, které nebylo možné operativně odstranit a začal byt apaticky

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 20.07.19 13:02

Těžký… jela bych se domluvit na veterinu. Tam ti spíš poradí, co s ním. Zjistí, co ho bolí, jestli mu něco je, případně to nemá příčinu a vázne se mu styska… preju hodne sil. Je to tezky, sama mam 3 psy a nedovedu si to predstavit az to prijde :hug:

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 38409 příspěvků 20.07.19 13:07

Taky jsme meli velkyho psa, byl tedy jeste starší a jak pises, uz se nemohl ani zvednout, on uz pak jenom lezel u vrat, potrebu vykonal pod sebe, jen na nas smutne koukal.. Rozhodli jsme se ho utratit, rozloučili jsme se s nim, zavolali veterináři, objednali na druhý den a on do rana umrel sam

Stevia
Závislačka 3783 příspěvků 20.07.19 13:09

Taky jsem se bála, jestli poznáme…
Taky velký pes, zadní nohy zlobily dlouho…
Jednou už nevstala, nepila, nejedlá, nevylučovala a hlavně ten výraz a ty oči :,(
Poznáš to, sám ti to řekne… :srdce:

Markéta80
Hvězda diskuse 46227 příspěvků 20.07.19 13:09

Chudák zvíře, ne pro zvíře není ok ani když se nemůže zvednout. To jen lidi sobecky si řeknou že je necítí, ale chce tak pes žít? nechce a tohle co popisuješ :( Pes co se sám ani nezvedne to fakt není život.

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 20.07.19 13:14

@Markéta80 Já ti nevím, jestli jde o sobeckost. Právě proto, že si pořád říkáš, že neni ten čas, že bys mu zkrátila násilně život, když ještě nechce… ja nevim… ja sama nevim, jak bych se zachovala, jeste jsem v takove situaci nebyla… :think: Ale souhlas, ze pro psa to na život moc není. :nevim:

Týnka20
Kecalka 456 příspěvků 20.07.19 13:18

Poznas to… nam treba umrela ve stredu moje 13ti leta rotvajlerka. Od narozeni mela epilepsii, brala na to kqzdy den leky..doktor rikal ze se dozije tak 5 let… byla tu snama qz do ted, byla to obrovska bojovnice, protoze si prozila svoje a vzdycky se z toho dostala! Do posledni chvile byla jak prdla, hrava.. posledni mesic nemela chut k jidlu… jedla jen pod dozorem vareny jidlo… pak asi tyden uz jen lezela, prisla se pomazlit ale chtela mit svuj klid.. rano rodice odjizdeli stim, ze je nejaka spatna, kdyz prisla segra asi po 2 hodinach na kontrolu, uz ji nasla mrtvou… v srdicku nam zanechala velkej sram, byla to velika bojovnice a opora, laska! Ale vime, ze ted ji je lip. Mame ji na zahradě za barakem. :andel:

Markéta80
Hvězda diskuse 46227 příspěvků 20.07.19 13:22

@Tiffany1 je to sobeckost člověka. Miluje psa a nechce o něj přijít, ale co ten pes má ze života? Bolest pes knučením ukáže až v posledním stadiu :?. pes je čistotné zvíře takže dělat potřebu pod sebe taky nechce. Výhoda člověka že psovi může pomoc a tohle není život pro psa :? Raději ukončit trápení, je to to poslední co pro něj můžu udělat :? Nejlepší domluvit veterináře aby dojel. Ten pes musí mít bolesti a největší blbost udržovat ho při životě. To člověk neudržuje pro toho psa, ten pes čeká na smrt. Jen člověk se nechce rozloučit :?. Jendou to bude moc těžké, ale fakt to chce brát dle toho psa. Doufám že tohle budu řešit ještě za hodně dlouho :( :srdce:

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 20.07.19 13:26

@Markéta80 Musim uprimne rict, ze mi z toho neni dvakrát. Někdy me strasne stvou. Hlavne, kdyz nesu kafe a můj anglicky buldok mi prodraží nohy, protoze on se proste nevyhne :). Ale představa, ze me to ceka… z toho je mi blbe uz ted :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:33

@Tiffany1 Na veterinu jsem volala, mají pohotovost, a říkala že jestli to je dneska první den, a jinak jí, pije atd, tak ho mám sledovat a počkat do zítra. Já bych to (utracení) stejně dneska neudělala, je to špatný první den, a hlavně to není jen můj pes, je i rodičů, ty se vrací zítra, a nemohla bych to udělat rodičům ani jemu, že bych ho dala utratit, bez toho aniž by se vzájemně rozloučili. A pořád trošku doufám v to že až přijedou, tak to bude lepší :,(

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32133 příspěvků 20.07.19 13:34
RE: nn

Ano, poznal jsem konec. Vím, že máš pejsky ráda, ale jak píšou holky- toto je trápení. Nech ho jít, tak jak já jsem nechal jít pejska Pluta u svého dědy. On ví, že ho máš ráda a bude s tebou dále ve tvých vzpomínkách…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:35

@Tichošlápek Ono se to zlepší vždycky třeba na pár týdnů, měsíců..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:38

@a12 Dekuju za odpoved, a mrzi me vas pejsek. Ja bych si to takhle nejak predstavovala u nas, ale asi mu budu muset k tomu klidu pomoct.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:42

@Stevia Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama