jde vyprat mrkev?

123
8.4.05 18:33

jde vyprat mrkev?

ahoj holky,
asi jsem dost najivni, ale presto to zkousim - nemate nejaky figl, jak dostat mrkev z obleceni. zacala jsem s prikrmem a je to hruuuza :cry: . vsechno budeme mit za chvilku znicene.
diky a pekny den vsem ivana a anicka 6 mes. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1272
8.4.05 19:09

ahoj,tak to znám.když je to mrkev ze skleničky,jde dolů hodně špatně,doma vařená podstatně líp.napoprvé mi nepouští v ničem.peru většinou v tekutém arielu,přidám vanish a maximálně po třetím vyprání je vše dole.peru bílé na 50-60 a barevné do 50.pevné nervy při likvidování skvrn přeje
luka a kačenka
p.s.banán jde snad ještě hůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
8.4.05 20:02

Ahoj,
já to řeším jinak - mám pár bavlněných plen vyhrazených na krmení. Anetce uvážu plenu kolem krku a celou jí přikryju :lol: Plenky sice i po praní zůstanou všelijak strakaté, ale to nevadí, hlavně že mám zachráněné oblečky :)
Silvie+Anetka 7,5 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
8.4.05 20:46

Ahoj!

Je to fakt hrůza… Banán mi nejde vyprat vůbec, a když dám malýmu kousat jablíčko, tak ta šťáva co mu kape od pusinky mi všechno zničí a je naprosto nevypratelná. Předpírala jsem, ve Vanishi prala, Savem perex jsem to drhla před tím, než jsem to dala do pračky, a nic… Navíc mi přijde Vanish i Savo perex dost agresivní na kůžičku malýho človíčka, tak je mi to předpírání v tom docela proti srsti . Sice žádnou reakci nemáme, ale nikdy nevíte, kdy se co projeví.
No jo, ale hlavně že ty prcky máme a že nám dělají jenom samou radost a semtam flek se holt musí přežít. Jsou horší věci na světě.
Ahoj Pavlička a Martínek(10m)

PS: :lol: Borůvky a borůvková přesnídávka jdou vyprat výborně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
8.4.05 21:01

Já bílé, které peru na 40, namáčím noc před praním do kýble s horkou vodou a trochou vanishe. Barevné namáčím také, ale jen třeba na hodinu až dvě. Většinou to nepustí při prvním praní, ale až tak při druhém či třetím, ale to už tam jsou zase jiné fleky, takže je to nekončící příběh. Když jsme začaly přikrmovat, tak jsem z toho byla zoufalá, ale teď už to jde. Martina a kvíďata (14 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
8.4.05 22:04

diky holky,
a ja si myslela, ze mrkev je nejhorsi a plno zazitku me teda jeste ceka :D . vanish jsem taky zkousela, ale nic moc, tak snad po vice pranich.
hezky vecer!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
8.4.05 22:08

ahoj,jak někdo píšete,že dáváte plenu přes oblečení.to my taky,ale naše zlatíčko je velmi vynalézavé a obsah misky se dostane prostě všude.to na doplnění.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
8.4.05 23:28

Taky se přidávam k tomu,že po pár praních to zmizí.Žádný fígl bohužel neznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
9.4.05 04:15

Jediné co můžu poradit je prevence :(

My jsme zakoupili obrovský omyvatelný bryndák a fungovalo to dobře, prcek si na něj zvykl a nakonec bez něj nechtěl ani jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
9.4.05 09:40

Používám žlučové mýdlo (z Droxi, jinde jsem ho neviděla), stojí kolem 50 Kč. Ale musí se to vyprat hned, jinak světlejší skvrna zůstane :!
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
9.4.05 14:26

Přidávám se taky ke žlučovému mýdlu ,v DM je za 28,– a mastné fleky jsou pryč. Teď jsem četla o tom,že skvrny od ovoce se dají vyprat,když se nejdříve postříkají čističem na WC (je to z Blesku pro ženy 4.4 2005),nemá se to tam nechávat dlouho neboť by mohly pustit barvy -nastříkat přemnout a dát prát,prý je to osvědčené.
Anna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
9.4.05 16:57

Ahoj pradlenky :)!
Musím se přiznat, že na prádle si dost zakládám a docela se mi daří mít „bezflekaté“ oblečení.
Nejraději mám bílé prádlo (všichni okolo se pořád diví, proč náš syn je nejčastěji v bílém, proč mu radši nedávám něco od tmavěmodré dál…).
To jde totiž někdy prát až na 90 a tím se většina fleků vyvaří. Látkové pleny jsem taky někdy používala místo bryndáku, na noc je namočila do Sava perex a druhý den vyprala třeba v tekutém Arielu a byly zase jako nové.
Jediné skvrny, na které jsem nic „nevynalezla“, byly ty od banánu. To zčerná a je to fakt skoro nevypratelný. Někdy pomáhá tričko namočit a vystrčit v létě na sluníčko a ono ty skvrny vytáhne.
Na barevné prádlo používám Ariel color (teď mám nějaký šetrnější - Ariel color KIDS), ale to se většinou dá prát jen na 40, takže je lepší to třeba předem namočit.
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama