Péče o nové kotě

16.7.19 11:51

Péče o nové kotě

Dobrý den, včera jsme našli a málem přejeli uprostřed cesty v lese malé koťátko… Bylo tam úplně samo a nejbližší vesnice byla tak kilometr. Takže ho máme doma :D… Ale potřebuji poradit jak se o něj starat. Netuším vůbec jak je staré.. Vážila jsem ho a ma cca 610g ovšem přijde mi ze je kost a kůže :,(… Oči má žluté a i zornicky už reagují na světlo.. Koupili jsme wiskas kapsičku pro koťata a tu hned zbastilo ale tak půlku.. Jelikož jsem si nebyla jistá jak s mlikem tak jsem to chtela jen zkusit a dala jsem mu do lahvičky kondenzovanou tatru premium a to mu chutnalo… I chodí na zachudek. Chci se zeptat jak pokračovat s krmením??? A určitě zajdu na veterinu chtěla bych dneska po práci… Chci se zeptat kolik to řádově bude stát (neplnuju na ní šetřit!!! :lol:) jen cca at zhruba vim kolik mít u sebe… Moc děkuju za tipy, rady, triky a zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1664
16.7.19 11:57

Ahuj je krasny :lol: Granulky jsi zkusila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30279
16.7.19 12:01

@KateBoss kup mu přímo mléko pro kočky, ať nemá průjem. A k jídlu bych spíš dala vařené maso, vařené vajíčko, jogurt, tuňáka. Nebo nějaké granule. Ale kvalitní, ať tam není obilí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4749
16.7.19 12:03

@KateBoss:srdce: myšák malej, sice neporadím ale moc vàm fandím! Dobří lidí existují, sláva :dance: A na veterinu bych šla určitě, tam vám i poradí. Ja jen vím, že mléko se má kočkám dávat nějaké speciální pro kočky. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30279
16.7.19 12:03

@KateBoss a super, zachránili jste mu život. Je to kočička nebo kocourek? A chtělo by to odčervit, možná bych zašla na kontrolu k veterináři. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4749
16.7.19 12:04

Beztak ho nějakej… vyhodil :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.19 12:05

Ahoj, granulky taky :D… To jsem slyšela večer jak je chroupala ale jen trošku asi tak 3-4.. Zoubky sice má ale možná ji je trochu namočím do vody??? Ještě me napadlo uvařit třeba kuřecí srdíčka. Vim ze mamka je vařila naší kočce a ty to moc chutnalo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
16.7.19 12:07

Hele 600g je uz dobre. Hlavne ze ma chut k jidlu. Na veterinu, odcervit a posilam mleko pro kotata. Ja odkojuju uplnyho prcka, zacinali jsme na 160g…uz mame 300g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30279
16.7.19 12:07
@KateBoss píše:
Ahoj, granulky taky :D… To jsem slyšela večer jak je chroupala ale jen trošku asi tak 3-4.. Zoubky sice má ale možná ji je trochu namočím do vody??? Ještě me napadlo uvařit třeba kuřecí srdíčka. Vim ze mamka je vařila naší kočce a ty to moc chutnalo :D

Jojo, Uvař a klidně mu to dej i trochu s tou vodou. A nebo rybí filé, stačí povařit chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
16.7.19 12:17

Super, zachránili jste ho, takových lidí by mělo být více. Děkuji za něj. :srdce: Mám doma taky malé koťátko (z útulku). Nejvíce mu chutnají kapsičky pro koťátka od Brit. :blush: Malým koťátkům jsme vždy namáčeli granulky v mléku pro kočky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.19 12:18
@Payus píše:
Hele 600g je uz dobre. Hlavne ze ma chut k jidlu. Na veterinu, odcervit a posilam mleko pro kotata. Ja odkojuju uplnyho prcka, zacinali jsme na 160g…uz mame 300g

Super dekuju :srdce: a do kdy se maj tak krmit i mlikem mam právě strach aby nemělo nějaké prujmy nebo tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
16.7.19 12:18

Ahoj, taky jsme měli takového prcka a on z těch kapsiček a konzerv atd dostal neskutečný průjem, takže jsme museli zůstat jenom na granulích. Dneska už mu dávám dobrůtky po trošce a mléko mám přímo pro kočky. Taky jsou fajn ty pasty/tablety na trávení - po nich by se mohl náš utlouct :)
Jinak určitě odčervení se u koťat dělá několikrát za sebou a to vám určitě poradí i na veterině ;)
Tak ať dělá prcek jenom radost :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
16.7.19 12:22

@KateBoss tak po tom kocicim mliku prujem nebyva, spis mi prijde ze stavi :). To vase kote vypada, ze uz by to bez mlika v klidu prezilo, to vypada ze uz od mamy nesalo. Takze koteci kapsicky, konzervy, granule, cista voda na piti…hlady uz neumre, ale urcite odcervit na to jsou takove pasty. Vse ti proda vet. Jste hodni, ze jste mu dali domov. Pro srovnani, tomu nasemu drobkovy je cca 16-17 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.19 12:29

Máme jen kočky z ulice. Z mlíka se ti pokadí. Stačí kapsičky, snad granule a voda. Pokud chodí na wecko, je to super :palec: My teda kotata drželi chvíli doma, aby pochopily, že tu patří. Zvěrolékaře jsem řešila jen kvůli ušnímu svrabu a vykastrování. Odčeríš doma, kupuje se to v lékárně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30279
16.7.19 12:50
@KateBoss píše:
Super dekuju :srdce: a do kdy se maj tak krmit i mlikem mam právě strach aby nemělo nějaké prujmy nebo tak..

mlíko určené pro kočky můžeš dávat i dospělé kočce. nebo bílý jogurt, žervé, lučinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama